reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

podpora Acer...

meti (43)|13.6.2011 18:12
Zdravím Vás. Kolega mi donesl do práce Acer TM4102WLMi. Že notas používá jeho dcera, je dost zasekaný a nejde zvukovka. Po hodně dlouhé chvilce hraní a experimentování jsem usoudil, že bude nejlepší format C:\ Bohužel mi k tomu kolega nedonesl original CD, prý je už ani nemá. Licenci má, tak jsem použil holt jiné instalační CD se stejným operačním systémem.
Jenže to jsem nevěděl, jak jsem si naběhl s ovladači, vlastně hlavně jenom s VGA driverem

Ani ovladače stažitelné na oficiálních stránkách nefungovali. Jak jsem se bavil s různými lidmi, dostalo se mi odpovědí, že bez originálních CD se prostě nehnu.

Kontaktoval jsem tedy pobočku v Brně (sehnat tento kontakt taky nebylo jen tak). Zde mi odpověděli že je možné original CD koupit zhruba za 1700kč. Tohle mě urazilo, když už si koupil jejich notebook, měli by být schopni poskytnout podporu a ne ještě na tom rejžovat. Nebo tu cenu nasadlili kvůli mrkvosoftu? Ale CD key je přeci už na notebooku.....

Co ted vlastně můžu dělat? Myslím, že ani kolega nechce kupovat CD za 1700kč.
Georginek (2957)|13.6.2011 22:45
Poslys, je tam ATI, ze?

S timhle sem mel taky mnohokrat problemy..... Pouzij OmegaDrivers melo by to slapat.....
r34ktor (7477)|14.6.2011 23:13
Na disku je uložena záložní partition se systémem.

Zotavení bez CD pro obnovení

Toto zotavení systému vám napomůže obnovit pevný disk C: s původním software, který byla nainstalován v okamžiku zakoupení notebooku. Níže uvedeným postupem obnovíte svůj pevný disk C:. (Pevný disk C: bude přeformátován a všechna data smazána.) Je velmi důležité, abyste zhotovili zálohu všech datových souborů před použitím této volby.

Před provedením obnovy systému si ověřte nastavení BIOS.
[LIST=a]
  • Ověřte si, zda-li je zapnuta funkce "Acer disc-to-disc recovery".
  • Ujistěte se, že položka [D2D Recovery] v menu [Main] je nastavena na [Enabled].
  • Ukončete nástroj BIOS Setup Utility a uložte provedené změny. Systém se restartuje.
  • [SIZE="1"]Poznámka: K aktivaci nástroje BIOS Setup Utility stiskněte tlačítko během POST.[/SIZE]

    Restartujte systém.
    [LIST=1]
  • V okamžiku, kdy je zobrazeno logo Acer, stiskněte současně + a aktivujte proceduru zotavení systému.
  • Zobrazí se hlášení "The system has password protection. Please enter 000000:".
  • Zadejte šest 0 a pokračujte.
  • Zobrazí se hlavní stránka Acer Recovery.
  • Pomocí šipek se přesouvejte mezi položkami a stiskem vyberte požadovanou možnost.
  • Georginek (2957)|14.6.2011 23:17
    Ad 1.Zalezi taky na tom, jestli tam byl disk rozdelen na 2 partisny, pak je v jedny recovery.
    Rada 4600 nemela Recovery a dodavali to jeste na CDckach..........

    Ad 2. Pokud uzivatel smazal partisny a pak udelal format, recovery je pryc.
    r34ktor (7477)|14.6.2011 23:25
    [quote=Georginek;456745]Ad 1.Zalezi taky na tom, jestli tam byl disk rozdelen na 2 partisny, pak je v jedny recovery.
    Rada 4600 nemela Recovery a dodavali to jeste na CDckach..........[/quote]
    Ano, možnosti obnovy se liší model od modelu.

    [quote=Georginek;456745]Ad 2. Pokud uzivatel smazal partisny a pak udelal format, recovery je pryc.[/quote]
    Pokud byl takový umělec, jeho problém.
    meti (43)|22.6.2011 12:57
    "Pokud byl takový umělec, jeho problém."

    Proč? Pokud si koupím produkt, je na každém zvlášt, co s ním udělá. Problém je, že ne každý Linux podporuje podobná zvěrstava, jako je ta ATIna v tomhle modelu. Taky si myslim, že u těchle notasů je lepší hodit za OS Win2k, než XP.

    Jenže co naplat, když nefungujou ani original drivery ze stránek výrobce? To je problém trochu někde jinde.

    Jinak ATI - Omega driver vyzkouším, moc děkuji za rady.
    r34ktor (7477)|22.6.2011 13:26
    [quote=meti;457724]Proč? Pokud si koupím produkt, je na každém zvlášt, co s ním udělá.[/quote]
    Jistě, ale pak je zbytečné spílat výrobci, že chce za náhradní médium nekřesťanské peníze.

    Pokud chceš poradit s GK, je potřeba více informací.

    Jakou verzi ovladače jsi zkoušel instalovat?
    Co přesně znamená "ovladače nefungovaly"?
    Jaké je HWID GK v notebooku?