reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

WD Black Sata3 ...chyba pri zápisoch velkych suborov

hihinko (66)|15.6.2011 10:32
Tak zase nejaká zrada v mojom pc.

Základná doska: Gigabyte P55A-UD3, onboard SATA3 radič, disk WD 640GB SATA3 Black - WD6402AAEX.
OS: Windows 7 x64 Ultimate SP1 SK, ovládače na intel chipset, a na sata3 radič mám nainštalované posledné z webu výrobcu dosky.

Disk je rozdelený na 2 partície 50% : 50% , na prvej partícii bol nainštalovaný systém a na drohej sú iné dáta.

Stáva sa mi, že pri zápise vačších súborov na tento disk sa celý systém spomalí, nič sa nedá s pc vtedy robiť a tak do 2min dostanem BSOD modrú obrazovku.



Vedel by niekto poradiť čo s tým ? je to fyzická chyba disku na reklamáciu alebo len nejaka fičura systému ?
celý disk som preskenoval chkdsk-om s opravou chýb, žiadne prekrížené súbory nenašiel, vadné sektory tiež nie, ani iné testy na disky nič nenašli.

Zabudol som este: ...pri kopírovaní z daneho disku systém bol spomalený ale nedostal som BSOD, ten len pri zápise.

Momentálne som to vyriešil inštaláciou windowsu nanovo na iný fyzický sata2 disk, tam som zatial problém nepostrehol, všetko ide svižne ako má.
Joerex (14)|15.6.2011 12:29
Koukni na smart hodnoty disku např. v HD Tune - hlavně reallocated event/sector count atd.
Proveď eror scan, taktéž v HD tune...dlouhej, kratkej ne.Zabere to cca 2 hodiny.
hihinko (66)|15.6.2011 12:39
vyskusam a dam vediet
hihinko (66)|20.6.2011 22:04
formatoval som disk zlava, zprava, rozne testy a aj ten full Scan Errors a ziadne chyba nenaslo, ale na inych dvoch diskoch mi naslo nasledovnu chybu, vid obrazok.

vraj treba vymenit sata kabel, vyenil som a nepomohlo :notsure

som z toho "na nervy" pc je spomalene ked kopirujem data medzi diskami.

Medzi dvomi diskami, nanovo naformatovanymi som dal kopirovat cca 50GB a kopiruje to cca 30-45 MB/s to je nejak málo sa mi zdá.
Drivery mam posledné z webu vyrobcu dosky, skusal som stiahnut novsie na chipset z intel.com ale aj tak mi nic nenainstalovalo, asi mam posledne.

Do BSOD mi to uz nepada,mam to nainstalovane na sata2 disku na sata2 radici, ale aj tak sa mi tento stav nepaci, je to taka neista chyba, vie niekto poradit ?
hdd_err1.jpg