reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Upgrade PC + zakoupení NB - 25 000 Kč

_FrOst_ (88)|15.6.2011 11:48
Zdravím..
Po dlouhé době se zase obracím pro pár rad.. Dejme tomu že se mi zachtělo koupit si nový NB, ale jelikož je pro mě lepší sestava kterou vlastním tak mi přijde zbytečné kupovat si nařachanej NB protože jeho výkon stejnak nevyužiju..
Takže mě napadlo z limitu 25 000 Kč upgradovat stávající sestavu a zakoupit si né nařachanej NB ale ani né nějáký máslo.. Ovšem jestli to má vůbec cenu zkoušet!

PC sestava má otevřené možnosti OC, které zatím nebyly využity.. Po doporučení milé rád zkusím.. Sestava slouží zkrátka ke všemu - Hry, HD filmy, internet, Office....

Zdroj: Seasonic SS-400ET-F3 400W OEM
Skříň : CoolerMaster Elite 331
Deska: Gigabyte GA-MA790X-DS4 (rev. 1.0)
CPU: AMD Athlon 64 X2 5000+ Black Edition BOX
Chladič: Arctic Freezer 64 Pro PWM
Ventilátory: Arctic-Cooling Arctic Fan 12 PWM
RAM: A-Data +Series EE 2GB (kit 2x 1GB) 800+ MHz
HDD: Samsung SpinPoint T166 3.5" 320GB HD321KJ (místa je dost, toto je pouze HDD na kterém běží OS)
VGA: Sapphire ATI Radeon HD 3650 512MB DDR3
Mechanika:Samsung SH-S203P černá, OEM
Čtečka: Apacer USB 2.0 AE300 Black
OS: WIN 7 32bit
Monitor: Samsung 22" SM 2232BW piano černý

Přemýšlel jsem o upgradu a myslím že bude nutnost vyměnit grafiku, možná dokoupit 2 GB RAM s tím spojeno přeinstalování na 64-bit OS, a využít nějáký ten OC. Nevím však jestli se vyplatí toto vylepšit nebo se poohlédnout po uplně nové.. Ale radši bych zůstal pouze u upgradu.

Tak to by se týkalo sestavy a teď k NB.. co ktomu říct.. jelikož výkon budu mít na stanici tak u NB bych asi preferoval výdrž, kvalitu ale aby to zase nebyla kalkulačka.. Na vzhledu moc nezáleží pouze aby to nebylo růžové.. LCD 15" nebo 17" celkem jedno..

Doufám že jsem sem nenapsal ukázku nemožného, zároveň děkuji za případnou ochotu mi pomoci.. Děkuji
lavjoy (1628)|15.6.2011 12:39
Tak vzhledem k tomu že tvá deska má podporu cpu AM3 tak by se dala eště využít.Nejdříve bys musel update biosu http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2695#bios na poslední verzi.
Nevím jak by se chovala tvá deska kdybys použil jiné další ram,pokud neseženeš stejné a zda-li to bude výhodné.Za předpokladu že je seženeš tak tedy na upgrade je :ram další 2x1 nebo rovnou 2x2(podle výhodnosti),cpu X4 955 a grafika typu HD5770 možná i GTX460
návrh
A zbylo by ti dost na slušný NB,ale to už musí někdo jiný poradit :D
speedsnail (4876)|16.6.2011 20:58
Upgrade vidím celkem reálně.

CPU 955BE tam neni co řešit.
Ram - pokud nové, tak bych bral 4Gb. Pokud 2x1Gb, tak se podívej po bazarech, budou tak za 3-4kila.
Grafiku bych se nebál vzít i silnější HD6870. Má stejný poměr cena/výkon, trochu menší spotřebu a pochopitelně o něco vyšší výkon.

Košík.

Notebook bych jednoznačně doporučil 13-14". Pokud máš doma herní PC, tak má sloužit hlavně na cestách a dlouho vydržet ne? 15" je hrozný pádlo, to je za trest s sebou pořád nosit..

Zbývá tak 18k, mrkni na Lenovo E420 a Acer Timelinex. Oba se sandy bridge a přepínatelnými grafikami.
Nichts.cz (103)|16.6.2011 21:32
Utahne to zdroj vubec?
lavjoy (1628)|16.6.2011 21:57
Utáhne,já si jen myslím že bys měl koukat po pamětech se stejným časováním a napětí když už už nebou stejné značky