reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

"Prime Stable" ale zamrzá video

boboco (1987)|23.5.2007 00:40
Od výměny svého CPU (E4300 za E6320) se potýkám s jedním nemilým problémem. Se samotným OC není až takový problém, funguju na 3,26GHz, PRIME95 běží bez chyb, samozřejmě i 3DMarky a další věci, ovšem jakmile si pustím film - ať už z DVDčka nebo nějaký DivX (XviD), docela často se stane, že video video zamrzne - zpravidla se i trochu rozsype obraz nebo úplně zmizí a zacyklí se zvuk. Bez OC nebo s velmi nízkým OC se tohle neděje, ale zpravidla cokoliv nad 2,5GHz způsobí tento problém. Vyzkoušel jsem různé verze kodeků i BSPlayeru, ovladače desky, grafiky, zvukovky, dokonce i různé revize BIOSu, ovšem výsledek žádný. Později jsem navíc zjistil, že se tak děje i při přehrávání v PowerDVD 7.2, který používá své kodeky. Je také úplně jedno zda použiju PureVideo nebo klasický způsob vykreslování videa. V BIOSu jsem taky dost laboroval a vyzkoušel snad vše, co se dalo, ale rovněž bez úspěchu či jakéhokoliv zlepšení. Píšu spíše proto, jestli se někdo s podobným problémem nesetkal. Já řešení vidím asi už jen jediné - výměna desky. Z počátku jsem si ji hodně chválil, ale jak jde čas, získávám na ni větší a větší alergii neboť si myslím, že příčinou všeho je právě ona:hmm. Bohužel nevím, kdo by ji teď koupil a peníze na jinou nemám:turtle.

Ať žijí neřešitelné problémy - nebo vás snad někoho něco napadá? -dokonce jsem teď večer i přehrál BIOS grafice v domění, že ji nesvědší zvýšené takty (což je blbost sama o sobě, když hry se jedinkrát nesekly...)

Kromě výměny desky mě ještě napadá reinstall Windows, ale do toho se mi taky nechce, ach jo, to jsou starosti:hmm :turtle
mech13 (5526)|23.5.2007 10:25
no ja mam taky "Prime Stable" PC a video je na nem nepouzitelne:p

pokud to nezachrani ten reinstal win tak uz asi nic... mozna skus jiny system, otestuj visty nebo linux (klidne live verzi) - jestli to je problem jen XP nebo to blbne i jinde

jinak v podpisu vidim ze mas slusny Vcore:thumb neni nad to procak poradne pretocit se snizenym napetim:inlove
nezvladne to takto ta tva Scythe pasivne?

[SIZE="1"]nForce sux[/SIZE]
boboco (1987)|23.5.2007 11:17
Včera jsem zjistil, že to dělá i při 2,33GHz, jen ne tak často:hmm. STRAŠNĚ mě to štve. Teď běžím na defaultu, protože na to nemám nervy. E4300 na 3GHz mi to nikdy neudělal...Asi zkusím reinstall XPček, ale ne hned, to je zase zabitej celej den... Visty a Linuxy zkoušet nemá cenu, když je nehodlám používat:inlove -ale tipuju, že na Vistách by to běželo, na Linuxech asi taky. -jsem tady z toho včera málem zešedivěl. Vždycky už to vypadalo, že je to OK, tak jsem spustil Prime, Everesta, BSPlayer s LOSTíkama a PowerDVD s Rychle a Zběsile 3 a během pár sekund -nanejvíš pár minut je systém mrtvej... Pak jsem do rána spustil PRIME s 3DMarkem ve smyčce a ráno, po šesti hodinách kompík normálně běžel - ale byl teda rozžhaven doruda:eek: CPU bylo na 3,26GHz při 1,36V a teplota byla 75°C pro jádra a 69°C hlásilo čidlo desky, Grafika měla 81°C, čipset hlásil 49°C, ale tomu nevěřím, ještě po pěti minutách kdy bylo PC vypnuté se na něj nedalo sáhnout. Jak PC stál, tak se ozývalo takovéto jemné lupání, jako když zapakuješ auto a chladne Ti motor:D -na zdroji čidlo nemám, ale ten byl taky pěkně rozžhavenej, chudák:turtle

Tak myslím, že pasiv by CPUčko na 2,33GHz zvládnul, ale 12cm ventilátor na 700rpm slyšet není:o

[quote=mech13]nForce sux[/quote]No, asi Ti brzy dám za pravdu, nevím jestli mám víc nadávat na Asuse a jeho BIOS a nebo na nForce...