reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nelze obnovit data i když by neměla být přepsána

Fricoolinek2 (11)|16.6.2011 01:01
Zdravím. Měl jsem trochu zmatky se reinstalací systému. Zazálohoval jsem si data z C: disku, abych ho mohl v případě potřeby zfromátovat. To jsem udělal, nainstaloval nový systém, zfromátoval C: disk a abych zfromátovaný disk opět zabydlel, začal jsem tam ze záloh opět vracet data, co byly na původním Céčku. Jenže i ten reinstalovaný systém padal, tak jsem přistoupil k další reinstalace, opět i se zfromátovaním C: disku. Jenže průšvih. Bohužel, když jsem tam ze záloh začal vracet ty data, tak jsem ty soubory přesouval a nekopíroval. takže z těch záloh se mazaly. A tudíž se při opětovné reinstalaci, při které jsem opět zformátoval C: disk, smazala data, co už tam byla ze záloh navrácena. Teď jde o to, že s tím záložním HDD, kam jsem zálohoval data z C: disku, jsem skoro nemanipuloval. Pokud se hrabal v (pře)instalovánávání widlí, tak jsem raději ten záložní HDD fyzicky opojil. Čili na ten HDD nebyly zapisovány žádné soubory a tudíž by tam ty soubory měly pořád být, jelikož nebyly ničím přepsány.

Bohužel, už jsem zkoušel několik free recovery programů (Recuvu například i na ten důkladný cca hodinový scan) a velký video soubor (cca 5 GB) to našlo jen v podobě nějakého pofidérního souboru o 0 kB, přestože by tam fyzicky měl být. Kam by se poděl? Opakuju, že HDD byl před opětvovnou reinstalací (a následovný dlouhý laborace) fyzicky odpojen a zapojil jsem ho znova až když mi vše šlo a chtěl z něj přesunout soubory opět zpět na C: disk...

Děkuji za rady.

Je to možná trochu hloupé, že na to upozorňuji, ale prosím, aby se zde neřešilo, že jsem měl zálohovat pořádně, dávat si pozor a tak. Ano já vím, ale prostě nehody se stávají, že?
r34ktor (7477)|16.6.2011 11:36
Zkus Testdisk (návod).