Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 44 z 44

Téma: Víkendová diskuze: Apple nebo raději ne?

El_dejfo

Já osobně jsem Epla zkoušel...
    No taj sou mý poznatky:
    ajFoun:
    Málo tlačítek (ale na to si stěžuju u každýho dotyk. fonu). Neovladatelnost (na to displeji se nedá nic "zmáčknout"), vysoká cena (20k a umí to to samý co nokie za 6k), iOS Dobrej systém ale na novýho symbiana anebo andrioda to nemá.
    iPad:
    Jako všechny tablety NAH.... opět neovladatelnej, moc velký, málo funkcí, opět iOS viz vejš jenom vynechat symbiana. Tableta s androidem jsem držel v ruce taky a bylo to o něco lepší. Já mám proti tabletům odpor ale takej samsung galaxy tab s androidem je na tu bídu všech tabletů o dost lepší.
    MacBookPro:
    Vysoká cena, za 20k dostanu 2 generace starý(avšak furt dobrý) C2D 4gb ram a už nevim jakou grafiku. Že by si stevie konečně uvědomil, že ten krám probíjí a dal tam tříkolíkovou vidlici, tak by se to dalo, OSX je dobrej, rychlej, stabilnější než widle, ovšem na linuxa to nemá, jedna aplikace stojí od 10$ vejš a skoro nic neumí.
    iMac:
    Leda třak úplně 1. verzi z 80. let jinak ne(kdybych žil v 80.) vypadá to moc pěkně OSX je stejnej (až na NTB fičurky), hledí se víc na design než na funkčnost(to ale u všecho od apple) i když se to dá víceméně používat.

Takže závěr:
    Apple v žádnym případě.. mám svýho hajzlsemprona taktlýho na 3ghz 1gb ramky hd5450 dualboot Debiana a už měsíc nepoužitý Ikspéčka a jsem happy (no HW by moh bejt lepší, ta gta 4 jede plynule jen v 800x600 a detaily na nule )

Za případné chyby se omlouvám, mám takovej pocit že klávesnice má dneska písmenka jinde než obvykle...
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele alfah4ns
    Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Když je to tak drahé, musí to být dobré.
    Ostatně mekbuk má ve výbavě každý pořádný fotograf.
    FotoZemek.cz
    Jsou notebooky s daleko kvalitnějšími displeji, než má Macbook.
    Jestli t něco říkají technologite TN-IPS-PVA.
    Třeba HP elitebooky -w třídy, ale pravda, za kvalitu se platí a za elitebook s IPS displejem dáš minimálně 50-60k.

Nováček
    Registrace
    Aug 2008

Ti fotografové, grafici a spol jedou na Applu ze setrvačnosti z dob, kdy produkty Apple byly opravdu špička mezi ostatními a byly pro ně grafický programy vyladěný a stabilní...od té doby to šlo od funkčnosti k designu a celkově do kopru co se týče profesionálního využití

Starousedlík SHW Avatar uživatele alfah4ns
    Registrace
    May 2011

Tak jako je pravda, že pokud mám třeba firmu, které jede na Applech a mám sjednané licence od Adobe na OS X, tak příští stroj bude pochopitelně taky mac, kvůli kompatibiltě.

Ale je pravda, že od té doby, co jsou macy na bázi intelu, není moc důvod používat na grafiku a střih produkty od apple, ptž. ten jednou takový hrubý výkon, který se dá dostat z certifikované pracovní stanice HP/Lenova/Dellu (jejichž servisní zázemí je úplně někde jinde, někteří výrobci jsou schopni sjednat nejen NBD onsite, ale i SBD (some business day) onsite, tedy ještě ten den se začle řešit případný problém), žádná "optimalizace pro OS X" (kteoru se macaři rádi ohánějí) nezachrání.

Nehledě na to, že i co se týče displejů - špičku nedrží Apple, ale Eizo řady CG. Jsou to ale srandy za několik desítek tisíc za 1 LCD, ovšem s plným pokrytím AdobeRGB, HW kalibrací a 12 až 16 bit převodníky.

mpe mpe je offline
    Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Používám iPad a doma iMac. V práci pak používám Windows laptop (Lenovo X-class, Win7) a farmy Linuxových a UNIXových serverů. Různé další počítače používám od poloviny osmdesátých let. Takže nějaké zkušenosti mám.

Musím říci, že jsem velice spokojený uživatel jak Mac tak i iPadu. Nedovedu si představit, že bych si měl za svoje peníze domů koupit jiný počítač než Mac. V podstatě vše to co požaduji od počítače iMac beze zbytku splňuje - flexibilta unixového kernelu a filesystému s téměř dokonalým uživatelským rozhraním a (na rozdíl od Linuxu) širokou nabídkou komerčních aplikací za férové ceny. I z hlediska cena/výkon jsou počítače Mac jsou těžký naprůměr pokud jde o důležité HW parametry a hlavně provedení. Pokud jde o iPad, tak při respektování omezení tabletu - tzn. zařízení na čtení časopisů, webových stránek, vyřízení emailů, atd. jde o geniální věc, navíc za velice slušnou cenu.

Pokud bych měl vyzdvihnout jednu věc, tak by to bylo, to, že cokoliv od Apple je konzistentní, vyladěné a funguje bez nějakého úsilí. Sice to občas není tak flexibilní, ale když je člověk ochoten zahodit předsudky a používat to tak, jak to bylo vymyšleno tak to nemá chybu.

Řekl bych, že pro člověka z otevřenýma očima bez předsudků není cesta z Macu zpět. Neznám jediného nespokojeného uživatele Mac. Samozřejmě lidi jsou různí a někomu může lézt krkem agresivní marketing, vyhovovat třeba ještě větší otevřenost Linuxu nebo svoboda, případně pořád ještě větší kompatibilita Windows (hlavně v corporate prostředí a pak pro hráče her). Ale pro nás ostatní je Mac co mají počítač k práci/zábavě a ne jako fetiš je Mac a přeneseně i další Apple produkty jasnou volbou.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od MuadDib Zobrazit příspěvek
    Jsou to hnusní, nenažraní kapitalisté!
    :-)) nechci Ti kazit pohled na vec, ale "hnusní, nenažraní kapitalisté" jsou uplne vsichni :-))))))
    jestli si myslis, ze ostatni jsou hodni a utrhuji si od ust a z platu jen proto, aby jsme se meli dobre a kupovali jejich vyrobky za vyrobni naklady, asi Te v zivote ceka nejedno velike zklamani :-)
    St.

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Kovač
    Registrace
    May 2006

Myslím že v dnešní době je Apple víc styl než kvalita. Bývalo tomu trošku jinak. Dnes je prostě jednodušší pořídit si kvalitní PC s MS OS a pracovat. U Apple člověk vždy musí najít nějaký kompromis. Holt je to úděl dnešní doby. Většina věcí je prakticky k ničemu (iPad, Facebook, atd. atd.). U hodně Maců je problém s nekvalitními displeji co mají dost děsivé barvy a nezachrání to pro někoho ani líbivá gama 1,8... navíc pro mě jako 3D grafika je apple dost mimo.

mpe mpe je offline
    Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Pavel Kovač Zobrazit příspěvek
    Myslím že v dnešní době je Apple víc styl než kvalita. Bývalo tomu trošku jinak. Dnes je prostě jednodušší pořídit si kvalitní PC s MS OS a pracovat. U Apple člověk vždy musí najít nějaký kompromis. Holt je to úděl dnešní doby. Většina věcí je prakticky k ničemu (iPad, Facebook, atd. atd.). U hodně Maců je problém s nekvalitními displeji co mají dost děsivé barvy a nezachrání to pro někoho ani líbivá gama 1,8... navíc pro mě jako 3D grafika je apple dost mimo.
    ´

Já to vidím přesně naopak. Podle mě je mnohem jednodušší koupit prakticky kterýkoliv Mac, než přemýšlet jak správně postavit slušné PC - zejména pro práci amatérskou i profi práci s grafikou. Byť je samozřejmě možné obé.

Každý uživatel moderního Macu dostane již od počátku slušně zkalibrovaný a seřízený S-IPS panel s širokým gamutem se system-wide podporou barevných profilů, interpretace RAW, extrapolace rozlišení, apod. Samozřejmě, se dají koupit monitory ještě lepší za desítky tisíc korun (jako třeba HP Dream Color, Eizo SX, atd.), ale kterýkoliv moderní displej od Apple je dramaticky lepší než to s čím pracuje většina lidí na PC. Ten kdo takový lepší displej opravdu potřebuje si ho stejně koupí, ať už k Mac nebo k PC, ale troufám si říct, že k běžnému,byť hodně náročnému použití nejsou potřeba, tak jako ne každý potřebuje jezdit do práce v Bentley.

Nevím jak v 3D grafice, ale třeba v digitální fotografii, zpracování videa a obecně v produktech Adobe bych řekl, že procento profesionálů, kteří používají Mac je velice vysoké. Stačí sledoval blogy zahraničních špičkových profesionálních fotografů, podívat se na výuková videa Adobe TV a další, knížky o zpracování fotografií, atd. a zjistíte, že drtivá většina z nich je dokumentovaná na Mac.

Jinak defaultní gamma 1.8 už na Macích není několik let a i kdyby byla, tak je to jedno.

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od Pavel Kovač Zobrazit příspěvek
    navíc pro mě jako 3D grafika je apple dost mimo.
    Proč? Když odhlédnu, že tam můžeš nasintalovat Windows, tak nativně na Macu jedou:

Alias, Rhino, Maya, Mudbox, Cinema 4D, zBrush, Modo, Lighwave, Fryrender, komplet Adobe Suite, ale malé SW jako Silo nebo CrazyBump a mnoho dalšího, co se mi nechtělo hledat.

Jasně, je toho míň než na Win platformě (řekněme 1/2), ale pořád dost na to, abys v tom mohl úplně v klidu pracovat jako profi 3D grafik. Problém je možná jen v tom, pokud jsi příliš až zvyklý na zastaralé 3ds max a V-ray.
    Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 20-06-2011 v 12:54

Anonym90210

Prebehol som si celu tuto diskusiu. Niektore nazory su dobre, je aj vidno, kto realne Apple pouziva a kto tu len tliacha do vetra na zaklade nejakej recenzie a pod.

Co sa tyka samotnych Macov, tak sme postavili uz niekolko strizni, na ktorych som mal moznost par dni pracovat + som mal jeden Mac Pro asi rok ako druhy pracovny stroj. Mac OS je v podstate system, ktory je dobre zzity s HW, odladeny, ale ma tiez svoje muchy a vie nechat pouzivatela cakat podobne, ako to robi Windows. Na druhej strane, je stale rovnako svizny ako pri prvom spusteni. Nainstalovane som tam mal len najpotrebnejsie aplikacie, finalcut a kartu od blackmagicku, cize ziadny bordel navyse. Jasne, ked si clovek zrata cenu strizne postavenej na Mac + FCP vs. Win. + Premiere Pro, tak Windowsova strizna vyjde ovela lacnejsie, sikovny clovek sa vie dostat na polovicnu cenu. No nie kazdy je geek, aby sa vedel vrtat a starat sa o PC s Windowsom. V tomto Mac exceluje, pretoze tam netrebalo nic zlozito nastavovat a riesit hluposti a vrtochy Windowsu.

iPhone je kapitola sama o sebe. V istom smere je dost obmedzeny a to mi spociatku dost vadilo. Mal som predtym symbiany, potom "hlupe" walkmany od Sonyericssonu, neskor som presiel na Windows Mobile, kde som si mohol vsetko nastavit a urobit podla seba a nakoniec som skoncil u iPhonu. Co ma na nom dostalo, bola rychlost, fotak a aplikacie. Prve dni mi liezli na nervy vsemozne obmedzenia a uz som zacinal byt nakloneny jailbreaku, ale vydrzal som. Jednoducho som si povedal, ze vlastne nemam potrebu stale nieco tweakovat, ale potrebujem cosi, co mi bude normalne sluzit, ked to potrebujem. Vysledkom je rychly telefon, na ktorom bezia push notifikacie, aplikacie startuju behom chvilky, ma to pouzitelny browser, nemrzne, neblbne, foti perfektne a hlavne rychlo - v tomto sa moze rovnat iba sonyericsson so starsimi modelmi.

A doma mam PC zamerane na hry, cize v tomto sa Mac nemoze rovnat. Aj ked som uz viac krat mal hriesne myslienky, ze PC nahradi bud Macbook Pro, alebo mozno Macbook Air, kedze nove hry az tak velmi nehravam a sem-tam si zapnem starsi Warcraft a da sa to zobrat hocikedy na chatu alebo na Dota lanparty. Mozno casom ... uvidim.

Neregistrovaný

Před dvěma lety jsem si koupil MacBook a to jen proto, že jsem si chtěl vyzkoušet co na tom Applu je. Bylo to v době testování Win7. No a když jsem zjistil že chyby Win 95 se stále opakují i v Win7. Zkusil jsem postupně přejít na MacOS. Nyní bych se už k Win nevrátil rychlost a stabilita MacOS je úžasná a to i na 2 roky starém Macu.
    Že to jhe drahé, ale prdlajs. Většina lidí porovnává skládaný jen HW, ale v ceně Macu je i OS a balík iLive. Zkuste porovnat s cenou stejně vybaveného Della, Fujitsu nebo HP vč OS.
    Za ten klid a pohodu při práci mi to stojí, je to balzám po práci kde se rozčiluju s Windows.
    Až budou umět Windows aktualizace bez restartů a zdržování, nebudou se zpomalovat nabíráním balastu, budou mít zálohování geniální jako Time Machine, tak možná budu uvažovat o návratu. Do té doby jsem 100% Microsoft Free ...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Za mě Apple spíše ne, osobně si raději PC skládám sám podle mých konkrétních požadavků a z tak kvalitních komponent, aby byl PC stabilní - a mám za méně peněz více muziky. Uznávám ale, že Apple může být dobrá varianta pro lidi, kteří nejsou tak zkušení se skládáním PC z komponent, anebo se tím prostě nemíní zaobírat a klidně si připlatí.

Ale samozřejmě vždy se může něco pokazit, pamatuju si že jsem u jednoho známého řešil záchranu dat z odcházejícího disku u Applu ... a byl to docela problém, protože systém nestartoval, a normální boot CD (jako Hirens, Linuxy apod.) tam spustit nešly kvůli nekompatibilitě platformy ... nakonec jsem našel jednu distribuci Linuxu, která se byla přeložena i pro Mac a šla tam nabootovat.

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Nyní bych se už k Win nevrátil rychlost a stabilita MacOS je úžasná a to i na 2 roky starém Macu.
    Že to jhe drahé, ale prdlajs. Většina lidí porovnává skládaný jen HW, ale v ceně Macu je i OS a balík iLive. Zkuste porovnat s cenou stejně vybaveného Della, Fujitsu nebo HP vč OS.
    Ovšem stejného výsledku (stabilita, rychlost a na druhou stranu nekompatibilita, nemožnost spouštění her) lze dosáhnout i s PC a to zdarma, instalací některé distribuce Linuxu (např. Ubuntu - brutálně rychlý start, automatické aktualizace všeho a to bez nutnosti restartu - pokud se teda zrovna neupdatuje jádro).

Pokud by byl MacOS zadarmo jako je Linux, tak by to takhle porovnat šlo - ovšem není, takže když zakoupíte ten Dell, FSC nebo HP bez OS a dáte tam Linux, výsledek bude zhruba stejný jako Mac s MacOS ovšem levnější minimálně o ten systém (a spíše o víc).

Ale samozřejmě, pro nějakou skupinu uživatelů Mac smysl určitě má, nelze taky všechno přepočítávat na peníze - pro někoho je prostě důležitý "pocit exkluzivity", pro někoho zase to, že se nemusí o nic starat a nic sám sestavovat a instalovat a rád si za to připlatí ... a to nelze nikomu vyčítat a hodnotit, každý přemýšlí po svém a vyhovuje mu něco, co nemusí vyhovovat jinému ... a o tom to je, každý má možnost výběru tak, jak mu to vyhovuje.

Neregistrovaný

Citace Původně odesláno od Dojigiri Zobrazit příspěvek
    Ale samozřejmě vždy se může něco pokazit, pamatuju si že jsem u jednoho známého řešil záchranu dat z odcházejícího disku u Applu ... a byl to docela problém
    Záchrana dat na Mac při použití Time Capusule / TM znamená nabootování z instalačního DVD. Za pár minut je počítač ve stavu v jakém byl počítač nejdéle hodinu před havárií. Přitom konfigurace Time Capsule znamená koupit zapojit někam do sítě a přehodit přepínač z off na on, což zvládne úplně každý. Až tohle budou umět Windows, Linux, tak uplyne ještě hodně vody Teda prý Windows 8 něco podobného mají umět až budou.

Ovšem stejného výsledku (stabilita, rychlost a na druhou stranu nekompatibilita, nemožnost spouštění her) lze dosáhnout i s PC a to zdarma, instalací některé distribuce Linuxu (např. Ubuntu - brutálně rychlý start, automatické aktualizace všeho a to bez nutnosti restartu - pokud se teda zrovna neupdatuje jádro).
    Hry ano. Na Win je větší výběr. Situace na Mac se rychle zlepšuje díky nativnímu Steamu a pro příležitostné hraní je zcela v pohodě. Podpora komečních her v Linuxu je až na několik vzácných vyjímek nulová a není ani perspektiva že by to někdy bylo jinak.

Pokud by byl MacOS zadarmo jako je Linux, tak by to takhle porovnat šlo - ovšem není, takže když zakoupíte ten Dell, FSC nebo HP bez OS a dáte tam Linux, výsledek bude zhruba stejný jako Mac s MacOS ovšem levnější minimálně o ten systém (a spíše o víc).
    Však ale MacOS je zadarmo (resp. je vždy v ceně počítače). Upgrade stojí pár korun, např nový Lion se bude prodávat za $29 pro všechny počítače které máte, což je velice férová cena. Stejný výsledek ovšem není. MacOS je v mnoha ohledech podstatně vyladěnější systém než Linux. Má BSD jádro, které je v mnoha ohledech lepší než Linux kernel. Umožňuje provozovat prakticky všechno co běží na Linuxu (komplet GNU prostředí s kompilátorem gcc včetně balíčkového systému Macports) + velké množství komerčních aplikací o kterých si na Linuxu můžete nechat jenom zdát (zejména profi aplikace Adobe, Autodesk, AAA hry a velké množství a komerčních aplikací malých developerů za férové ceny).

V Linuxu je situace taková, že existuje poměrně malé množství perfektně řízených velkých projektů (obvykle backendy a serverově orientované) a pak obrovské množství smetí, různé polofunkční pomníčky vývojářů, kteří nikdy nemají čas na jejich dokončení a podle toho vypadají - nekoncepční ovládání, chyby. Samozřejmě, máte možnost vzít zdrojáky a dodělat je, ale kdo by na to měl čas. Neexistuje žádný trh programů - má se za to že vše je zadarmo, maximálně za dobrovolný příspěvek. Když vás napadne něco prodávat, třebas za malou cenu, tak vás vyřadí z distribucí a někdo forkne váš projekt a jakékoliv komerční ambice zadupe do země.

Naproti tomu v MacOS existuje poměrně solidní trh aplikací a hlavně lidí, kteří jsou za ně ochotní platit (férové ceny v řádu od několika EUR). Díky tomu je kvalita aplikací obecně vyšší, protože to developery motivuje věci dotahovat do konce. Kromě toho jak píšu výše máte možnost používat prakticky všechny programy z Linuxu a přes Parallels i nativní boot aplikace Windows.
    Ale samozřejmě, pro nějakou skupinu uživatelů

Mac smysl určitě má, nelze taky všechno přepočítávat na peníze - pro někoho je prostě důležitý "pocit exkluzivity", pro někoho zase to, že se nemusí o nic starat a nic sám sestavovat a instalovat a rád si za to připlatí ... a to nelze nikomu vyčítat a hodnotit, každý přemýšlí po svém a vyhovuje mu něco, co nemusí vyhovovat jinému ... a o tom to je, každý má možnost výběru tak, jak mu to vyhovuje.
    Souhlasím.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele MartyMcFly
    Registrace
    May 2007

Apple jista znacka "exkluzivity" a toho byt "in" a "cool", ale na druhou stranu vyborna platforma pro praci s grafikou 2D/3D. Osobne prvni setkani s Apple bylo v profi. DTP studiu uz nejaky ten rok zpatky v dobre kdyz vysel OS X 10 a jeho slavne prostredi Aqua :-)) To byla jeste era PowerPC platformy, kterou Apple pouzival ve svych strojich.

Dalsi zkusenost s produkty Applu v dobe portace systemu z PowerPC na Intel platformu a prvni pokusi o portaci na bezny pocitac. S nastupem iPod, iPhone, iPad a Mac mini se setkavam jiz s Apple produkty pomerne bezne.

Ono uz cela platforma neni jen strasne "cool", ale vyborne se na ni pracuje, tvori a hraje. Je to doopravdy neco co by si mel clovek vyzkouset. Pro ty co nenasli alternativu v Linuxu.. a maji nejaky ten peniz na vic tak mozna prave Apple a jeho ucelene rady hardware a software, skvele propojeni sluzeb a inteligence za cenu uzavrenosti a diktovani podminek p. Jobse je to mozna cesta.

Apple neni pro vsechny kvuli cene, ale i urcitym omezenim a pocitu (mozna neprijemnemu pro cecha), ze je nekdo za systemem kdo rozhoduje co je potrebne a spravne - a naopak.

Za me ma Apple pro praci urcite zelenou, ale pro domacnost...?? O tom bych jeste premyslel.

Howk.

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Inkoust, nebo laser?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 61
    Poslední příspěvek: 04-01-2017, 21:16
  2. Víkendová diskuze: Joystick nebo gamepad?
    Od Hana Konečná v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 17-01-2012, 22:04
  3. Víkendová diskuze: Šifrovat! Nebo raději ne?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 14-05-2011, 16:00
  4. Víkendová diskuze: Živí soupeři, nebo AI?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 28-06-2010, 12:27