reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

GTX 590??

Neregistrovaný (0)|18.6.2011 14:15
Dobrý den,
budete mít na prodej i grafiky gtx 590 s/bez vodního bloku? Ptám se protože pokud koupím grafiku u téměř jakéhokoliv prodejce a sundám referenční chladič, který vyměním za blok, automaticky ztratím záruku a reklamace mi nebude uznána.
V nabídce máte HD 6990 s blokem, nebo EVGA GTX 580 hydro copper. A GTX 590 nikde, pokud třeba budete mít někdy do měsíce v nabidce i tuto kartu, koupil bych ji od vás, díky neporušení záruky sundáním referenčního chladiče za blok. Popř. jestli budete mít EVGA GeForce GTX 590 Classified Hydro Copper ?

Děkuji za odpověď.
Alphacool Support (1563)|19.6.2011 15:15
Dobrý den,

zatím máme v nabídce MSI, Asus a Gigabyte. Určitě budeme přidávat EVGA, ovšem je otázka, kdy vůbec bude v Evropě dostupná...ono i v USA jich mají omezený počet a termín dostupnosti v Evropě zatím ani EVGA nemá. Tzn dostupnost verze s blokem je ve hvězdách, a navíc bych ani ty bloky na EVGA kartách moc nedoporučil...jsou s tím problémy jak co se týká výkonu, tak co se týká kvality zpracování atd.

Pokud chcete kartu s vodním blokem a s plnou zárukou, doporučil bych naší službu http://www.alphacool.cz/produkt/Instalace_Full_Cover_VGA_bloku.html - pokud od nás tuto službu + full cover vodní blok + grafickou kartu objednáte, dostanete kartu s již nainstalovaným vodním blokem a s plnou zárukou.
Neregistrovaný (0)|19.6.2011 21:55
Děkuji za odpověď určitě vaši služby využiji.
A když teda EVGA nemá moc výkonný chladič, tak jaký by jste mě z Vaši nabídky doporučil?
Preferuji, Kvalita zpracování->Chlazení/účinnost-> finance -> vzhled.
Alphacool Support (1563)|20.6.2011 10:19
Neregistrovaný (0)|20.6.2011 15:59
Děkuji za doporučení, přemýšlel jsem ještě o verzi http://www.jscomputers.cz/produkt/XSPC_Razor_GTX_590.html?arg1=001 , ale je težší a nevím jaký bude výkonostní rozdíl oproti heatkillerovi... pokud by byl zanedbatelný v porovnání stím co mám v košíku http://www.jscomputers.cz/Nakupni kosik?arg1=OTU1MTA6MXw0MTA1Mjo2fDQwNjQzOjF8MTAyODEzOjF8Njg4ODg6MXw1NTU0MDoxfA%3d%3d tak vezmu ten XSPC razor.
A ještě jedna otázka, budu mít PVC hadici o vnějším průměru 13 až 14 mm a vnitřním 10 mm, s fitinkama "viz košík" chci koupit stahovací kovové objímky jakou(jaké) velikost bych měl vzít?

PS: okruh bude POUZE s GPU blokem, na CPU budu dokupovat blok a další radiator později.
Alphacool Support (1563)|20.6.2011 20:26
XSPC full cover bloky mají nejlepší poměr cena/výkon, protože jsou nejlevnější, ale taky o pár stupňů horší než "zbytek startovního pole" :D tzn pokud Vám je jedno, že na grafice budete mít v zátěži místo 43 stupňů třeba 50, tak klidně ten XSPC vemte...

Fitinky určitě vemte s převlečnou maticí, tzn podle použité hadice http://www.jscomputers.cz/produkt/Sroub_1-4_pro_hadici_13-10mm.html

Radiátor bych vzal spíše silnější http://www.jscomputers.cz/produkt/Alphacool_NexXxoS_Xtreme_II_rev2.html?arg1=001053001004 - jaké budou ventilátory ?

Tu XSPC pumpu neberte, jsou poruchové. Pokud chcete ušetřit tak vemte třeba http://www.jscomputers.cz/produkt/EK_Water_Blocks_EK-DCP_4-0_12V_DC_Pump.html a expanzku třeba http://www.jscomputers.cz/produkt/Alphacool_Repack_Single_Bayres_5-25-_Clear.html
Nebo ideálně http://www.jscomputers.cz/produkt/Laing_DDC-1T_Pump_-_12_V.html a k tomu http://www.jscomputers.cz/produkt/XSPC_Laing_DDC_Expanzka_+_TOP.html
Neregistrovaný (0)|20.6.2011 23:21
Dobrá, překopu to nějak, na konci června si koupím od vás samotnou kartu a později čekám něco kolem září bych si mohl poskládat celý okruh včetně CPU do méhoho HAFu 932.

Doufám že je možnost, když vám později pošlu kartu, uplatnit vaši službu instalace bloku na VGA?

Co se týče toho radiátoru jsem trochu skeptický k mosazi a tam jsou dělané trubky, chtěl bych když tak už celo měděný, protože mosaz má měrnou tepelnou vodivost 120 W/m.K a měď cca 380... tzn. že je jeho schopnost vést teplo 3krát horší :-( . Nechápu proč výrobce volí takovou kombinaci. Nic méně tj. jeden z důvodu proč to odkládám, finance (možné) dát za kartu a chlazení pro tuto dobu je asi 21tis,- a myslím si že je zbytečné kupovat hnedka "malý" okruh, když za pár měsíců to vyměním...

Každopádně budu budu chtít celoměď ;-) vhodný kandidát XSPC Triple Radiator RX360, pokud by byl obsazený něčím co má průtok 100m3, pumpou min. 500l/hod a výtlakem 3m. Bylo by to schopné účinně uchladit bloky CPU a GPU značky koolance bez problémů?

Děkuji za odpověď.
Alphacool Support (1563)|21.6.2011 11:28
Ano, blok tam lze doinstalovat i dodatečně.

Co se týká materiálu - nesmíte brát tak doslova marketingové kecy výrobců o materiálech v radiátorech. V dnešní době je docela nepodstatné, jestli jsou trubky z mosazi a lamely z mědi, nebo jestli jsou trubky z mědi a lamely z hliníku, nebo jestli je radiátor celoměděný, takový nebo makový. Rozdíly ve výkonu mezi jednotlivými typy jsou pár procent (teda pokud nebudeme brát v potaz takové archaické věci jako celohliníkové radiátory, tam to bylo tragické)...ale to, co ovlivňuje výkon zásadně, je uspořádání lamel, šířka radiátoru, kvalita pájení lamel na trubky, uspořádání trubek a průchod vody radiátorem...a materiál toho nebo onoho je až někde daleko za tím...

Co se týká celomědi - rx je velmi dobrá volba a grafiku i cpu Vám uchladí zcela v pohodě.
Neregistrovaný (0)|26.6.2011 22:05
Než objednám si tu kartu, chtěl jsem se zeptat jestli to budete mít přímo "čerstvou" od Asusu... o co mi jde, jde mi o to že karta prodělala pár uprav ze strany Nvidie, úprava bude spočívat v implementaci dimenzovaných napájecích obvodů v komponentu, čímž vznikla nová revize těchto karet se značením 502.

Ještě bych měl jednu otázku, provedení grafické karty GTX 590, které je podle vašeho obrázku totožné s http://www.asus.cz/Graphics_Cards/NVIDIA_Series/ENGTX5903DIS3GD5/ odpovídá zkutečnosti?
Ne jednou se mi stalo že jsem si koupil GK(u vás jsem ještě nekupoval) a mělo to provedení úplně jiné než prodejce uváděl... chtěl bych se takovému "nedorozumění" vyvarovat.

Děkuji za odpověď.
Neregistrovaný (0)|27.6.2011 09:05
Ještě dodatek, současné verze mají PCB označené kódem 699-11020-005-500, nová revize má koncovku 502.
Alphacool Support (1563)|27.6.2011 16:10
Dobrý den,

žádné ležáky skladem nejsou, takže by to měly být čerstvé kusy. Jsou ale dost špatně dostupné...

Jinak obecně nejdůležitější je Part Number, tzn například u této karty http://www.jscomputers.cz/produkt/ASUS_VGA_nVIDIA_ENGTX590-3DIS-3GD5.html je part number "Výrobní číslo: 90-C3CHH0-U0UAY0YZ". Pokud tedy objednáte tuto kartu, ručíme za to, že dostanete produkt s tímto produktovým číslem Asusu, což je u nich v tuto chvíli obchodní název "ENGTX590/3DIS/3GD5", a ta karta v tuto chvíli vypadá tak, jak to máme na obrázku. To ale neznamená, že se Asus najednou nerozhodne něco změnit bez toho, aby to komukoliv oznámil...
Neregistrovaný (0)|27.6.2011 18:29
Objednáno :-)
Jinak při převzetí "PPLkem" musím mít hotovost, nebo budou mít i přenosný terminál? Abych mohl platit kartou.
Zapomněl jsem napsat do poznámek o překontrolování zásilky u Vás, že karta má opravdu referenční chladič, a také celkový stav karty. Děkuji moc.
Alphacool Support (1563)|27.6.2011 20:43
Všichni řidiči PPL by měli mít platební terminály, takže by to mělo jít zaplatit kartou. Alespoň se tím chlubí na jejich webu, tak snad... :)
Neregistrovaný (0)|1.7.2011 23:00
S novou kartou kupuji i nový case, a potřeboval bych poradit uvažuji to dát později "pod vodu" takže v hledí mám HAF 932, nebo Cosmos S ... teďkom potřebuju něco, v čem se mi přes léto grafna nezačne potit, čili něco co má v bočnici ventilator přímo na MB. Tuhle možnost mají obě case. Na velikosti case mi nezáleží, ale co mě překvapuje je to že cosmos je po všech stranách "větší" než 932jka a přesto mi připadá ten vnitřek u něj menší. Co by jste Vy poradil? Kdybych v budoucnu tam chtěl "narvat" RX360 ideálně s 6i ventilátory, ale bojím se že by to dřelo o desku (maximus 4). Co se týče toho hafu, tak jsem měl už možnost si to nějak "ošahat", vypadá prostorně, ale i přes to mi cosmos S příjde efektivnější, nvm proč a co si o tom myslet...
Jinak přemýšlel jsem i o xigmateku, ale zrovna ten s pruhlednou bočnicí(abych mohl vidět na stav kapaliny atd.) budete mít později a já ji potřebuji brzo :-/, takže to padlo a zůstali ve "hře" tito 2.
Pokud máte praxi, nebo zkušenost z těch dvou CM, budu jen rád za Vaši radu/odpověď.

PS: nebo máte jiného možného kandidáta v této cenové kategorii?
Alphacool Support (1563)|2.7.2011 21:05
Do HAFu ani do Cosmosu S nenacpete radiator s ventilatory z obou stran...ja osobne bych pockal na Xigmatek. 3x140mm a 2x140mm radiator do zadne jine bedny nenacpete a takovy vykon uz bude stacit temer na jakekoliv komponenty...vsak neni problem mit komponenty par tydnu na stole, nebo ano ? Pokud mate psa nebo dite tak je to samozrejme horsi...;)
Neregistrovaný (0)|3.7.2011 11:33
Psa mám venku a děcko mi tu běhá po celém domě s šroubovákem ;-) proto to venku nebude...
Ale zatím může to počkat v CM 922, jen aby se mi to nerozpálilo do růžova když karta žene horký vzduch z obou stran, akor v létě... Taktovat ji (zatím) nebudu a po přečtení recenze na zahraničním webu je ten xigmatek pro podobné věci ideální, ale taky i pro desky největšího formátu (viz. EVGA-SR2). Takže asi to zatím teda na toho 31.7.
Alphacool Support (1563)|3.7.2011 16:55
Pokud bude letošní léto probíhat v podobném duchu jako doteď, tak bych se přehřívání grafiky snad ani moc nebál :D
Neregistrovaný (0)|30.7.2011 23:01
Dobrý den,

je možné aktualizovat objednávku 104867 na aktuální cenu, která je nyní (zakládal jsem ji před cca x dnů zpět ;-) a cena zboží o něco klesla)?
Alphacool Support (1563)|31.7.2011 17:58
Hotovo ;)
Neregistrovaný (0)|2.8.2011 20:58
Snažil jsem se nějak dovolat ohledně té karty, jestli dnes přijela v "asus balíčku", ale asi jste měli dnes napilno ;-). Tak aspoň podpůrně se chci zeptat, jestli dojela a mám si vzít zítra volno z práce abych ji mohl očekávat, nebo ne... Děkuji za odpověď
Alphacool Support (1563)|2.8.2011 22:49
GLS to melo privezt uz vcera :( Vcera nam to posunuli na dnes a dnes nam to posunuli na zitra :mistake
Neregistrovaný (0)|5.8.2011 11:55
Tak karta je u mě. Pokaždé si říkám jak to muže být "malé" a ono to je taková kur.. :-D
Děkuji za obchod. To že za tu samou cenu se to nemuselo posílat přes celou ČR a já si ji mohl koupit tu "za rohem", je proti tomu že můžu využít Vaši práce namontování bloku bez zrušení garance je velmi dobré (neznám jiného prodejce) :-)
Alphacool Support (1563)|5.8.2011 13:05
Není zač. Omlouvám se, že to tak dlouho trvalo :mistake
Neregistrovaný (0)|6.8.2011 18:31
Tak kartu už jsem potestoval aspoň furmarkem ;-)
Takže ve winu bez zátěži GPU1: 41°C GPU2: 45°C cca se to pochybuje v rozmezí 2°.
Furmark 1900x1080 8xAA GPU1: 81° GPU2: 86° ... myslím že výsledek tj. pěkný. Jinak při aplikacích to nepřesáhne 80°C uprava videa/gymp/fotoshop, hry Crysis2/NFSHP2/WoW... atd.
zatím jsem velmi spokojen a myslím že OC budu řešit až za "nějakou" tu dobu :-)
Alphacool Support (1563)|6.8.2011 23:12
No mě teda 81 a 86 stupňů moc normální nepřijde :) Teda samozřejmě na vzduchové chlazení je to normální výsledek, ale já jsem zvyklý mít spíš karty ve furmarku kolem 50 stupňů :D