reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nejdou nainstalovat win7

Nemesid (27)|20.6.2011 09:07
Tak jsem se rozhodl, že bych taky mohl přejít doma na sedmičky a že si je v poklidu nedělního dne nainstaluju. Opak byl pravdou ;)

Sestava:
ASUS P5K SE/EPU - P35/ICH9, PCIe x16, DDR2 1066, SATA II
EAGATE Barracuda 7200.10 250GB, SATA II, ST3250310AS
INTEL Core 2 Duo E8400

Rozjedu instalačku, zvolím vlastní instalaci. Pak už je celkem jedno jestli profíky či 32/64b verze. Při výběru disku kam instalovat mi to píše, že nemůže najít nebo vytvořit systémový disk, ať zkontroluji bios jestli ja zapnuta podpora disku (není to úplně přesně, to můžu zjistit opět večer, ale pointa snad zůstala zachována).

V biosu mám na výběr relativně kulový. Akorát změna SATA z enchanced na compatible... Ani nemám na výběr z IDE na AHCI. Dělá to s jakýmkoliv diskem co tam strčim. Mě napadá stará deska. Nebo starej bios.

Kdyby to náhodou bylo něco z toho, tak jaká podobná deska nebo odkaz na flash biosu by se moc hodilo :) Děkuju.
Cubra (24)|20.6.2011 10:25
Nemesid (27)|20.6.2011 11:55
"si můžete nepatrně pohrát s nastavením SATA. Tam toho moc užitečného nenastavíte, protože jižní můstek desky nemá žádné RAID nebo AHCI funkce, prakticky tak SATA porty běží v IDE-kompatibilním režimu, jiný nastavit nejde."

Hmmm, flash zusím ale asi to moc nepomůže.
Pořád mě ale zajímá, jestli někdo neví, zda je pes zakopán přímo v tomhle nebo jinde.
b337 (141)|21.6.2011 17:53
a v biosu ten disk videt je?
Nemesid (27)|23.6.2011 08:59
Disky jsou vidět zcela normálně. Ani na stránkách výrobce nejsou ovladače pro win7.

Myslíte, že by to vyřešil nějaký sata řadič do pci slotu? To už by pak s biosem na desce nemělo nic společného ne?
mpitman (206)|23.6.2011 09:15
[quote=Nemesid;457884]Disky jsou vidět zcela normálně. Ani na stránkách výrobce nejsou ovladače pro win7.

Myslíte, že by to vyřešil nějaký sata řadič do pci slotu? To už by pak s biosem na desce nemělo nic společného ne?[/quote]

Radic do PCI by to asi vyresil, ale zacal bych tim, ze bych si stahl ovladace pro IDE Win XP a po rozbaleni zipu si vykopiroval obsah adresare Driver na USB flashku. Pri instalaci Win 7 bych mu pak v okne pro vyber disku predhodil tyto ovladace zda to nepomuze. Pokud radic opravdu bezi v ciste IDE-compatibilnim modu, tak to asi nepomuze, ale za zkousku to stoji.
Japkoslav (80)|23.6.2011 10:32
Co si pamatuju vlastní zkušenosti z instalace Win 7, tak problém jediný byl vždy s dvd mechanikou (nějaký sata, bla bla bla driver problém z počátku instalace).
Vytvořil jsem bootovatelný USB disk, hodil na něj instalačku a nikdy jsem nepotkal jediný problém.
PS. Tak jsem se s tím poprvé mordoval a hledal nějaké drivery na netu :-)
Jandaskunk (2330)|23.6.2011 11:19
Já bych teda problém v IDE modu neviděl, pokud nastavíš SATA kompatibilní mód, tak by mělo jet v pohodě cokoliv (co se týče disku). To akorát někdy u AHCI modu bývá problém s ovladačema. Já jedu na IDE (Legacy) modu na Win7 bez problému.