reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Externí HDD se přestal načítat

Bromko (2)|22.6.2011 20:43
Zdravím dnes se mi stalo, že přestal fungovat můj 1TB exterák Maxtor. Když byla bouřka, vypadl mi na moment elektrický proud a po opětovném puštění PC mi už exterák nenajel. Jen se snaží načíst data jako vždy, když se probouzel z nečinnosti, ale teď se v zápětí po krátkém načítání, po kterém býval zcela přístupný zase vypne, do půl minutky se zase načítá, pak vypne a pořád dokola. V počítači se nezobrazuje a při nabíhání windows 7 ho také nevidím, ve správě disků je jen ,,žádné médium" ale když odeberu jeho ovladače(4x ten samý) ve spávci zařízení, tak je mohu nainstalovat znovu, nemá to však žádný efekt.

Po připojení do virtuální mašiny VMware windows XP se mi zobrazil na vteřinu disk s červeným otazníkem a po přidání hardwaru se mi zobrazily 4 diskove jednotky, jež nejdou otevřít a stále trvá problém načítání-vypínání.

Vše ostaní ohledně PC funguje bez problému.
Moc děkuji všem za rady a nápady jak z něho vytáhnout obsah, pokud již není pozdě.
Dojigiri (1629)|23.6.2011 08:12
Zkus jestli jde nějak rozebrat, vyndat z něj disk a připojit přímo v PC. Pak by byla větší šance se na data dostat, např. může být poškozená pouze elektronika rámečku, anebo může být sice i poškozený disk, ale nějaký data čitelný, jenom ta elektronika rámečku si s tím nemusí vědět rady.
Bromko (2)|23.6.2011 19:47
Bohužel stejný problém, i když jsem ho připojil jako interák do počítače, nevíte, jestly je nějaký způsob jak z něho alespooň část vytáhnout? Všiml jsem si že nebyl zobrazen ani v BIOSU.
zsdx (2098)|23.6.2011 21:16
[quote=Bromko]nebyl zobrazen ani v BIOSU.[/quote]

A toci se? Cili je v nem citit pohyb? Pak bych zkusil sehnat stejnou elektroniku (ta deska zespodu). Dalsi moznosti je profi obnova, ale to uz jsou tisice (tak od ctyr).
Dojigiri (1629)|24.6.2011 08:37
Pokud není vidět vůbec v biosu, tak s ním v PC těžko něco uděláš. Akorát ještě zkotroluj jestli v biosu např. nemáš vypnutej řadič nebo port na kterým je připojenej, ale jinak pokud tam neni vidět tak v domácích podmínkách leda při velkým štěstí tu zmiňovanou výměnu elektroniky.