Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Notebook v ceně nad 30 000 Kč

Nováček
    Registrace
    May 2010

Primární požadavky: vysoká odolnost

Preferovaní výrobci: Dell, HP, Lenovo

Další komentář:
    Kamarád si potřebuje koupit notebook. Cena kolem 30 000Kč. Bude používán na tvorbu internetových stránek, tvorba grafiky ve photoshopu (občas), zároveň ho bude nosit do školy (stále studuje na VŠ). Chce, aby mu vydržel tak 4 roky, takže by měl mít slušný hardware, ale hlavně potřebuje kvalitu. Proto přichází v úvahu asi jenom HP, Lenovo a Dell

Požadavky jsou:

1)kvalita zpracování, materiálů atd., aby vydržel cca 4 roky. a spolehlivě fungoval.
    2)15,6" rozlišení aspoň 1600x900
    3) Ram 4GB s možností rozšířit aspoň na 8GB
    4) Slušná grafická karta, aby se tam nechalo něco zahrát
    a zároveň slušně rozchodit photoshop...
    5) pokud možno sandy bridge procesor (slušná výdrž na baterii by byla výhodou)

Našel jsem zatím tohle:

http://www.alza.cz/hp-elitebook-8560w-d239032.htm

http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-t...lg-d238606.htm

Co byste doporučili vy? Ať už z těchto nebo i jiný...

Předem díky
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele Suprak
    Registrace
    Mar 2009

Problém bude v tom, že žádný ThinkPad nemá numerický blok, který je při tvorbě webu potřeba. Není nic příjemného muset mačkat pokaždé 2 klávesy když chcete napsat číslo.

Nováček
    Registrace
    May 2010

Numpad v podstatě není potřeba... je lepší kvalitní, dobře postavená klávesnice bez numpadu, než blbá klávesnice s numpadem. A nemyslím, že by numpad byl při tvorbě webu nutností (tlumočím kamaráda).

Starousedlík SHW Avatar uživatele wizaard
    Registrace
    Jun 2006

EliteBook W (workstation) má lepší displej, vyšší grafický výkon... Z těch dvou vychází prostě lépe. Přesto hrát na Full HD bude samozřejmě problém, ale to je jasné (ta FirePro je ve hrách na úrovni HD6650M).

Nováček
    Registrace
    May 2010

A co se kvality konstrukce týče? jde o to, že na něj musí být spolehnutí a měl by opravdu vydržet 4 roky. Jinak fullHD podle mě ani není moc velká výhoda. Mám ho na 15,6" a všechno je hrozně malé:-D.

a co se týče výkonu, není ten rozdíl zanedbatelný? Zase se mi líbí, že má lenovo SSD disk...

Starousedlík SHW Avatar uživatele wizaard
    Registrace
    Jun 2006

EliteBook W jen proto, pokud chceš hrát hry (ta FirePro má znatelně vyšší výkon než NVS4200M; jenže zase Full HD ten rozdíl taky trochu potře). Jinak je to jedno, resp. vzal bych ThinkPad - EliteBook má na sobě na můj vkus moc kovu, T520 má lepší klávesnici i polohovadla. Kvalitní jsou ale oba - jsou to oba plnokrevné business stroje s výbornou konstrukcí.

Podobná témata

1. Notebook v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od devil84 v sekci Notebooky
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 26-08-2013, 10:50
  2. Notebook v ceně 7 500 - 10 000 Kč
    Od typek.cz v sekci Notebooky
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 04-03-2011, 17:26
  3. Notebook v ceně nad 30 000 Kč
    Od khedeja v sekci Notebooky