reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Nejoblíbenější herní žánr?

Petr S. (1220)|23.6.2011 22:51
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


Nejoblíbenější herní žánr?



Jaký žánr počítačových her máte nejraději? Kosení nepřátel s kvérem v ruce, RPG, rychlá kola, sport nebo strategie? Který žánr je pro vás ten nej? Jakou hru z poslední doby byste doporučili ostatním? Nebo snad hry vůbec nehrajete? Zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
alfah4ns (1040)|23.6.2011 23:33
Hra musí mít v prvé řadě své kouzlo, něco navíc (např. nutnost přemýšlet o tom, co udělám, u automobilových her trocha té náročnosti a nemoct si dovolit projet celou trať pod plynem, atd...)
Dnes už víceméně nehraju, ale bylo pár her, které jsem hrál i několikrát za sebou a dost mě bavily:
- Mafia 1
- Hidden and Dangerous 2
- Hitman: Silent Assasin
- Vietcong 1 + datadisk
- Collin McRae Rally 2005
- Live for Speed
- Age of Empires II + datadisk

A jako odreagovávačka ve více lidech:
- worms armageddon
- bulánci

Chvíli jsem hrál i GTA:SA, ale nikdy nedohrál... Zezačátku mě lákalo obrovské město, volnost...Ale bylo to moc dlouhé, za chvíli, moc nudné, a hl.na můj vkus hrozné ovládání...(např. ve srovnání s Mafií 1)
3imi (48)|24.6.2011 00:13
RPG,MMORPG, strategie

Zustavam stale verny starsim hram:) Diablo 2, Warcraft 3, Lineage 2, ... tesim se na Diablo 3:)
Zoidik (1405)|24.6.2011 07:49
Jako první mě uchvátil Tycon Deluxe, u něj jsem vydržel hodiny. Pokračovalo to serii Need For Speed 2 - 5 přičemž evoluce v NFS Porshe byla opět srdeční záležitostí, jako bonus již hra nebyla jako arkáda a auto se dalo hodně roztřískat. Dále Colin MC Rae 2 a 4, Call of Duty 2 - modern warfare a teď se vracím občas k osvědčené klasice Tycoon a semtam si zahraju Cube 2 Sauerbraten. Hra mě musí zaujmout a nemám problém se střílením do němců, občas nějakých oblud, ale taky si rád zajezdím s buduju prosperující společnost.
Dojigiri (1629)|24.6.2011 08:33
V první řadě RPG (Diablo, Dragon Age Origins), potom strategie (Starcraft, CaC Generals). Ale líbily se mi i některý střílečky (např. Medal of Honor), i nějaký ty autíčka (starší NFS, zejména Hot Pursuit).
Sommer (384)|24.6.2011 10:20
V první řadě RPG a strategie a to jak real-time, tak tahové (vše, co vydal Blizzard, série C&C, HOMAM, Witcher, Fallout, série TES a další). Nepohrdnu ani akčními tituly (FEAR, Crysis, Bioshock, STALKER apod.).
Úplně na okraj si jednou za uherský rok zahraju něco závodního a co vůbej nehraju jsou sportovní hry :)
czhunter (775)|24.6.2011 10:31
Když jsem byl ještě malej (10-15 let), nedal jsem dopustit na RPG a RTS.
Dnes, o 10 let později, hraju občas nějaké závodní hry, budovatelské strategie a sem tam nějaké RPG (tak 1-2 za rok).
Taky jsem dřív hrával tak 8 hodiny denně, dnes míň než 8 hodin týdně.
renek1 (4)|24.6.2011 12:57
Myslim, ze nejvydarenejsi byla serie S.T.A.L.K.E.R ! Volnost pohybu, atmosfera jako v zadne jine hre a spojeni klasicke strilecky s prvky RPG. Navic komunita stalker a jejich par moderu jako Datastor, prislo s modpacky ktere hre dodali jeste mnohem vice.
JindraPce (69)|24.6.2011 12:59
No když opomenu začátky na IQ151, Sinclairovi a ostatních 8bitech, kde každý hrál co zrovna sehnal. První hra, u které jsem vydžel, byl síťový PACWAR (hráli jsme to na XTčkách a 286kách). Sice už nevím, kdo ho tenkrát do školy přinesl, ale hráli jsem ho až do doby, kdy nám vybavili novou učebnu 486kama na kterých šlo hrát Warcraft a DOOM.

Hlavně strategie mě pak uchvátili na dobrých 8 let. Dokonce jsem do paneláku nechával kvůli tomu udělat síť a připojení k WiFi inetu. Pařili jsme pak se sousedama dlouho do raních hodin. Hlavně StarCraft.

Dnes hraju hry typu Call of duty. Se zaměřovačem u oka se totiž krásně odreaguju :D nebo aktuálně dvě online browserovky. Ikariam a Niborea
Neregistrovaný (0)|24.6.2011 15:46
[quote=alfah4ns;457974]Hra musí mít v prvé řadě své kouzlo, něco navíc (např. nutnost přemýšlet o tom, co udělám, u automobilových her trocha té náročnosti a nemoct si dovolit projet celou trať pod plynem, atd...)
Dnes už víceméně nehraju, ale bylo pár her, které jsem hrál i několikrát za sebou a dost mě bavily:
- Mafia 1
- Hidden and Dangerous 2
- Hitman: Silent Assasin
- Vietcong 1 + datadisk
- Collin McRae Rally 2005
- Live for Speed
- Age of Empires II + datadisk

A jako odreagovávačka ve více lidech:
- worms armageddon
- bulánci

Chvíli jsem hrál i GTA:SA, ale nikdy nedohrál... Zezačátku mě lákalo obrovské město, volnost...Ale bylo to moc dlouhé, za chvíli, moc nudné, a hl.na můj vkus hrozné ovládání...(např. ve srovnání s Mafií 1)[/quote]

GTAčku jsem nikdy nepřišel na chuť, to bylo vždycky takový strašně konzolový, ovládání divný a grafika strašná už ve svojí době. :-)
Neregistrovaný (0)|24.6.2011 15:51
No dneska mam nejradši asi RPG, protože je to jeden z mála žánrů, kterej ještě neni tolik zničenej a oslizlej těma zvykama z konzolí. Dřív když jsem byl mladší jsem hrál hlavně jenom střílečky a ty starý hry mam furt rád (FarCry, Return to castle Wolfenstein, Doom 3, Half Life 2), ale dnešní střílečky mě vubec nebavěj. Mam rád hry s pořádnou atmosférou a hlavně s pohodlnym ovládánim a bez těch dnešních nesmyslů jako je třeba autoheal, autoaim a podobný věci který na PC přešly z konzolí (nic proti nim, jenom konstatuju pravdu), taky musim mít ňákej důvod proč to hrát, to u dnešních stříleček nemam, to jenom proběhnu a už to nikdy hrát nebudu (CoD). Na RPG je dobrý že se to dá hrát i několikrát a pokaždý jinak.
pidalin (3)|24.6.2011 15:55
[quote=renek1;458021]Myslim, ze nejvydarenejsi byla serie S.T.A.L.K.E.R ! Volnost pohybu, atmosfera jako v zadne jine hre a spojeni klasicke strilecky s prvky RPG. Navic komunita stalker a jejich par moderu jako Datastor, prislo s modpacky ktere hre dodali jeste mnohem vice.[/quote]


Souhlasim, STALKER a Metro 2033 byly podle mě asi nejvydařenější střílečky posledních pár let. Hlavně je to pořád ta stará klasika s lékárničkama a podobně, žádný autohealy a podobný kokotiny. A hlavně se u toho musí přemejšlet a často něco řešit a rozhodovat se skoro jako u RPG.
Lucky.J (1)|24.6.2011 16:52
Nejvíce ze strateických her mě uchvátila hra Knight's and Merchant's, jiná strategie mě tak neoslovila jako tato.
Teď, ale více času přenechávám MSTS - Microsoft Train Simulator s českými tratěmi.
Jinak za zmínku stojí i hry:
GTA
RollerCoaster Tycoon
Mafia

A takové ty odpočinkové a nenáročné hry jako:
Brnosim, Softikon a Gordikon
shasler (48)|24.6.2011 17:36
Těžko říci. Spíš než žánr osloví konkrétní hra. Pokud bych už musel vybrat nějaký žánr tak RPG hry typu MASS EFFECT, KOTOR, Dragon Age, Zaklínač, STALKER, FALLOUT apod... Na druhé místo dávám Adventury např. Dreamfall se povedl a nesmím zapomenout na specialitku Fahrenheit, která je opravdu jedinečná (zvláště z pohledu tehdejší doby)... Na třetím místě mám pak FPS hry jako je HALF-LIVE (a jeho PORTAL), The Chronicles of Riddick, FEAR, METRO 2033...
Georginek (2957)|24.6.2011 19:15
AUTA, veskere simulatory,
FPS,
Vsemozne TYCOONY.....
sem tam nakou strategii.
RPG nesnasim :rolleyes:

Spis se jedna o to, na co je chut zrovna hrat........
Ja mam vsak delikatni pristup k hrani, tj, ze nikdy nemam rozehrane 2 hry stejneho zanru. Vzdy od kazdeho zanru jednu, to dohraju a zacnu dalsi
Nikdy se mi nestalo, ze bych nejakou hru prestal hrat, aniz bych ji dohral..... :D
I kdyz par titulu me pak nebavilo, ale byla by to totalni pohana meho presvedceni....
scratchy27 (315)|24.6.2011 20:04
U mě byl vždy nejoblíbenější žánr budovatelská strategie. Začalo to už u série SimCity, u Setlerů atd.

V poslední době jsem však tuto zálibu přenesl do reality a začal stavět, takže na hraní už bohužel čas nezbývá :-(
tesla15 (15)|24.6.2011 20:21
Jako dítě před 70ti léty " člověče nezlob se ", později ještě " dáma " a potom mi pro velké pracovní vytížení na žádnou takovouto zábavu nezbyl čas. Až jako děda s vnoučaty opět jsem prožíval mládí. Nyní ona vnoučata prožívají mládí počítačovými, pro mne nezajímavýmí nesmysly.
mark.anahaim (12)|24.6.2011 20:44
Příběh,to je pro Mě to hlavní při hraní,a v tomhle u Mě navěky povede Mafia 1,to byla herní láska na první pohled,a už zůstane navěky...A taky serie Assasins Creed,nemám problém se střílením němčourů v prvních COD A MOH,zmiňovaný Return Wolf to byla taky dobrá pařba,auta jednou za čas...A hodně mě baví FIFA A NHL,bože jakej Já jsem produktivní útočník,ať už na trávníku nebo na bruslích,ale jen virtuálně..A teď jsem se docela zažral do Battelfield Play4Free a All Points Bullet,
Ivo Mašek (507)|24.6.2011 20:58
Beru jenom hry, kde monitor jsou moje oči (FPS - First person shooter). Z posledních kousků mých velmi oblíbených jmenuji např. trilogii STALKER, FarCry, Metro, FEAR, ..... Dále stavím (spíše stavěl jsem) mapy pro herní systém Trainz Railroad Simulator (TRS) http://churchill.trainz.cz/index.html .
A také nepohrdnu simulátory aut (pokud jsou i z pohledu řidiče)
HiLow (1000)|24.6.2011 21:08
V první řadě RPG, pak rychlý kola. Občas nějaká FPS. Když jsem ještě hodně hrával, tak realtime strategie.
robky (3195)|24.6.2011 21:19
U mňa jasne vedie FPS :thumb
Okrem toho dosť často MS Flight Simulator X, IL-2 sturmovik, Silent Hunter .... sem tam nejaké autíčka, ale bez volantu to nie je ono ....
wthulmann (238)|24.6.2011 21:27
úplně nejradši mám staré tahové strategie, takové ty co už nevychází - Masters Of Orion 2 například...
Civilization mě baví, ale chybí mi tam ty orionovské souboje jednotek.
následují tahová rpgčka: X-COM, Fallout, Baldurs Gate....

Z těch nových her mě baví jen ty méně bezhlavé 3d akce S.T.A.L.K.E.R., METRO, Fallout. (možná by se dalo říct, že jsou to ty, co v nich není instatní léčení) Výjimkou budiž Crysis 1+Warhead. A pak v multiplayeru hrát kooperaci Modern Warfare se ženou :)

A ještě ujíždím na flashovkách, jak na newgrounds vyjde hra co má medaile, tak ji musím dohrát. Tower defense a všechny klony obzvlášť. Nejhorší forma prokrastinace....
merlin10 (3)|25.6.2011 00:37
Tak u mě to bylo jen několik her co mě opravdu chytlo
Civilizace I
UFO Enemy Unknown
Master of Magic
série HOMAM (nejlepší je samozřejmě trojka)
Diablo 2 , několit let pařby na BN
a posledních několik let až do teď online hra CABAL

takže se dá říct RPG a tahové strategie, ale jsem strašně vybíravý :D
john (877)|25.6.2011 07:46
zaprah mozku, tj. sudoku, sokoban, sachy a i ty piskvorky nejsou spatne...
ale nejradeji s zivym protivnikem, tj. sachy apod....
Japkoslav (80)|25.6.2011 13:41
1. Rozhodně můj nejoblíbenější žánr je RPG (Baldurs Gate, Zaklínač 2, Mass Effect apod.).
2. FPS typu Battlefield - kde je možnost slušně taktizovat a ne jen zběsile kosit něpřátele.
3. League of Legends, DOTA.
4. Lord of The Rings Online (ostatní mmorpg moc nemusím).
..
999. Sportovní hry typu Fifa, NHL apod :D
NHKG (1136)|25.6.2011 14:02
Já hraju všechno, ale nejradši RPG hry a hry s RPG prvky. Těch her co jsem hrál a bavilo mě je spousta, začínal jsem už na ZX Spectrum kde výborné bylo třeba: Chuckie Egg

Jinak World of Warcraft a World of Tanks jsou jediné pořáné hry co mě za posledních 5 let bavily trochu delší dobu (WoW 3 roky..).
Malignus (0)|25.6.2011 21:04
Já mám nejraději RPG (Baldur's Gate, KotOR, Mass Effect), Strategie (O-War, C+C, Nexus) a Adventury (Broken Sword, Syberia, Moment of Silence). Výjimečně si občas zahraju nějakou tu akci (AvP, Jedi Outcast, Half-Life). Vůbec nehraju Sporty. :)
Ivo Mašek (507)|25.6.2011 21:07
Tak mě jako první hra velmi nadchl a určil vlastně žánr, který mě oslovuje, je dosovský Wolfenstein. (v práci máme ještě kvůli ORCAD.DATu jeden PC s Win98, tak tam si to v DOSu zahraju ještě dnes :D )
PaulieCZA (0)|25.6.2011 23:39
hraju převážně FPS hry (miluju sérii S.T.A.L.K.E.R. - dohrána již asi 15x, HL) potom co přijde pod ruku, assassins creed není špatná vůbec a jinak hodně L4Da BFBC2 (těším se jako malý na BF3), nyní už jen dvojku a jen z důvodu, že nemám co jinýho bych hrál :D docela mě chytlo Company of Heroes (strategie jinak nehraju) a v poslední době i indie hry typu Machinarium, Tiny bang story atd :)
pistole (1)|26.6.2011 09:54
Hraji z 90 % jen FPS
nejlepší je STALKER - FALLOUT
Neregistrovaný (0)|26.6.2011 15:13
No koukám, že everybody loves S.T.A.L.K.E.R :-) No u mě tomu není jinak. Právě hraju Clear Sky a i přes tu hromadu bugů si nestěžuju :D

Jinak mám rád převážně FPS
- Odreagovací interaktivní filmy, mainstreamovky typu Call of Duty Modern Warfare
- Poctivé, tropické fps na technologické úrovní od Cryteku - Far Cry, Crysis
- České simulátory - války OFP (ARMA), města MAFIA a džunglová fps VIETCONG
- Občas nějaké NFS, hlavně Porsche 2000 - asi nejlepší NFS
mattzor (22)|26.6.2011 15:41
Tak já, jelikož mám už 5 let ten stejný počítač (1x1.81GHz; NVIDIA 8500 a 1GB RAM) tak jsem rozjel nanejvýš CoD4 a to jen singleplayer.. Ale za mých 15 let hraní mám pár nejoblíbenějších her.. :)

Diablo (u toho jsem seděl v šesti letech pořád)
AoE I (totéž co u Diabla)
Call of Duty 1; 2 (celkem jsem to hrál asi tak 4 roky)
CS:S (1 rok)
WoW (není nejoblíbenější, akorát to žere čas, ale strávil jsem u ní asi nejvíc času ze všech her)
NHLka, FIFy (hlavně s gamepadama s kámošema)
Mafia (co víc dodat)
No a nakonec na konzolích mě nejvíc chytlo GH: World Tour a Uncharted..
Nerozděloval jsem to z toho důvodu, že když je dobré FPSko tak si ho zahraju rád, když je dobré RPGčko tak si ho zahraju rád atd.
Fromilid (1)|26.6.2011 16:19
Jednoznačně Jagged Alliance 2 (1.13)! Vím že to je název hry a ne žánr, ale nějak ji nedokážu zaškatulkovat. No a pak ještě budovatelské strategie... OpenTTD, Railroad Tycoon atd...
slowak1982 (134)|26.6.2011 20:35
1. FPS - Half life, Mafia, Max Payne, CoD, MoH...
2. RPG - Diablo II
3. Strategie - Transport tycoon

Minuly tyden jsem objevil emulator Atari a tak se bavim 8bit hry, ktere jsem hral, kdyz jsem byl maly.
butcher_07 (1)|26.6.2011 20:58
Rozhodne RPG, treba serie Gothic je moje srdcova zalezitost o falloutech se ani nebavim, ale obecne si s chuti rad zahraju temer jakekoliv RPG, ktere ma dobry pribeh a prostredi. Mno a na odreagovani nejakou tu 3D akci nebo neco sportovniho(FIFA, PES) ci zavody Dirt 2 atd.
lavjoy (1628)|26.6.2011 21:18
U mě také na první místo patří RPG,ale ono je RPG a RPG.Myslím tim klasické staré a dnešní.Tak se mi líbí více to dnešní.Jinak se mi líbí i auta ale s dobrou fyzikou,kde opravdu po havárii už nejedete.
Naopak nikdy jsem nepřilnul ke sportovním kolektivním hrám jako Fifa,NHL,NBA apod.....
FPSko bych vyzdvihl COD BO-graficky pěkné,dobře hratelné i na slabších sestavách
Renus (85)|26.6.2011 21:21
U mne vedou rpg,tahovky ala Civka a zůstávám věrný konzolovce Gran Turismo. U multiplayerovek dělím svůj herní čas mezi Wowkem a sérií Battlefield.., občas odskočím vyzkoušet nějakou novinku, ale nakonec se vrátim ke svým osvědčeným :)
dejfik (8)|26.6.2011 22:02
mno, tak když začnu od dávných dob ZX Spektrum... tam byl nejoblíbenější Saboteur, u toho jsem strávil kvanta času... no bylo mi nějakejch 14-15 let... pak po asi dvou či tříleté přestávce na PC SimCity a kulečník, a po další přestávce, asi v roce 2002, když jsem si poprvé pořídil vlastní PC, tak zvítězila rychlá kola :-) hodně času jsem strávil u NFS Hot Pursuit 2 a podobných, momentálně (a už hoooodně dlouho), je můj favorit GTR2. Doplňuje to ToCa Race Driver 2 a 3, Mercedes World racing, Total immersion racing apod. (vím, nejsou to nejnovější pecky, ale za a) baví mě to, za b) nemám zrovna nejnovější HW). Prostě pro mne je nejlepší GTR2. Mám i další hry od Simbinu, taky dobrý, ale chybí mi tam Save, delší závody občas nemám čas dojet celé, tak to trochu vadí :-/. Jo a občas pro odreagování si občas dám Age of Empires II, to je super hra
MartyMcFly (222)|27.6.2011 15:10
No, hry uz moc nehraji, ale pokud by jsem mel vzit v uvahu muj nejoblibenejsi tak to je asi RPG - Diablo 2 + LoD a Star Wars: Knights of the Old Republic 2: Sith Lords.

Jinak kdyz uz si neco hraju tak si poustim klasickou FPS Couter-Strike 1.6 a vzpominam na stare dobre akce v herne, ty hodiny za skolou :-D
Neregistrovaný baal (0)|30.6.2011 15:12
Diablo,Diablo, a pro změnu zase Diablo....
Karel Malina (0)|30.6.2011 22:54
Mě osobně se nejvíce líbí nějaké jednoduché hry, které si můžu zahrát v prohlížeči. Dříve jsem hodně hrával klasické RPG hry, ale tomu je dnes konec, protože tyhle hry se musí instalovat a navíc jejich spuštění a hraní trvá docela dlouho, takže jsem přesedlal na klasické online hry, které lze hrát v prohlížeči. V poslední době mě nejvíce baví hra Zombie Knight (http://cz.gamelicker.com/online-hra-zombie-knight-838).
Neregistrovaný (0)|1.1.2014 20:16
muj nejoblíbenější žánr je rpg a akční hry a strategie
závodní hry hraju málokdy a sportovní jsem nikdy v životě nehrál a považuju je za nejblbější a nejtrapnější žánr her všech dob.
koho by bavil fotbal.mě nikdy nebavil.hrál jsem ho i v realitě a přestože sem byl přihlášený pak jsem tam prostě přestal chodit na tréningy a všechny ty blbosti.
hrál jsem dřív 7 hodin denně od 8let te je mi 16 a pořád hraju co nejvíce to jde a co nejdéle to jde.
fifa=0%
mount a blade=100%
100%:mount a blade just cause hitman assassins creed gothic 3 gothic 3 forsaken gods skyrim far cry a mnoho daší
nikdi v životě nehodlam přestat hrát hry.
hry budu hrá i v 20 letech určitě 7h denně a hodlam hrát o pár hodin víc asi tak 9-13 h denně a hrát budu až do 70