reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak zprovoznit DLNA pro Sony 40EX700 přes router DI-524UP?

mike01 (2)|26.6.2011 17:00
Zdravím, nedaří se mi zprovoznit DLNA. V sítích se bohužel nevyznám, nicméně tuším problém někde v nastavení routeru, ale po pořadě:

TV Sony KDL40EX700 je kabelem připojena k routeru Dlink DI-524UP. PC je pak k routeru připojeno skrz WiFi.
V TV je nastaveno automatické nastavení připojení. Kontrola spojení v TV ukazuje:
Kabelové připojení OK
Místní adresa OK
Přístup k internetu OK

PC s win7 se k internetu připojí. Jako DLNA server jsem zkoušel WM12 (nebyla nalezana žádná mediální zařízení), PS3 Media server a Wild Media Server. WMS nejprve vypisoval chybové hlášky, ale po přidání použitého síťového (wifi) připojení do seznamu autorizovaných připojení v sekci nastavení serveru, se server spustil. Aplikaci jsem povolil ve win firewallu (ale zkoušel jsem to i s vypnutým firewallem), takže už není blokována - v logu WMS je vidět: Start server a IP 192.168.0.101, která je přidělena PC.
Nicméně Diagnostika serveru žádný server nenajde (nepommůže ani aktualizace seznamu).

Na routeru je nastaveno
DHCP Server Enabled
Starting IP Address 192.168.0.100 a Ending IP Address 192.168.0.199
Ve WAN Settings je vybráno Dynamic IP Address
UPnP Settings Enabled
Multicast streaming Enabled
Firewall nasteven není, je nastaveno filtrování na MAC adresy, (povoleno samozřejmě jak PC tak TV), ale ani po jeho vypnutí se nic nezmění.

Ping z PC na IP přidělenou pro TV normálně projde.
Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že přes router neprochází komunikace, i proto, že v síti vidím Mediální zařízení WMS1 (pojmenování DLNA serveru ve WMS) a ještě jedno s názvem PC, v sekci Počtač je PC a v sekci Síťová infrastruktura DI-524UP. TV tam není.

Ve vlastnostech DI-524UP není vybrána žádná z nabízených služeb (FTP, TELET,...). Zkoušel jsem tam přidat novou službu dle vytvořeného DLNS serveru (nevím ale jaké zvolit číslo externího portu, tak jsem použil stejné jako pro interní dle nastavení ve WMS). Popis sužby se po restartu routeru přejmenoval na Teredo, ale stejně to nepomohlo.

Takže nikde nevybíhá žádná chybová hláška, z PC ping na TV funguje, DLNA server ve WMS (zdá se) běží, ale TV žádný server nenajde.
Poradíte mi, co je špatně a jak to nastavit správně? Díky
mike01 (2)|29.6.2011 22:40
stačilo vypnout multicast na routeru a už to funguje