reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Instalace OS

iLianik (65)|26.6.2011 17:57
Zdravím, mám problém s instalací OS konkrétně Linuxu Kubuntu 11.04, používal jsem Win7, který jsem měl v základní výbavě, později jsem přešel na Ubuntu (instalce naprosto bez problemů), ale protože mi více sedí prostředí, které používá Kubuntu, rozhodl jsem se pro tuto distribuci, klasicky jsem vyrobil dvd podle postupu na Linux foru, nabootoval zvolil spustit Kubuntu a naběhnul mi load, tady mi to vždycky chvíli načítá a pak to zmrzne, zkoušel jsem i instalaci bez grafického rozhraní, tam se mi systém podařilo nainstalovat, ale po restartu už nenajel, zkoušel jsem pak i nainstalovat zpět ozkoušené Ubuntu, ale nastal stejný problém, obě media jsem vyzkoušel na jiném PC a instalace proběhla na první pokus úplně bez problémů, zkoušel jsem i bootovat z USB, ale stejný problém. Nevíte někdo prosím, co s tím?


Konkretní typ mého ntb zde.
honzee (187)|27.6.2011 07:20
Jak mas rozdeleny disk? Je na nem pri instalaci puvodni funkcni Ubuntu? Predpokladejme, ze instalacni media jsou v poradku. Delal nekdy pocitac problemy? Nemuze byt neco s diskem nebo jinou komponentou?

Pokud chces mit na PC pouze Kubuntu a jeste si neformatoval disk, zecni tim, ze si ho z live CD/DVD/USB preformatujes a predpripravis (hlavne premaznout puvodni Ubuntu).

A co Ubuntu, ktere se tam snazis znova dat, je to stejna verze, jako v systemu byla? Nedavas tam ted novejsi? U verze 11.04 se objevuji nekompatibility, ktere starsi verze nemely...
iLianik (65)|27.6.2011 13:35
nene vechno je funkcni, vcera jsem tam nahral jen cvicne w7 a uplne bez problemu, takze tim bych vyloucil i poskozeni ntb hdd jsem nejdrive rozdeloval ale pozdeji jsem se vybodnul i na to a proste tam hodil cely hdd (uspora casu az prijdu na zdroj problemu tak to rozdelim) nebude to spis nejak nastaveno v biosu?
Salamander (6177)|27.6.2011 14:02
To ze nenajede, je tam jen cerna obrazovka? nepise Ti to nahodou bootloader not found nebo takovyho neco? Pri instalaci z Flash disku se to stava hodne casto, ze je rozhozenej Grub.

Jinak doporucuju instalaci pres LAN z minimal image, to funguje v 99% pripadu :) (pres UnetBootin je to oznaceny jeko NetInstall)
iLianik (65)|27.6.2011 14:25
No kdyz nabootuju cd tak ho normalne spustim, ted mi najede to logo Ubuntu/Kubuntu a dole s tim loadem chvili to jako loaduje a to zamrzne, kdyz jsem to instalovat z textoveho rezimu tak se mi to poradilo nainstalovat, ale po restartu na konci instalace nenabehne, ale rikam, vcera jsem tam hodil w7 na zkousku a zadny problem nebyl, vsechno na poprve krasne jako hodinky:)
honzee (187)|27.6.2011 15:32
Jeste bych potreboval tu informaci, zda si tam jako Ubuntu instaloval verzi, co uz tam je, nebo nove (Jestli tam treba behalo 10.04 a ted se tam snazis jako U/Kubuntu dat 11.04). Zkus spustit instalaci (nebo nabootovat) s jinymi parametry.

http://wiki.ubuntu.cz/Bootovac%C3%AD%20parametry

Zkus treba noacpi
iLianik (65)|27.6.2011 20:36
zkoušel jsem ale bez výsledně, ale jak tak koukám na linux fora nejsem sám kdo s tím má problém:)
honzee (187)|27.6.2011 22:18
Tak ja se tedy zeptam jeste jednou, pak to s Tebou vzdam:) Tak tedy: To Ubuntu, co si tam zkousel po neuspechu s Kubuntu nainstalovat, je stejna verze jako to, ktere tam bylo funkcni? Nebo je to novejsi verze? A ktera... 11.04?
iLianik (65)|27.6.2011 23:13
jj verze je stejná i medium (nic méně mě fascinuje, že to Kubuntu se mi podařilo bez problému nainstalovat na starou P4) obě jsou verze 11.04, teď jsem zkusil i SuSe a bez problémů, koukal jsem přímo na Ubuntu fóra a hodně lidem to děla neplechu ta 11.04.
wizaard (913)|27.6.2011 23:44
Nedivil bych se, kdyby prostě Kubuntu nemělo pro daný hardware podporu, tečka (grafické rozhraní a ovladač grafiky?). Nevím, s Linuxem už hodně dlouho nedělám a nerozumím mu. Ale pakliže Ubuntu běží, jiný problém mě nenapadá.
honzee (187)|27.6.2011 23:44
11.04 je opravdu hodne problemova verze. Jako alternativu mas moznost nainstalovat treba 10.04 LTS a cekat na povedenejsi verzi. Nicmene zkusim vecer chvilku zagooglit, treba na neco prijdu na zahr. forech ;)
honzee (187)|28.6.2011 00:02
Takze, doufam ze alespon trochu ovladas anglictinu:)
Zkus nejdriv tohle:
http://www.techdrivein.com/2011/06/howto-fix-ubuntu-1104-wont-boot-after.html
Pokud to nezabere, je tam odkaz na kompletni rozbor nejcastejsich problemu Ubuntu 11.04 s grafickou kartou (nic jineho ti problemy zpusobovat nebude, je to na 99% prave ona):
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1743535
Doporucuju hledat reseni v souvislosti s tvoji kartou, tedy NVIDIA GT 330M. Nechce se mi to procitat cele, ale je to pekne popsane, konkretni ukony urcite zvladnes;)
wizaard (913)|28.6.2011 09:43
Je vám ale jasný, že ta grafika umí Optimus, ten ale neumí Linux. V BIOSu by mělo jít grafiku přepnout napevno (nejspíš na dedikovanou), což by mělo vyřešit problém. Měl jsem se na typ notebooku podívat dřív, došlo mi to, až jsem si přečetl typ karty.
iLianik (65)|29.6.2011 19:16
Zdravim, tak jsem vyzkousel, verze 11.04 pro Ubuntu, Kubuntu a SuSe, krom SuSe porad stejny problem, pak jsem nainstaloval 10.10 Ubuntu i Kubuntu a bez problemu, asi nejakou dobu zustanu u te 10.10 a pockam na nejakou optimalizaci. Diky moc vsem za snahu a cas. Jen bych se jeste zeptal, k cemu slouzi ten Optimus?
Salamander (6177)|29.6.2011 19:31