Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: Zprávy v profilu - ano nebo ne?

Hlasujících
19. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • Tato funkce mi přijde dobrá, nechal bych ji

0 0%
  • Určitě vypnout, teď je to matoucí

16 84.21%
  • Je mi to jedno

3 15.79%
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 16

Téma: Zprávy v profilu - ano nebo ne?

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Uvažuji o vypnutí funkce "Zprávy v profilu" ve všech uživatelských profilech (teď si ji může každý vypnout, defaultně je ale tato funkce aktivní). Přijde mi, že je to spíše matoucí (zejména pro nováčky). Na první pohled to totiž vypadá, že když někdo napíše tímto způsobem někomu do profilu zprávu, uvidí ji pouze on, přitom ji uvidí všichni ostatní.

Zprávy v profilech by nebyly, defaultně by se zobrazovala záložka "O mně" a pokud by někdo chtěl někomu na fóru něco napsat, neměl by jinou možnost než poslat soukromou zprávu.

Jaký na to máte názor? Je tu někdo, kdo považuje funkci zpráv v profilu za užitečnou?

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Osobně bych s klidem v duši tuto funkci deaktivoval. Když se člověk podívá po profilech v drtivém případě je na profilech napsáno "Díky za RB", "Díky za radu", "Můžeš mi kouknout na sestavu", apod., žádné "cenné" informace v nich člověk nenajde. Proto si myslím, že deaktivací této funkce nic nestane.

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Tuhle funkci jsem si už dávno deaktivoval sám. Popravdě nevím, k čemu se dobrá. Jak píše Kevin, lidé tam v drtivě většině případů píší věci, které by se měly řešit pomocí jiných komunikačních kanálů (zejména SZ).

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Osobně mám v profilu 2 zprávy, z toho jedna by byla vhodnější jako SZ a druhá můj omyl a to jsem tady na fóru dost aktivní. Takže za mě určitě vypnout.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2009

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Osobně bych s klidem v duši tuto funkci deaktivoval. Když se člověk podívá po profilech v drtivém případě je na profilech napsáno "Díky za RB", "Díky za radu", "Můžeš mi kouknout na sestavu", apod., žádné "cenné" informace v nich člověk nenajde. Proto si myslím, že deaktivací této funkce nic nestane.
    Souhlasím

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

Nikdy jsem to nevyužil, takže nevidím z mé strany důvod, proč to nechávat aktivní

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

Nevím, zda se to týká i TVF, ale já jsem pro, aby "Zprávy v profilu" zůstaly zachovány a kdo je nechce, ať si je vypne. Já je na TVF používám i jako hromadné sdělení. A pokud si chce na mě někdo otevřít ústa, tak ať klidně pěkně veřejně

Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    A pokud si chce na mě někdo otevřít ústa, tak ať klidně pěkně veřejně
    Proč by měl ? Nevidím sebemenší důvod. Jde o to, zhodnotit užitečnost funkce a zjistit jak je funkce využívána. Nemyslím, že by byl důvod někomu nadávat kvůli tomu, že danou funkci využije.
    Ale abych nebyl zcela OT, nebylo by lepší využívat hromadného odeslání SZ (možnost odeslání až dvaceti uživatelům najednou)

Registrace
    Feb 2007

Tak prioritu to u mě má coby hromadné sdělení. A dost lidí, jak jsem zjistil, se na TVF ke mě do profilu chodí kouknout. Takže se to hodí.
    Já mám za to, že když nějaká skupinka to používat nechce, nechť si to vypne. To je takové nedemokratické, říci: mě se to nehodí, já to nechci, tak to nebude mít nikdo. I přesto, že ta funkce může být a neublíží.
    Pokud to nějak zatěžuje systém tohoto webu, nebo to dělá v nějakých případech neplechu, tak to je pak jiná. Pak holt se toho vzdám (bez keců a protestů )

Registrace
    Feb 2008

Chápu Tvé rozhořčení, ale nějak unikla odpověď, zda-li pro komunikaci není lepší využívat funkce hromadné SZ. Většinou zřejmě chceš odeslat nějaké interní sdělení a zda-li je žádoucí, aby toto sdělení bylo volně přístupné a viditelné, případně aby byla volně k přečtení obsáhlejší komunikace. Nabízí funkce Zprávy v profilu nějaké výhody či lepší komunikaci oproti funkci hromadné SZ ?

Registrace
    Feb 2007

Zprávy v profilu si přečte 500 až 1000 userů denně., hromadnou SZ snad ani pro tolik userů nelze napsat / poslat. Tedy asi by to šlo, postupně, ale to by mě asi zabilo, každopádně bych takovou trpělivost neměl. nehledě na to, že po SZ by se měly posílat zprávy spíše soukromého charakteru. Mod i admin dost ocení posílání info pro všechny. Ne, že bych toho nějak moc využíval.
    V podstatě je mi to jedno . Pokud je potřeba to zrušit, tak se to zruší a život půjde dál. Já to neovlivním.

Starousedlík SHW Avatar uživatele astec
    Registrace
    Jun 2008

Nepoužívám, třeba někdo ano

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

To je takové nedemokratické, říci: mě se to nehodí, já to nechci, tak to nebude mít nikdo.
    Demokracie končí za branou podniku a po přihlášení na SHW

Taky by byla možnost, kdyby sis vytvořil samostatný thread s názvem zprávy od Ivo Maška Uvidí se jak se vyjádří většina, podřídil bych to jí. To demokratické je?

Registrace
    Feb 2007

Já si neosobuji žádné právo na to, aby to tu zůstalo. Pouze je mi tak trochu divné, že když to jde těm, co to nechtějí, vypnout a nepoužívat to., proč tito chtějí úplné zrušní i pro ty ostatní. To se mi zrovna jako demokratické nejeví. To je, jako bych chtěl, aby se v této zemi zrušil prodej drahých luxusních aut (třeba), protože většina lidí si je nekupuje.
    Ale také jsem napsal toto:
    Pokud je potřeba to zrušit, tak se to zruší a život půjde dál. Já to neovlivním.
    Chce to nejdříve číst, zapřemýšlet a pak napsat
    V každém případě se podřídím (nic jiného mi ani nezbyde)., a protože admin s tím přišel, tak asi má nějaký úmysl s tím (jinak by ho to nenapadlo). On je tu šéf, a tak je třeba to respektovat

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Já si neosobuji žádné právo na to, aby to tu zůstalo. Pouze je mi tak trochu divné, že když to jde těm, co to nechtějí, vypnout a nepoužívat to., proč tito chtějí úplné zrušní i pro ty ostatní. To se mi zrovna jako demokratické nejeví.
    Je otázkou, jak to KP myslel. Třeba funkce nezmizí, jen bude ve výchozím stavu deaktivována (opačný stav, než platí teď). Případní zájemci si ji budou moci ručně zapnout.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Úprava profilu
    Od Benbow v sekci Volná témata
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 20-02-2011, 20:25
  2. IM klienti: ICQ a nesmyslné zprávy
    Od michal.kolesa v sekci Internet
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 28-02-2010, 19:55
  3. Diskuze k anketě na SHW (Navštěvujete sekci Tiskové zprávy?)
    Od Karel Polívka v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 28-04-2007, 09:40