reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SHW35 - rza25: 1

rza25 (24)|30.6.2011 00:35
Kolik času zabrala tvorba: 10h z toho většinu času spolklo ladění fraktálů aby vypadaly tak jak jsem chtěl
Pointa wallpaperu: War of colours - Válka barev

Zcela vlastní tvorba: Ne

Bylo při tvorbě použito něco nevlastního?
3D model: ne
Brush: ano
Obrázek, fotografie nebo textura: pouze obrázky myší
Tutorial: ne
warofcolors.jpg
rza25 (24)|30.6.2011 00:45
brushe: http://www.brusheezy.com/Brushes/1274-Abstract-Brushset-X
http://www.brusheezy.com/Brushes/1272-Abstract-Brushset-III

podmínky: http://www.brusheezy.com/terms

"All the resources are free to download and, depending on the license, free to use in your projects."

obrázek na pozadí je moje vlastní tvorba
pozadi.jpg
Karel Polívka (1485)|6.7.2011 20:08
[quote=rza25;458873]"All the resources are free to download and, depending on the license, free to use in your projects."[/quote]
Že je něco volně ke stažení neznamená, že to lze použít pro jakékoli účely.

"free to use in your projects, depending on the licence"
- ta licence je u těch použitých brushů tedy jaká? Nahlédl jsem letmo na uvedené odkazy a z textů na daných stránkách není zřejmé, že lze použité brushe použít tak, jak jste je použil v rámci této soutěže. Nebudu to za Vás zkoumat a zajišťovat.

V této podobě wallpaper nesplňuje pravidla soutěže:

--------------------
14.4.12 – Pokud se nejedná o zcela vlastní tvorbu, zavazuje se účastník co nejdříve po uploadu wallpaperu (nejpozději do 24 hodin) k vytvoření nového příspěvku v tématu s wallpaperem, do kterého:

a) vloží do přílohy všechny nevlastní materiály a zároveň na ně uvede přímé odkazy, pokud se nachází na jiných serverech.

b) uvede jasné důkazy oprávněnosti k použití všech nevlastních materiálů ve svém wallpaperu (to mohou být citace z pravidel webů nebo přímo autorů, odkud obrázky pochází + odkazy na stránky s jejich zněním, nebo prokázání svolení autorů obrázků k jejich užití v soutěži SHWallpaper, nebo uvedení jmen autorů s odkazy na jejich web/tvůrčí profil, nebo kombinace všeho uvedeného).
--------------------

-> přesunuto mezi rozpracované.

Máte 24 hodin od napsání tohoto mého příspěvku na doplnění informací sem do tohoto tématu (samostatné odkazy na jiné stránky nestačí), nebo ne sehnání a doložení svolení autorů brushů pro použití ve vašem wallpaperu v rámci této soutěže. Pokud se tak do 24 hodin nestane, zůstane wallpaper vyřazený.
rza25 (24)|9.7.2011 19:12
autor těchto brushů nemá omezení, pokud tam je 'depending on licence' a licence neni tak je nejspis povoleno pouzit je jakkoli, primo na jehn strankach r0man.de mel nekde you can use it however you like. Bohuzel mi kleknul router a nebudu mit pristup na net az do stredy, tohle pisu z mobilu a je to porod takze doufam ze to takhle staci
Karel Polívka (1485)|9.7.2011 19:26
[quote=rza25;460188]autor těchto brushů nemá omezení, pokud tam je 'depending on licence' a licence neni tak je nejspis povoleno pouzit je jakkoli, primo na jehn strankach r0man.de mel nekde you can use it however you like. Bohuzel mi kleknul router a nebudu mit pristup na net az do stredy, tohle pisu z mobilu a je to porod takze doufam ze to takhle staci[/quote]
Je mi líto, ale taková dedukce o licenci a tvrzení, že autor "měl někde" nějaké vyjádření nestačí. Termín pro poskytnutí těchto informací byl pro všechny soutěžící 30.6.2011. Už teď je více než týden pozdě a od mého příspěvku s požadavkem o doplnění uběhly 3 dny.

Tento wallpaper nebude zařazen.

Příště uvádějte hned a jasně vše, co vyžadují pravidla soutěže - pak nebude problém. Nebo nepoužívejte nevlastní materiály a bude to ještě jednodušší.
rza25 (24)|13.7.2011 12:41
Jinými slovy to, že brushe nejsou licencovány pod žádnou licencí znamená, že je nelze použít???? To je přece nesmysl. Wallpaper jsem do 30.6 uploadoval, a nevlastní materiály včetně brushů a podmínky také, už mi ani tak nejde o zařazení wallu , ale o princip.
Wallpaper byl v uploadovací sekci minimálně týden bez vyjádření a potom najednou se objeví v rozpracovaných s tím, že jsem nesplnil pravidla???
Co jsem se díval na ostatní wally tak některé také používají materiály z http://www.brusheezy.com
např. tady
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/60892-shw35-hetflik-1
a ten prošel i když tam je napsáno přesně to samé co u mě. Jde mi o to, že je tu dvojí metr a jeden wall projde a druhý ne i když v použitých materiálech jsou velce podobné věci ze stejné stránky, dokonce obojí není pod žádnou licencí ani omezením. Schválně jsem se na tento wall díval při nahrávání a použil jsem stejné citace z webu tak nějak nechápu vyřazení mého wallu, uvedl jsem už na začátku vše tak jak jste požadoval u výše zmíněného wallpaperu a myslel jsem, že když to tak stačí u jiného wallu bude to stačit i u mě, takže vaše předposlední věta mne docela irituje
Jak říkám jde mi spíš už jen o princip.

P.S.: Jak jsem psal kleknul mi router a na mobilu mi dalo hodně práce přihlásit se, proto byla moje reakce až po třech dnech
rza25 (24)|13.7.2011 19:01
Ještě jedno doplnění "All the resources are free to download and, depending on the license, free to use in your projects."
znamená "Všechny zdroje jsou volně ke stažení a podle licence i volně k použití ve vašich projektech" - licence - není -> Free brushes-> je možné je použít v jakémkoli projektu, pokud by to autor nechtěl, nejspíš by je licencoval, nebo alespoň napsal nějaké podmínky -
to je normální logická dedukce, i na svých stránkách http://r0man.de/ má přimo v podnadpisu "Photoshop Free Brushes" a jinak nikde žádné jiné podmínky použití, mrzí mne, že i když jsem si s wallpaperem dal opravdu práci a splnil všechny podmínky, tak je vyřazen.
looplo (128)|13.7.2011 19:41
Pravda ze je to docela skoda, ten wall se mi celkem libi, az na to velke logo logitech... jsou tam ted rozhodne i horsi...
rza25 (24)|14.7.2011 12:15
Tak jsem aspoň pro radost dal na tvoji radu a lehce upravil to logo a je to o dost lepší, ani nevím co mě to předtím napadlo narvat tam tak velký :-D
warofcolors2.jpg
looplo (128)|14.7.2011 17:35
[quote=rza25;461157]Tak jsem aspoň pro radost dal na tvoji radu a lehce upravil to logo a je to o dost lepší, ani nevím co mě to předtím napadlo narvat tam tak velký :-D[/quote]

O moc lepsi. :)
Karel Polívka (1485)|14.7.2011 20:17
[quote=rza25;460921]Jinými slovy to, že brushe nejsou licencovány pod žádnou licencí znamená, že je nelze použít????[/quote]

Citace z pravidel soutěže SHWallpaper:

"14.4.12 – Pokud se nejedná o zcela vlastní tvorbu, zavazuje se účastník co nejdříve po uploadu wallpaperu (nejpozději do 24 hodin) k vytvoření nového příspěvku v tématu s wallpaperem, do kterého:

a) vloží do přílohy všechny nevlastní materiály a zároveň na ně uvede přímé odkazy, pokud se nachází na jiných serverech.

b) uvede jasné důkazy oprávněnosti k použití všech nevlastních materiálů ve svém wallpaperu (to mohou být citace z pravidel webů nebo přímo autorů, odkud obrázky pochází + odkazy na stránky s jejich zněním, nebo prokázání svolení autorů obrázků k jejich užití v soutěži SHWallpaper, nebo uvedení jmen autorů s odkazy na jejich web/tvůrčí profil, nebo kombinace všeho uvedeného)."

Vy jste u svého wallpaperu uvedl tuto větu:

"All the resources are free to download and, depending on the license, free to use in your projects."

...a odkaz na server, odkud brushe pochází.

To, co jste ve svém tématu u svého wallpaperu na tomto fóru uvedl, není dostatek informací k tomu, co je vyžadováno v pravidlech. Jinými slovy za vás potřebné info dohledávat nebudu - buď vše uvedete jasně u svého wallpaperu, nebo nebudete zařazen.

Nejjednodušší je nepoužívat nevlastní materiály, nebo u každého takového zkontaktovat autora, osvětlit mu Vaše použití pro wallpaper v naší soutěži a jeho svolení k použití mi poslat.


[quote=rza25;460921]Wallpaper jsem do 30.6 uploadoval, a nevlastní materiály včetně brushů a podmínky také, už mi ani tak nejde o zařazení wallu , ale o princip.[/quote]
Ano, wallpaper jste uploadoval v termínu. Potřebné info viz výše u něj nebylo.

[quote=rza25;460921]
Wallpaper byl v uploadovací sekci minimálně týden bez vyjádření a potom najednou se objeví v rozpracovaných s tím, že jsem nesplnil pravidla???[/quote]
A? K vašemu wallpaperu jsem napsal vyjádření tehdy, až jsem se k tomu dostal - stejně jako k ostatním. Nikde není uvedeno, za jak dlouho po ukončení příjmu wallpaperů bude zpřipomínkovaný nebo vyřazený nějaký, který nesplňuje pravidla. Za sebe už první minutu po uplynutí termínu nemusím řešit vůbec nic - buď jsou všechny náležitosti OK, nebo nejsou. To, že se to snažím mnohdy stejně řešit, je už jen má dobrá vůle a ano, míra této dobré vůle může být individuální.

K dvojímu metru v tomto případě - toto bylo už 2. kolo soutěže, kterého jste se zúčastnil. Uživatel Hetflik, kterého zmiňujete, se v tomto kole zúčastnil soutěže poprvé, takže míra mé dobré vůle byla u něj větší než u Vás.

[quote=rza25;461035]Ještě jedno doplnění "All the resources are free to download and, depending on the license, free to use in your projects."
znamená "Všechny zdroje jsou volně ke stažení a podle licence i volně k použití ve vašich projektech" - licence - není -> Free brushes-> je možné je použít v jakémkoli projektu, pokud by to autor nechtěl, nejspíš by je licencoval, nebo alespoň napsal nějaké podmínky -
to je normální logická dedukce, i na svých stránkách http://r0man.de/ má přimo v podnadpisu "Photoshop Free Brushes" a jinak nikde žádné jiné podmínky použití.[/quote]

Vaše dedukce. Moje je zase tato:

"All the resources are free to download and, depending on the license, free to use in your projects."
-->
Všechny zdroje jsou volně ke stažení a, v závislosti na licenci, volně k použití ve vašich projektech.

...přičemž info o licenci (nebo citace něčeho, z čeho by bylo zřejmé, že materiál lze v této soutěži použít) pod vaším wallpaperem nevidím.

Opakuji znovu, není na mě nebo komukoli jiném, aby to zjišťoval a kontroloval. Poskytl jste vše v termínu jasné a ucelené podobě? Ne -> vyřazení.
rza25 (24)|14.7.2011 23:02
Mě už na tom vlastně nesejde, jen si myslím, že v autorském zákoně stejně jako v ostatních zákonech platí, že co není zakázáno je povoleno. Tady nebylo zakázáno nic, tudíž povoleno vše ne???

Pro příště opravdu už nebudu používat cizí materiály, protože takovéto dohadování mi přijde trapné. Já pouze tvrdím, že jsem podmínky splnil, Vy tvrdíte, že ne a pravdu v tomto případě má holt ten kdo má moc.
Richmond (8084)|14.7.2011 23:04
Nejjistější by bylo požádat autora o svolení :idea viz. https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/41848-pomocnik-pro-ucast
rza25 (24)|14.7.2011 23:11
To jsem samozřejmě zkoušel, ale neodpověděl mi ani na email, ani na sz na deviantart
Karel Polívka (1485)|14.7.2011 23:30
[quote=rza25;461288]Mě už na tom vlastně nesejde, jen si myslím, že v autorském zákoně stejně jako v ostatních zákonech platí, že co není zakázáno je povoleno. Tady nebylo zakázáno nic, tudíž povoleno vše ne???[/quote]
Díky této reakci je zřejmé, že to stále nechápete. Tato soutěž má vlastní pravidla. Ta pravidla říkají, že pokud použijete něco nevlastního, musíte Vy sám ve stanoveném termínu jasně dokázat, že jste nevlastní materiál mohl použít.

Samotná skutečnost, že jste jej mohl použít, prostě nestačí, protože to za Vás nikdo ověřovat nebude.
rza25 (24)|15.7.2011 00:51
Ale já to přece dokázal tímhle "free to use in your projects" a odkazem na podmínky webu http://www.brusheezy.com/terms ,
kde se jasně píše "Only upload brushes, sets and patterns that you created. No glory stealing. Don't upload anything you don't want other people to use. Once you publish it on Brusheezy, it can be downloaded and used by pretty much anyone. If you have special usage terms for your brushes (i.e., not wanting them published in certain publications, or at all for that matter), please use our Creative Commons Licensing for each brush, etc. you upload."
což v krátkosti znamená "neuploadujte nic co nechcete aby ostatní používali, pokud máte speciální podmínky použití použijte náš systém Creative Commons licencí",
měl jsem použít tuto citaci, moje chyba a teď už je to stejně jedno, alespoň jsem se poučil pro příště.
Karel Polívka (1485)|17.7.2011 15:43
Nebudu opakovat to, co jsem již napsal.

To, co jste v termínu sám od sebe uvedl (All the resources are free to download and, depending on the license, free to use in your projects.) a odkaz jinam na web prostě nestačí.

Ano, pokud byste rovnou uvedl tu citaci viz výše společně s informací, že autor v tomto případě zádné vlastní podmínky pro používání nemá, bylo by to OK.