Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 34

Téma: Notebook v ceně 7 500 - 10 000 Kč

Občasný diskutér Avatar uživatele Arny_CZ
    Registrace
    Mar 2008

Primární požadavky: vysoký výkon

Preferovaní výrobci: Asus, Dell, HP, Lenovo

Další komentář:
    Uvažuji o koupi nového NB. Mám ho, jako doplněk ke stolnímu PC, které teď nemůžu často používat, protože máme doma dvouleté děti a rádi mačkají čudlíky :-) Takže mi ani nejde o to, aby měl NB dlouhou výdrž na baterii. Mám ho stejně napojený v kuchyni na zdroj a nikam ho nenosím, ale v kuchyni děti neběhají, takže můžu v klidu PC používat :-) Spíše tedy požaduji vyšší výkon NB (samozřejmě v dané cenové kategorii je mi jasné, že je to něco jiného, než např. NB za 20.000,-Kč). Jde mi tedy spíše o všeobecné rady. Např. jestli je velký rozdíl, zda bude mít HDD 7.200 ot. nebo jen 5.400 ot. Zrovna jsem zkoumal dva NB: jeden ASUS a druhý HP. Asus měl více otáček HDD, ale trochu nižší takt CPU a HP zase mělo trochu rychlejší CPU, ale HDD s nižšími otáčkami. NB mám na běžnou práci (internet, vypalování, ...), ale snad i NB v této cenové relaci dnes zvládne i starší hry, jako např. Mafia, či GTA. Budu rád za každé rady, co u NB spíše preferovat a co naopak není zas tak zásadní.
    Odpovídat lze po přihlášení

Banned
    Registrace
    Mar 2008

V minulém vlákně postoval r34ktor docela slušný acer,za ty peníze asi dobrá koupě.Starší hry ti pojedou,ram je dost a rozdíl v otáčkách hdd u takového stroje neřeš,hold si počkáš o dvě vteřiny déle no.Spíš aby ti sedla klávesnice a dobře se koukalo na monitor,bych koukal já.

Registrace
    Mar 2008

No ..... Acer raději nechci.
    Uvažuji prozatím mezi těmito dvěma NB:

- HP 620
    - ASUS A52F-EX598V-R

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Acer v týhle ceně (ten co postoval reaktor) bude s kvalitou cca nastejno s tim ASUSem a HP (kvalita servisu je jiná věc, ale nemůžu soudit)

Registrace
    Mar 2008

Osobně tomu moc nevěřím, že by ten Acer byl kvalitou srovnatelný s výše uvedenými značkami. Dost lidí na Acery nadává - tím nemyslím jen na servis, ale hlavně si stěžují na poruchovost.

Registrace
    Mar 2009

Řeknu to takhle, nemůžeš notebooky dělit podle značek....jsou prostě určitý modely a do 10000,- nemůžeš čekat kvalitu od žádné značky, poruchový jsou jak Acer, tak ASUS i HP... Osobně taky nemám Acer rád, ale dost lidí s tím taky nemá problém...ten model co postnul reaktor (ne přesná konfigurace) jsem měl možnost zkusit a např. ASUS v podobné relaci je na tom podle mě s kvalitou nastejno...plasťáci jsou to oba a když to nebudeš nikde moc nosit, tak je to víceméně jedno. Ale pokud chceš hrát hry, tak bych nebral notebook s integr. grafikou Intel (i když starší hry by měl výkonově zvládat), ptže mívají často problémy s kompatibilitou her (resp. jejich ovladače).

Registrace
    Mar 2008

Pravdou je, že bych bral raději NB s neintegrovanou grafikou, ale Acer přece jen raději ne.
    Samozřejmě, že každá značka má určitou poruchovost, některá více a některá méně. Acer ale patří k těm více poruchovějším.

Registrace
    Mar 2009

A máš to někde ověřený kromě pár lidí z tvýho okolí? Co jsem četl nějaké statistiky, tak zase psali, že je poruchové nejvíce HP, ale prostě jsou to všechno zavádějící údaje. Nemůžeš brát, že ta či ona značka je více poruchová než tamta....zaprvé to nejde prostě objektivně zjistit a za druhé to záleží taky od modelu, některý model je více poruchový, jiný méně. Vnitřnosti do notebooku můžou mít různý výrobci stejný a výrobce pak ovlivní hlavně konstrukci notebooku a chlazení, což v této cenové kategorii bude nastejno Acer vs. ASUS...ale tak možná najdeš v té relaci ještě nějaký jiný notebook s dedikovanou grafikou. Zkusim se ještě podívat jinam než do alfy...

Registrace
    Mar 2008

No s tím Acerem mám zkušenosti jednak podle pár lidí z mého okolí, jak píšeš a taky je zde na fóru rozsáhlá diskuze o zkušenostech s Acerem. A jak zmiňuješ to chlazení: to je opět věc, kterou u Aceru dost lidí kritizuje.
    Při výběru NB u mě také hraje roli CPU: chci rozhodně Intel a pokud možno vícejádrový.
    Grafika, jak už jsem psal, by byla lepší nesdílená.

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Pokud trváš na Asusu, rozumnou konfiguraci má ASUS PRO5DID-SX237V.

Starousedlík SHW Avatar uživatele alfah4ns
    Registrace
    May 2011

Arny:
    ten asus, co poslal reaktor, není špatný. Jestli si ale myslíš, že je kvalitativně někde jinde, než Acer, tak se dost mýlíš. Výrobci nejsou charita, všichni u lowend kousků šetří, kde se dá.
    A divil by ses, jaké plečky umí vyrobit třeba Dell nebo HP (v multimediální třídě, u lowcost obzvlášť)

Registrace
    Mar 2009

Ten ASUS navíc vypadá téměř stejně jako ten Aspire od reaktora, asi maj stejnýho designéra

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

S tímhle Aušusem (čti "Asusem") jsem měl nedávno tu čest a kdybych si měl tipnout, z čeho je to šasi, tak nejbíž to má rozhodně k PET flaškám ...

Registrace
    Mar 2008

Děkuji moc za odkaz. Tento Asus se mi líbí.
    Má CPU Intel, jak jsem chtěl a navíc jsem zastáncem VGA NVidia, což tento má.
    A chápu to podle popisu dobře, že grafika není integrovaná?
    A co Vy na to, když porovnáte ten Asus v odkazu od r34ktora s A52F-EX598V-R ? Do čeho by jste spíše šli?

Jen pro úplnost: já netrvám na Asusu, ale trvám na tom, že Acer radši ne.
    Je mi jasné, že v této cenové kategorii jsou všechny NB méně kvalitní.
    Mimochodem soused měl také NB Asus a po roce mu odešla grafika, takže polámat se může cokoliv.

Registrace
    Mar 2009

Salamander to vystih a to už mi ten Aspire přišel trochu pevnější než ty PET lahve ...ale jinak to bude víceméně nastejno.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Notebook v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od devil84 v sekci Notebooky
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 26-08-2013, 09:50
  2. Notebook v ceně 7 500 - 10 000 Kč
    Od typek.cz v sekci Notebooky
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 04-03-2011, 16:26
  3. Notebook v ceně nad 30 000 Kč