Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 21 z 21

Téma: DVD mechanika nelze najít

Občasný diskutér Avatar uživatele MarekVys
    Registrace
    Jun 2008

Tak jsem restartoval PC, zapnu BIOS a mechanika je tam.. SATA2 TSSTcorpCDDVD
    pak ji vidí zase i windows.

(Když jsem ráno normálně zapnul PC, naskočí windows.. mechanika tam nebyla... 1. restart a mechanika tam zase nebyla... 2. restart s otevřením BIOSu v němž mechanika je... ve Winech teď taky je a čekám kdy zmizí.)
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Na SATA1 je předpokládám hdd... Mno já osobně bych nechal SATA1 prázdnou a zapojoval bych až od SATA2 (nevím proč ale u MSI se mi to osvědčilo). Přepnutí řadiče do NATIVE SATA (někde také označováno jako AHCI) by také neškodilo (nechápu jak to vůbec někdo může nastavit na IDE ). Pokud budete přepínat a máte AMI bios tak je možné, že se konektory přenastaví (prohodí čísla).
    BTW instalační disk s Windows máte? Z jakého ávodu jste čerpal? Podepisování driverů při bootu Windows jste zrušil (64-bit W7)?

ještě jedna: Plomba je?

Registrace
    Jun 2008

SATA 1 je HDD

Instalační disk s windows není, ani žádný jiný. Všechno je to jen v PC a na servisu.

Počítač je zapečetěn.

Veškeré nastavení je původní od prodeje, i IDE.
    Podepisování driverů jsem tedy nevypínal, netuším co to je.

Ty registry jsem zkoušel řešit přes návody i na youtube, např.:

Ale ty řádky upperclass a lowerclass filtr tam nejsou. Není co odstraňovat.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Výborně... Tak to bude složitější, resp. moc práce a navíc pro koncového zákazníka bez instalačního média téměř neřešitelné. Správná driverů pro řadič se provádí před samotnou instalací OS (načtením Intel Chipset driverů z flashky), pro jejich instalaci je ovšem nutné přepnout řadič na AHCI. Pokud jej přehodíte teď tak nenaběhnou Windows ovšem dá se nabootovat z inst. disku a ovladače načíst. Bohužel když není disk - není z čeho bootovat... Tohle má ovšem dělat technik a ne zákazník. Taktéž by se Vás měl alespoň zeptat jestli chcete jeden disk nebo vícero (např. pokud budete používat vícero OS tak je vhodné nechat disk naformátovat instalačním médiem - ten vytvoří jednu partišnu "Rezervováno systémem" a druhou s Windows, v opačném případě se opět neobejdete bez instalačního média protože Win bootují z partišny "Rezervováno systémem" a ne z partišny s Windows)... Ach jo, dneska "staví" počítače každej zelinář

Registrace
    Jun 2008

Tak trochu vývoj, v pondělí půjde PC na servis, ale zatím se mi po jednom z restartů, podařilo objevit v BIOSu, nenalezení mechaniky, u většiny restartů se mechanika objeví a v BIOSu je tak vidět, ale dneska se neobjevila ani v BIOSu. Místo ní se na SATA2 objevilo: áLáLáLáLáLáL

Tak bych tipl že to bude HW.. když ani v BIOSu není správně...

Registrace
    Jun 2008

Takže počítač je zpět.

ZASE vyměnili mechaniku... tentokrát tam dali dokonce úplně jinou: LG GH22NS40

Vypaluje, i je vidět, tak se uvidí jak se bude chovat dál.

Mimochodem, opravu provedli 14.7. ale nějak nám vůbec nedali vědět že je to hotové... až jsme jim pro jistotu zavolali :P

Tak snad je to tu ukončeno a všem děkuji za rady

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. nemohu najít data
    Od sumec69 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 18-02-2012, 19:16
  2. Nemůžu najít externí hdd
    Od Sixs v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 17-02-2010, 15:59
  3. Kde najit ovladac?
    Od Georginek v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 11-12-2009, 18:57
  4. Problém s USB porty: nelze najít hardwarové zařízení (kód 41)
    Od jeninicicek v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 01-12-2008, 16:35
  5. Kde najít AMD driver 1.3.2.16
    Od Walker5501 v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 21-12-2007, 23:53