reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

MS Powerpoint 2007/2010

hlavaty (30)|3.7.2011 23:57
Neví někdo, proč se mi takto rozjíždí text v Powerpointu ? Reinstalace nepomohla, ve 2003 vše funguje jak má.
powerpoint.jpg
Dojigiri (1629)|4.7.2011 00:15
Ten 2003 ve kterým to funguje je na stejným PC? Jestli třeba nechybí nějakej font (jestli je to na různých PC)
EditorPO (2819)|4.7.2011 00:16
medzi znakmi sú pridané nadbytočné medzery, alebo len sú tie medzery rôzne veľké?
hlavaty (30)|4.7.2011 10:02
Vzdálenost mezi písmeny je jiná, na změnu formátu to nereaguje. Zkoušel jsem i smazat všechny systémové soubory Office po odinstalaci. Ty 2003 jsem naistaloval v červnu z nouze.

Jak je to s podporou Microsoft ? Pouze placená ? Docela by mě zajímalo, co by se stalo, kdybych se rozhodl produkt reklamovat.
j.albi (476)|4.7.2011 12:16
Podle obrázku to vypadá jako vložení mezer (ne prázdných znaků!) před nebo za znakem. Karta Domů - Odstavec - Řádkování - Možnosti řádkování - Mezery před a za.
Může to udělat, když je soubor uložen ve formátu pptx, potom otevřen v nižší verzi a znovu uložen. Jednoduše řečeno, chce to upravit formátování textu.
hlavaty (30)|4.7.2011 17:15
Úprava formátu nepomůže, ty mezery jsou prostě nahodilé. Asi by to chtělo reinstalaci Windows, ale to je práce na celý den.
EditorPO (2819)|5.7.2011 00:16
možno je to problém s použitým písmom, niektoré fonty sú proporcionálne, niektoré nie, to namená, že znak zaberá stále tú istú matricu, bez rozdielu jeho šírky ... napríklad i a w, i bude mať okolo seba viac miesta ako w

môžeš sem hodiť do prílohy tú prezentáciu? aspoň jednu stránku
jirik864 (17)|8.7.2011 16:35
Mělo by být v nastavení oddělení od řádků. Tam si nastav, kolik milimetrů a jeto...
nedball (16)|23.1.2012 09:34
Čau,

mám takový dotaz:
Když do PowerPointu vkládám obrázky, tak velikost daného souboru PowerPointu stoupá s ohledem na počet a velikost obrázků.
Nejde náhodou do PowerPointu vkládat obrázky tak, že v daném souboru PowerPontu budou samozřejmě zobrazeny, ale fyzicky nebudou součástí tohoto souboru, ale bude to jen nějaký link do adresáře s fotkama?
Jde mi o to, že pokud udělám prezentaci dejme tomu s deseti, dvaceti fotkama, tak tyhle fotky mám pořád ve svém adresáři (tam je nechci smazat), ale naroste mi objem dat v adresáři tím, že tyhle fotky budou vloženy ještě do souboru PowerPointu.

L.
VencaX (3686)|24.1.2012 13:23
Přímo asi vkládat "odkaz" na soubor tak, aby obrázek byl zobrazený v prezentaci nejde (nebo nevím jak), každopádně pokud jde o velké obrázky, Powerpoint 2010 (snad i 2007) umí komprimovat obrázky a odstranit oříznuté části, což u fotek s opravdu vysokým rozlišením podstatně sníží velikost souboru.
gabera (64)|24.1.2012 14:38
Zkoušel jsem v Powerpointu 2007:

- vybrat obrázek pro vložení
- klepnout na rozklikávací tlačítko (trojúhelníček) vpravo u tlačítka "Vložit"
- vybrat možnost "Připojit k souboru"

To by mělo provést to, co chceš.
nedball (16)|24.1.2012 18:30
[quote=gabera;490948]Zkoušel jsem v Powerpointu 2007:

- vybrat obrázek pro vložení
- klepnout na rozklikávací tlačítko (trojúhelníček) vpravo u tlačítka "Vložit"
- vybrat možnost "Připojit k souboru"

To by mělo provést to, co chceš.[/quote]


Super.
Vypadá to, že je to ono.
Díky moc.
nedball (16)|6.2.2012 16:09
Nevíte náhodou, jak by se dal případně zmodifikovat ten link, kterým je obrázek v PowerPointu svázán se zdrojovým souborem obrázku? Může se stát, že člověk bude potřebovat z nějakého důvodu přejmenovat (případně přesunout na jiné místo ve stromu) ten zdrojový obrázek.
zsdx (2098)|6.2.2012 19:57
Tak ho proste smazes a znovu vlozis, ne?
nedball (16)|6.2.2012 20:34
Pokud jsou na dané fotce "navěšené" různé efekty, popř. jeli fotka součástí nějaké animace, tak je to celkem nepraktický postup, předělávat takhle několik desítek fotek celé prezentace.