reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

unsuccessful overclock

Deexer (365)|6.7.2011 16:08
Zdar potřebuju radu ohledně taktování. Snažil sem se přetaktovat AMD PHENOM II x4 965 BE z 3,4Ghz na 4Ghz. Údajně 4Ghz prej CPU má zvládat normálně a stabilně. Boužel třeba u mě si vaděj nějaký komponenty.

Taktoval jsem přes násobič (20.0=4000mhz)

Jenže po najetí OS a následně testu stability PC hazelo modou smrt. (Kdykoli když jsem pustil nějakou aplikaci hru atd..)
Teplota při testu byla 60stupňů

Nevíte kde je problém? - Vím, todle se asi jen tak lehce neodhalí, protože tam může být mnoho věcí co to může dělat.
Každopádně CnQ a C1E sem měl samořejmě off

BTW: v podpisu sestava +zvukovka fatality soundblaster

Opravdu k tomu nemám co víc říct, nic jiného sem v BIOSu nenastavoval.
Moc nepoznám co se dělo špatně, akorád kromě modré smrti :D, ale na 4Ghz si myslím ,že 1,3-1,4V je málo nebo snad ne ? Někde sem četl, že by se neměla překračovat CPU(965) chlazené vzduchem 1,56V jenže k týdle hodnotě sem se vůbec ani nepřiblížil.
Sunshine (103)|13.7.2011 17:27
A co takhle zkusit obsah BSOD, ten chybový kód to nevyhazuje jen tak pro srandu. ;) Když ho zadáš do googlu ve spojitosti s OC, určite ti něco najde.
Dojigiri (1629)|13.7.2011 18:37
Pokud jsi nezvedal frekvence, tak to ten procesor prostě možná jednoduše nezvládá. Možnosti přetaktování jsou kus od kusu, nemůže se brát za bernou minci že každej kus půjde přetaktovat na 4 GHz. Pokud nepomůže ani zvednutí napětí.

Osobně při taktování testuju pomocí Orthosu, ten většinou odhalí chybu i když systém ještě nepadá. Pokud už něco padá tak už je to daleko za limitem.