reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

pravidelný pokles FPS

petrmanovsky (17)|6.7.2011 16:54
Mám problém s pravidelně klesajícím FPS při běhu náročných PC her, ale i jiných programů (třeba GoogleEarth). Vypadá to tak, že hra mi jede normálně třeba na 30 FPS a najednou se na určitou dobu zpomalí třeba na 10 FPS, a po chvíli se vráti zpátky na 30. A takhle se to opakuje zhruba každou minutu (přikládám graf FPS z ARMA2). Tak by mě samozřejmě zajímalo, čím to může být. Viděl bych to na málo RAM, 2 GB nejsou nic moc.

Moje sestava:
ASUS M4N78-AM V2
AMD Phenom II X3 710
GeForce 8800 512 MB
2 GB RAM (DDR2 667 MHz)
717619926080287144437.jpg
hugostieglitz (907)|6.7.2011 18:51
jde o to jaké hry hraješ v novější hře se v určitém okamžiku může stát že vykreslovaná scéna je tak náročná že průměrné fps spadne třeba i na 10 což nemusí být porucha HW ale spíše celkově slabá tvoje sestava.otázkou je jestli to začalo dělat zničeho nic nebo je tvůj problém náhlý o tom zde nepíšeš ps- napiš u kterých her to dělá a u kterých ne
petrmanovsky (17)|6.7.2011 19:34
neříkám, že je to porucha HW, ale úplně normální to asi taky není. projevuje se to v každé náročnější hře (GTA4, CoD Black Ops, ARMA2,...). "slabá sestava" je trochu široký pojem, mě by zajímalo, co konkrétně tento efekt může způsobovat
hugostieglitz (907)|7.7.2011 15:54
[quote=petrmanovsky;459778]neříkám, že je to porucha HW, ale úplně normální to asi taky není. projevuje se to v každé náročnější hře (GTA4, CoD Black Ops, ARMA2,...). "slabá sestava" je trochu široký pojem, mě by zajímalo, co konkrétně tento efekt může způsobovat[/quote]

kombinace slabšího procesoru se slabší grafikou a málo ram tak např Gta je jedna z nejnáročnějších her na grafiku a je vůbec zázrak že jsi dosáhl těch 25 FPS
ale neodpověděl jsi mi na otázku jestli to dělá od prvního okamžiku nebo se problém objevil náhle
lavjoy (1628)|7.7.2011 19:57
[quote=hugostieglitz;459768]...... v určitém okamžiku může stát že vykreslovaná scéna je tak náročná že průměrné fps spadne třeba i na 10 [/quote]

Souhlas.
BO bys měl dát vpoho na 1280x1024 na max,u GTA musiš hodně dolů jak s rozliš. tak detailama,dohledností apod...To samé mi dělá GTA jako tobě,ale na sestavě s eště míň ram tedy 1GB.
Napadlo mě eště otestovat disk,jak natom je s výkonem/rychlostí,smart,popř HD tune záložka error scan
petrmanovsky (17)|9.7.2011 00:19
tak problém je vyřešen, napadlo mě zaznamenávat si kromě FPS ve hře taky teplotu procesoru a grafické karty, a všiml jsem si, že se hra začne zpomalovat, když teplota grafické karty dosáhne určité teploty. takže jsem dal ke gk přídavný větrák -a zabralo to.
a mimochodem, GTA4 mi jede úplně v pohodě na vysoké detaily, takže zas tak slabá sestava to nebude ;-)
hugostieglitz (907)|10.7.2011 10:31
[quote=petrmanovsky;460124]tak problém je vyřešen, napadlo mě zaznamenávat si kromě FPS ve hře taky teplotu procesoru a grafické karty, a všiml jsem si, že se hra začne zpomalovat, když teplota grafické karty dosáhne určité teploty. takže jsem dal ke gk přídavný větrák -a zabralo to.
a mimochodem, GTA4 mi jede úplně v pohodě na vysoké detaily, takže zas tak slabá sestava to nebude ;-)[/quote]

no hlavně zě se umíš přesvědčit ale do budoucna by neškodil menší upgrade máš celkem slušný cpu tak toho využij