Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 33

Téma: Víkendová diskuze: Repro na desatero způsobů?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Sestavu pro domácí kino mám už léta stále stejnou, 5.1, popsanou zde http://www.svethardware.cz/forum/sho...98&#post186898

Na filmy vynikající ... hudbu tam většinou neposlouchám (nemám čas zbůhdarma vysedávat v obejváku, nic nedělat a poslouchat hudbu). Jak jsem zmínil i v tom vlákně, hudbu poslouchám převážně v práci, kde si nemůžu dovolit nějaký velký orgie, takže zvukovka integrovaná v NB + levnej Logitech headset (kvůli Skype). Jo a pak hudbu ještě poslouchám cestou do práce, buď z autorádia MP3 anebo z mobilu se sluchadlama.

A k PC na hry mám 5.1 Creative DTT2200.
    Odpovídat lze po přihlášení

Neregistrovaný

Zdravím vespolek,
    připojím se k uživatelům, kteří obhajují kvalitní stereo před 5.1 a 7.1 systémy, jelikož je mou vášní hudba.

Takže:

karta - mAudio mobile pre-USB (abych mohl připojit klasický mikrofon a elektrickou kytaru)
    bedny - mAudio Bx5 - pár

pár vět ještě dodám:
    Bx5 jsou fajn vzhledem ke své ceně, dnes už bych ale asi raději šel do Bx8
    Kdo vyzkouší kvalitní stereo s nezastřenými středy (hlavně fanoušci rocku/metalu atp.), už nikdy po 5.1 a 7.1 nezatouží!!!

Mějte se fajn!

Neregistrovaný

Ja používam stereo Genius SP-G10 a zvuk majú vynikajúci, najma po zapnutí 3D zvuku.

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

2×60l home made 3,5 pásmové almary s bi-wire výhybkami, TVM ARN-226-05, TVM ARN-226-07/4, TVM ARP-150-00/8 a TONSIL GDWK8-13/120 = obrázek a obrázek
    s těmihle bednami už žádné efekťáky, woofery ani jiné šidítka kolem sebe nepotřebuji

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    pár vět ještě dodám:
    Bx5 jsou fajn vzhledem ke své ceně, dnes už bych ale asi raději šel do Bx8
    Kdo vyzkouší kvalitní stereo s nezastřenými středy (hlavně fanoušci rocku/metalu atp.), už nikdy po 5.1 a 7.1 nezatouží!!!
    To je přesně ten rozdíl když si poslechnete studiové monitory a porovnáte je s klasickými PC speakery typu 2.1 apod. Pokud je slyšíte odděleně, tak to ani nepostřehnete, ale v okamžiku když je slyšíte vedle sebe tak Vám spadne brada. Kdysi jsem udělal takový testík s Logitech 2.1 vs KRK. Logitechy jsem si pochvaloval do doby než jsem je začal srovnávat.

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od xmarek Zobrazit příspěvek
    To je přesně ten rozdíl když si poslechnete studiové monitory a porovnáte je s klasickými PC speakery typu 2.1 apod. Pokud je slyšíte odděleně, tak to ani nepostřehnete, ale v okamžiku když je slyšíte vedle sebe tak Vám spadne brada. Kdysi jsem udělal takový testík s Logitech 2.1 vs KRK. Logitechy jsem si pochvaloval do doby než jsem je začal srovnávat.
    Souhlas, mám podobnou sestavu jako ty, i když pětipalcové woofry jsou na basy málo. Uvažoval jsem i o subwoofru, ale stojí víc než ty 2 monitory i se zvukovou kartou dohromady (kolem 10000Kč), takže jsem se na něj vykašlal. Každopádně studiovým monitorům se za tu cenu nemůže nic rovnat! Sluchátka nesnáším, protože nosím brýle a přes obroučku brýlí mě tlačí. A stejně jako "neregistrovaný", taky bych dneska si připlatil za BX8, protože mají osmipalcové woofry.
    M-Audio BX5a + ESI Maya 44e
    Naposledy upraveno uživatelem NHKG: 09-07-2011 v 18:35

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2008

Ke slušnému zvuku se teprve snažím vypracovat (finančně). Zatím externí Lexicon Omega (využívám midi inut, mikrofonní vstupy s phantomema ) a koss porta pro. Myslím, že pokud je člověk omezen finančně, tak snad nic jiného než sluchátka nezbývá.
    Čas od času si někde něco poslechnu, ale vždy, když vidím cenu, tak mne to přejde...

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Tak já nedám na kvalitní stereo dopustit!
    Moje repro Stereo:
    Objem bedny 200 ltr., váha...když si vzpomenu na stěhování, tak jedna bedna je asi jak pračka
    ARN8608, středy nějaký ARE? už nevím, výšky ART481 s hrníčkovým trafem

Jinak u PC mám 2.1 Creative...dá se to na hry a nějaký film, ale ne na hudbu

Neregistrovaný

To jsem já s těmi Bx5...

Trochu jsem se ještě zamýšlel nad nynější diskuzí. Nevíím jsetli to je mimo soudek, ale zmíním ještě sluchátka, protože monitory si každý nemůže dovolit nejen z hlediska financí, ale hlavně z hlediska prostoru. Proto radím, máte-li potíže s nedostatkem místa, zapomeňte na repro a kupte si sluchátka.

Osobně užívám Koss TD85, a nemůžu si je vynachválit i přes vyšší pořizovací cenu (cca 2500). Porty Pro jsem již zahodil jakožto spotřební a značně nestabilní i když solidně hrající zboží. Mým snem je vyzkoušet cirkumaurály od mAudia, ale ty stojí 4k a nemám se k nim jak dostat, abych mohl porovnávat.

Ještě rada pro lidi, kteří nosí brýle:
    Kupte si inaurál systém -pecky (existují levnější i dražší řešení od různých značek). V případě dobrého výběru (Koss, mAudio) a cenou kolem 2000 nemáte co zkazit.

Mějte se fajn!
    Howgh!

Neregistrovaný

Hodím vám sem ještě relevantní odkazy...

Pecky, které stojí za úvahu pro ty, co nosí brýle:
    KDX100
    http://www.koss.cz/koss/koss.htm

Vysněná mAudia
    http://www.audiotek.cz/product-32174...tudiophile-q40

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Tak to já tu zahraju zástupce komforní většiny - u PC mám integrovanou zvukovku, normální stereo bedýnky Genius za pětikilo a hudbu poslouchám nejčastěji jako streamy z YouTubu - myslím, že jde o zcela vyvážený audioaparát

Ne, vážně, do monitoru jsem ochoten investovat hodně, do repro ne, zas tak dobrý sluch abych (na nízký výkon) poznal rozdíl mezi repro za 2k a za 20k nemám.

Sluchátka mám Senny HD 201, ale v současné době je nemůžu najít

Neregistrovaný

Také já nedám dopustit na dvoukanálové stereo. Filmy mi moc neříkají, ale kvalitní reprodukce ano. Mám už 18 let pár dvojpásmových basreflexových beden cca 20 litrů JBL L1 (made in USA), k tomu receiver DENON DRA735R (2 x 80W sinus 8 Ohm, made in Japan), tomu CD přehrávač DENON, ten tehdy nejzákladnější. Tahle sestava hraje tak dobře, že jsem už mnoho let nesáhl na regulaci hloubek a výšek. Receiver nikdy nezazlobil. Koupeno v USA.
    Letos jsem potřeboval ozvučit jiné místo, a tak jsem si na německém eBay koupil tentýž receiver DRA735R, s CD přehrávačem, samozřejmě opět DENON. Pak jsem našel na českém Aukro pár starších beden Xavian xn 230, opět dvojpásmové asi 20ti- nebo 25tilitrové bedničky. Hrají ještě líp než staré JBL, takže jsem "na jiné místo" odvezl JBL L1 a poslouchám Xaviany. Mám rád jazz a klasiku, žádné techno. Hluboké rozmazané dunění monotónních rytmů, to nejni nic pro mně.
    Hudba z počítače: do notebooku HP ProBook s Win 7 s externím diskem 2 TB jsem do USB zdířky zapíchl externí zvukovku iMic, z ní jde signál do cinchových zásuvek receiveru. Pomocí programu WinAmp mi hrají nejen mp3, ale i FLAC, a po doinstalování kodeků i APE a další formáty.
    Jen se bojím, že až se DENON odebere do věčných lovišť, budu muset shánět receiver nebo zesík s digitálním vstupem, zaručeně vyrobený v Číně.

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
    Ne, vážně, do monitoru jsem ochoten investovat hodně, do repro ne, zas tak dobrý sluch abych (na nízký výkon) poznal rozdíl mezi repro za 2k a za 20k nemám.
    Nepodceňuj se, rozdíl mezi soustavami za 2 a 20k pozná každý i kdyby jen šeptaly. IMHO sluchátka reprosoustavy nahradit nikdy nedokážou - dynamika, rozsah, jemné zkreslení dozvuky v poslechové místnosti... nas*aná sousedka bušící na dveře

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Hluboké rozmazané dunění monotónních rytmů, to nejni nic pro mně.
    Kvalitní zesilovač + repro nedokáží rozmazané dunění monotónních rytmů zahrát... to je doména levných výrobků s mizernou dynamikou.
    Naposledy upraveno uživatelem eXp10it: 10-07-2011 v 20:03

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od eXp10it Zobrazit příspěvek
    Nepodceňuj se, rozdíl mezi soustavami za 2 a 20k pozná každý i kdyby jen šeptaly.
    Ale budou ty dražší repro 10x lepší? A pozná se to na YouTube klipech?
    Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 10-07-2011 v 20:28

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

pojede bmw 530d za 1,5 mil Kč 5× rychleji, přesněji, bezpečněji než fábie za 300 tisíc?
    pojede lamborghini za 3 mil kč 10× rychleji, přesněji, bezpečněji než fábie za 300 tisíc?

...nikoliv, investovaná částka nemá lineární vliv na kteroukoliv z "papírových" vlastnosti reprosoustav, ale pokud si někde půjčíš to bmw tak zjistíš že rázem tvou oblíbenou zatáčku s ním proletíš s 10× tak větším pocitem uspokojení prakticky na samé hranici fyzikálních možností pneumatik a toho co ti uhlídá elektronika (byť jenom o 20% rychleji). A rázem o jeho koupi budeš tak dlouho snít dokud si ho nekoupíš.

a stejně tak u beden pokud máš opravdu rád nějakou skladbu nebo interpreta dokážeš s repro za 20k oproti 2k bednám objevit třeba i úplně jiné součásti melodie o kterých si před tím ani nevěděl, že tam jsou a rázem to tvou oblíbenou skladbu povýší ne 10× ale nekonečně krát, protože jinak by ses o nich ani nedozvěděl...

pěkně na toto téma fabuloval Isaac Asimov v jedné ze svých povídek (jakou cenu má zvuk který můžeš slyšet jen jednou za život), ale nemůžu si vzpomenout jak se jmenovala, škoda, jinak bych doporučil...

ale abych odpověděl: ano i na youtube klipech to poznáš a zjistíš že youtube tvým reproduktorům nedokáže poskytnout dostatečně kvalitní signál... je to to samé jako si pořídit fullHD televizi a čekat že jí uspokojíš DVB-T MPEG2 signálem

P.S.: sám mám SUV se kterým jezdím pomalu a ohleduplně, zmíněné bmw jsem si půjčil v autobazaru abych věděl na co mám šetřit... takže máš pravdu, život je o prioritách.
    Naposledy upraveno uživatelem eXp10it: 10-07-2011 v 21:09

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Benchmarky
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 12-02-2013, 19:44
  2. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 18:07