Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 33 z 33

Téma: Víkendová diskuze: Repro na desatero způsobů?

Nováček Avatar uživatele Bunik
    Registrace
    Mar 2008

Tož já začal s Geniusama sw 5000. Liboval jsem si jak zajímavé je poslouchat 5.1 filmy a hudbu z DVD-Audio (měl jsem jenom jedno ). Mno ale jak to bývá, člověk vyroste, získá práci atd....

Takže jsem šel cestou hi-fi. Oblítl jsem si studia ať vím do čeho jdu.
    Pak jsem se usadil na tomto:
    Zes Cambridge Audio 740A a CD 740C. CD má kvalitní DAC, takže jsem na něj napojil digitální výstup z Asusu Xonar STX.
    Bedny, z počátku jen Neat Motive 3. Krásná britská produkce. Hrají kvalitně, detailně a přitom nemají agresivní výšky jako některé monitory. Dnes jsou bohužel v naší zemi předražené a distributor je z toho důvodu dále neprodává.
    I když na svou velikost ptačích budek mají solidní bas, spodek jim přece jen chybí (ale to chybí i kvalitním podlahovým). Vyřešil jsem to subem uzavřené konstrukce REL R305. Nejen že vypadá jako by byl vyroben ze stejné dýhy, ale je naprosto sehraný s bedýnkama, které podporuje. A tak to má být.

No a tak trochu mimo téma. Šel jsem i cestou analogu.
    Gramec Pro-ject 2 Xperience. Chlapci z Litovle dělají čest svému řemeslu!
    Přenoska Audiotechnica AT120E. Teda zatím, už je na cestě AT160
    Phono CA 640p. Taky zatím. Původně jsem ho měl na Tesle NC460 pro kterou byl aprosto dostačující. Nová přenoska bude ale pravděpodobně trpět.

No a jako fanda kotoučáků mám Akai GX 635D. Tohle jsou už skoro muzejní kousky z roku 1981, ale pořád fungují a hrají skvěle. Dneska neznám zařízení, které by vydrželo tak dlouho! Většina odchází do pěti let...

Hlavním účelem je teda poslech hudby, ale taky na tom hraju hry a sleduju filmy. Vůbec mi nevadí absence efektových reporduktorů. A centr, ten není už vůbec potřeba. Neat 3ky mají výborné podání prostoru, takže hlasy na vás opravdu mluví ze předu.

Co se týče monitorů na poslouchání hudby... nejsou to bedny k tomuto ůčelu. Za ty peníze často lepší řešení k PC neseženete, ale zvuk se mi z nich zdá docela unavující a často příliž ostrý.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Moje repro se rozdělilo na
    - obývakové "filmové" repro Harman/Kardon 5.1 a AC receiver Yamaha (na film výborné, na hudbu nic moc) -- a na "hudební a počítačové" repro do pracovny, které se dlouhé roky skládalo z bídného PC 5.1 repra (pro hudbu nevhodného a na film skoro nevyužitého).

No a jednoho dne jsem si uvědomil, že už to tak nechci, surroundy že nepotřebuji a dopředu chci něco kvalitnějšího. Nejdříve jsem pošilhoval po monitorech, ale některé jejich vlastnosti mně moc neseděly a tak jsem začal hledat rozměrově malé klasické dřevěné regálovky. Na sloupy jsem u PC neměl místo. Popostrčilo mne také zjištění, že se lidé na bazarech zbavují zajímavých kousků za levný peníz. Tak jsem nejdříve koupil starší regály Coda 8 + amp Denon dohromady cca za 4.000 Kč a poslech hudby to posunulo kvalitativně o 500% nahoru. Mělo to jedinou chybu, po čase jsem chtěl více :-).

Začal jsem s postupnými upgrade, nehrotil jsem to, čekal na zajímavé nabídky a zvuk mám teď zase o pořádný kus dále (Monitor Audio RS1 / Benchmark DAC1/ amp NAD ...) a nestálo to majlant. Regálovky jsou přitom malé, na stole vedle PC nevypadají divně a protože jsou podpořené SW, tak mají zvuk dospělých repro. Až ještě vyměním integrovaný amp za koncový a ten schovám někde pod stůl, budu mít konečně na stole zase jen "malé PC reproduktory s krásným hifi zvukem" a to jsem chtěl :-)

Neregistrovaný

Citace Původně odesláno od arkij Zobrazit příspěvek
    Pro poslech převážně hudby a hudebních filmů (i ostatních filmů co se podíváme příležitostně s rodinou) mám letitý klasický zesilovač MARANTZ s bednama REGA Jura MkII - jednoznačně jsem zastáncem klasického sterea a tahle kombinace mi v rámci finančních možností co jsem měl před 15-ti lety, kdy jsem to pořizoval vyhovovala nejlépe a dodnes jsem maximálně spokojenej.

U PC mám Receiver SONY STR-DH500, co byl ve slevě levnější než stereo zesilovač, co jsem chtěl koupit, doplněnej bednama co mi zbyly z dřívějška, tak aby nezahálely ve sklepě (3 pásmové DEXON + dvoupásmové AIWA) nastavený jako multistereo. Používám to převážně pro střih videa, na bedýnkách k PC se to vážně nedalo dělat.

Tak tuhle kombinaci, teda repro Rega Jura a receiver Marantz v 5.1 na filmy, který na poslouchání stereo měním za Luxman L-190 používám také a nemůžu k tomu říct nic špatného. Slyšel jsem ve studiích mnohem vyšší modely za nehorázné peníze a neslyším rozdíl. Rega Jura SUPER !!!

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Benchmarky
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 12-02-2013, 19:44
  2. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 18:07
  3. Víkendová diskuze: Odpočinek