reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

dva routery v jedné síti

sica (2)|10.7.2011 17:17
potřeboval bych poradit jak zapojit dva routery tak aby všechna zařízení k nim připojená byla v jedné síti. mám hlavní router tplink1043 a k němu po kabelu připojený druhý router tplink u sousedky. Na druhém mám vytvořenu druhou síť a k ní připojený notebook. potřeboval byh aby druhý router nevytvářel druhou síť ale jen rozšiřoval tu mou stávající. prosím pomozte
Pabler (425)|10.7.2011 18:03
co sa tyka druheho routra,
vypni na nom DHCP
nastav mu IP adresu z rozsahu prveho routra (alebo ju nechaj na automatike aby ju pridelil cez DHCP hlavny router)

a kabel prepoj z WAN do obycajneho LAN portu

malo by to slapat
sica (2)|11.7.2011 00:16
az budu doma tak zkusim, ale uz ted me napada otazka jak nakonfigurovat wifi na druhem routeru. Jestli to bude fungovat kdyz zadam stejne parametry wifi jako na hlavnim routeru nebo jestli se to bude hadat.
Marenek (239)|11.7.2011 09:29
[quote=sica;460421]az budu doma tak zkusim, ale uz ted me napada otazka jak nakonfigurovat wifi na druhem routeru. Jestli to bude fungovat kdyz zadam stejne parametry wifi jako na hlavnim routeru nebo jestli se to bude hadat.[/quote]

musíš mít IMHO wifinu druhou, jinou. pokud to nějak specielně ten router neumí oštřit. spíš mě napadá, jestli pak opravdu potřebuješ mít routery dva.
Richmond (8084)|11.7.2011 09:32
Pokud budou na stejném kanále, vyhledáš první AP a dáš do seznamu povolených, přepneš do módu WDS/Universal repeater, WISP/Universal repeater tak by se měl chovat jako jedna síť s prodlouženým signálem (APčka si budou v případě slabého signálu "předávat" připojená zařízení mezi sebou). Pokud bude jako AP tak budeš omezen na signál jednoho AP ;)
Pabler (425)|11.7.2011 21:19
naco WDS repeater ?
ak ma tie routre spojene kablom, tak zbytocnost a IMHO aj brzda ...

druhu Wifi nastav vklude s rovnakym SSID (nazov)
ale nastav inaksi kanal (nalepsie rozdiel 6 kanalov)
dovod: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/93/2.4_GHz_Wi-Fi_channels_%28802.11b,g_WLAN%29.png

o prepinanie medzi sietami sa postara sam NTB, vzdy sa pripne na silnejsi ...
Richmond (8084)|11.7.2011 21:43
[quote=Pabler;460614]naco WDS repeater ?
o prepinanie medzi sietami sa postara sam NTB, vzdy sa pripne na silnejsi ...[/quote]
Ad1: Důvod jsem napsal výše...
Ad2: ano postará, ale vždy bude identifikace pomalejší než v případě repeaterů a to ještě za předpokladu, že nemá rezervovánu IP na zařízení a má obě sítě uložené/seřazené podle priorit
Pabler (425)|12.7.2011 15:05
podla popisu problemu sa dane dve siete pravdepodobne ani signalom neprekryvaju
takze 2 lokality s vlastnym pokrytim, prepojene kablom

radsej by som daval ruky od WDS dalej, znizena priepustnost na ukor autentifikacie pri prechode medzi sietami (ip je pridelena vzdy prvym routrom pri prechode medzi wlan sietami navyse zostane az do uplynutia lease time)

Repeater sa mi zda vhodny na velke priestranstvo, ktore sa neda pokryt jednym APckom a je nutna mobilita zariadeni. No z toho popisu to skor vyzera ze notebook v jednej lokalite, pc v druhej, ...