reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vypnutí monitoru po startu Windowsu

capi_noha (29)|10.7.2011 21:03
Dobrý den.
Mám jeden specifický problém a už si nevím rady. Poslední týden se mi začalo stávat, že když nastartuji počítač, tak cca. po 20-30 sekundách se mi zničeho nic vypne monitor. Zachová se úplně stejně jako kdybych vypnul pc. Toto se mi nestane pokaždé, je to nepravidelné, nicméně stává se to celkem často ( asi 1 zapnutí z 5). Poté musím počítač několikrát restartovat než se zase chytne a přestane se monitor vypínat. Poté již normálně funguje, jedou bez problému i náročné hry.

Abych odstranil tento problém, nainstaloval jsem veškeré aktualizace windowsu, aktualizoval jsem ovladače na grafickou kartu, počítač jsem projel antivirem, pročistil registry přes Ccleaner, vysál prach a vyčistil komponenty v pc, zkusil obě DVI koncovky na grafické kartě... Když ani toho nepomohlo, přešel jsem na reinstal windowsu. Ale ani ten nebyl úspěšný.

Zkusil jsem také vyměnit monitory. Když připojím tento monitor na jiný pc, všechno běhá jak má. Když ale připojím jiný monitor na tento pc, tak ten se nechytne ani po několika restartech. Z toho usuzuji, že je něco s grafickou kartou. Můžete mi prosím poradit, jestli se s tím dá něco dělat? Nebo jediná možnost je koupě nové GK?

Sestava:
procesor: Intel Core 2 Duo E 7400 box
zákl. deska : Gigabyte GA-EP43-DS3L
graf. karta : ASUS EN9600GT/HTDI 512MB DDR3 VGA, NVIDIA, PCIe x16, 2x DVI, TV-out, 512MB DDR3, pam. sběr. 256bit, frekvence 650/1800 MHz, akt. chl.
RAM: A-Data Vitesta EE 4GB (kit 2x 2GB) 800+ MHz, DDR2
HDDT: Seagate Barracuda 7200.11 3.5" 500GB ST3500320AS
zdroj: Seasonic SS-500ET-T3 500W OEM
2 větráky: Noctua NF-S12-800
OS: Windows 7 Ultimate 32-bit SP1
Deee-aN (3834)|10.7.2011 22:04
Jistotu chyby v grafické kartě by dalo její odzkoušení v jiném PC.
capi_noha (29)|11.7.2011 12:24
Tak jsem vyzkoušel GK na jiném PC a vše bylo OK
Deee-aN (3834)|11.7.2011 16:12
Tohle vypadá na základní desku. Zkoukni, jestli nenajdeš nějaký nafouklý kondenzátor. Určitě bych ještě zresetoval CMOS.
capi_noha (29)|27.7.2011 14:54
Tak jsem to teda teď pár dnů testoval. Zkoušel všechno možné.

Když dám jinou GK ( je slabší a nemá ext. napájení) tak je ok.
Když dám jiný zdroj a mám svoji GK, tak se problém vyskytne. (nicméně nemám zapojené ext. napájení, protože nemám takovou koncovku na tom jiném zdroji)
Když dám svoji GK do jiného PC, tak jede ok.

Ještě jedem malý postřeh, nevím jestli je to důležité. Poslední dobou mi tento výše popisovaný problém dělá většinou jen při prvním zapnutí pc (tzn. ráno po delší době nečinnosti pc, v průběhu dne již pak většinou jede normálně)

Deee-aN psal, že se mám podívat po nafouklém kondenzátoru. -> Žádnou abnormalitu na ZK nepozoruji.
hugostieglitz (907)|27.7.2011 17:34
[quote=capi_noha;463824]Tak jsem to teda teď pár dnů testoval. Zkoušel všechno možné.

Když dám jinou GK ( je slabší a nemá ext. napájení) tak je ok.
Když dám jiný zdroj a mám svoji GK, tak se problém vyskytne. (nicméně nemám zapojené ext. napájení, protože nemám takovou koncovku na tom jiném zdroji)
Když dám svoji GK do jiného PC, tak jede ok.

Ještě jedem malý postřeh, nevím jestli je to důležité. Poslední dobou mi tento výše popisovaný problém dělá většinou jen při prvním zapnutí pc (tzn. ráno po delší době nečinnosti pc, v průběhu dne již pak většinou jede normálně)

Deee-aN psal, že se mám podívat po nafouklém kondenzátoru. -> Žádnou abnormalitu na ZK nepozoruji.[/quote]

kdysi u mého starého pc se mi to stávalo taky a po zjištění že HW je v pořádku se zjistilo že je v pr...eli baterka (knoflíková) na základní desce
DrZelenka (2491)|27.7.2011 17:50
[quote=capi_noha;463824](nicméně nemám zapojené ext. napájení, protože nemám takovou koncovku na tom jiném zdroji)[/quote]

Pokud nezapojíš přídavný napájení, tak je jasný, že to nepojede.
capi_noha (29)|27.7.2011 18:11
Ono to jede. Akorát mi to na ploše vyhodí hlášku, že to není dostatečně napájené, a že se pouze sníží výkon.
Takže tady problém není....