Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: PC pro hraní her v ceně 17 500 - 20 000 Kč

Nováček
    Registrace
    Jul 2011

Zaměření pro: hraní her – hry, grafika

Platforma: Intel
    Operační systém: Ne
    LCD monitor: bez LCD

Poznámky a periferie:
    Zdravim. Mohli byste mi prosim poradit s novou sestavou? Nejsem moc znalej věci, takže jenom vypíšu moje nároky bez nápadů na konkretní HW a budu rád za jakoukoli radu a doporučení.

Bude to PC primárně na hry a na práci s grafickym SW.

Bez periferií.

Taktovat dřív nebo později budu.

Hlučnost mě nijak netrápí. Řvát by to ale nemělo.

Nízká spotřeba mě docela zajímá.

CPU: Nevim. Že by třeba Intel i5 2500K? Nebo?

GPU: Hrát budu chvíli v rozlišení 1280x1024, brzo pořídim 24'' monitor, takže prostě aby grafika nějakou dobu zvládala i nový hry ve Full HD. U grafiky se vůbec nebránim dobrýmu kousku z bazaru, kdyby to mělo znamenat, že za menší cenu můžu mít mnohem větší výkon.

RAM: Co se toho grafickýho SW týká, mám 64bit Photoshop, kterej poběží na Win7 64bit a kvuli naprosto plynulý práci s velkýma souborama požaduju minimálně 12GB RAM. Ideálně 16GB (4x4GB).

HDD: S tim souvisí i rychlej a spolehlivej disk pro OS a programy, kterej by měl mít tak 250GB a víc. SSD disky mi přijdou šíleně drahý a co jsem tak četl, nemam z nich jako laik vůbec dobrej pocit a radši bych nějakej normální. K tomu další disk jen jako úložiště dat – 1TB a víc.

Case se zdrojem normálně nahoře. Bez zbytečnejch ozdobnejch serepetiček. Na přednim panelu dvě USB, víc nepotřebuju. Kabely aby šly vést nějak inteligentně za deskou.

DVD mechaniku chci. Nějakou uplně obyč.

Wi-fi karta by se taky hodila, jestli máte nějaký dobrý tipy a jestli se vejde do rozpočtu. Jestli ne, nevadí

Díky moc za pomoc a za jakýkoli tipy a rady. 20 000,- je strop
    Naposledy upraveno uživatelem Mejlanator: 11-07-2011 v 15:40
    Odpovídat lze po přihlášení

Banned
    Registrace
    Mar 2008

Nemyslím si že jsi neznalý věci,ale to je putna
    Můj návrh,nemám zkušenosti s wi-fi přes usb,snad by to svůj účel splnit mělo.

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Moje sestava a dole i odůvodnění:
    http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...0111UL0114MY01

Skříň: Zdroj dole je lepší (osobní zkušenost), ale za rozumnou cenu skříň bez kompromisů není. HAF mi přijde divný designem, jinak ale super. Ta ledka na předním větráčku by měla jít vypnout. Pokud by se ti nelíbil, nevím co ti doporučit. Hlavně ne přechvalovaný Fractal.
    Chladič CPU: Za tu cenu bezkonkurenční, vyhrává všechny testy.
    CPU: Není co řešit, AMD v této ceně nic slušného nemá a chceš taktovat
    RAM: S Kingstonem mám nejlepší zkušenosti a na parametrech kromě velikosti nezáleží, prakticky nic neovlivní
    DVD: Vyber si značku dle libosti, všechno jsou to stejné křápy.
    GPU: Má výborný chladič a i dobrý poměr cena/výkon. Full HD zvládne bez problémů, nic lepšího ani za rozumné peníze není.

MB: Chipset P67, cenově vychází nejlíp MSI. Přesný model si vyber dle požadované výbavy.
    HDD: Nevidím žádnou výhodu v tom, mít operační systém a programy na jiném disku, normálně si udělej partišnu pro to. A SSD není nespolehlivé proti normálnímu disku, spíše naopak, ale do ceny se nevleze. Úplně spolehlivý disk neexistuje, zálohovat musíš stejně. Výrobce si vyber dle libosti, hlavně 7200ot/min. Osobně preferuju Seagate, poslední generace se mu povedla a disky ostatních výrobců mě vždy v něčem zklamaly.
    PSU: Seasonic má nepřekonatelný poměr cena / kvalita, pro tebe bude tento ideální, výkonově to utáhne. Ale pokud to chceš s taktováním hnát do extrému, vezmi pro jistotu 620W verzi.

EDIT @ Lavjoy: Pokud ho hlučnost netrápí, Sileo mi nepřijde vhodné. Navíc je to jenom trošku horší Centurion s příplatkem olepený tou izolační pěnou. A na taktování potřebuje chladič CPU, s BOXem bych taktování nedoporučoval. Jinak se shodnem.
    Naposledy upraveno uživatelem NHKG: 11-07-2011 v 15:56

Nováček
    Registrace
    Jul 2011

NHKG: No já právě s těma diskama vůbec nevim. Všude se píše něco jinýho. Napadlo mě právě, jestli by nebylo fajn mít na OS a programy nějakej 10k otáčkovej disk a na ten zbytek něco obyč. Teď ale jak jste mi to tu sestavili, koukam ale, že 20k je na mojí představu hodně natěsno.

Chtěl jsem se lavloje zeptat, jestli by nebylo výhodnější použít 1600MHz RAM, ale koukam, že už jsi mi rovnou odpověděl, že ne. Jenom se ujistim: Opravdu nemá cenu místo t2chto: http://www.alfacomp.cz/php/product.p...00821Y51SR11VK 1333MHz vzít tyto: http://www.alfacomp.cz/php/product.p...00821Y51SR1484 1600MHz, když cenovej rozdíl u celých 16GB dělá 668Kč?

Co se zdroje dole týká, nelíbí se mi nutnost mít větrák na vrchu bedny, protože mam PC vedle stolu a čas od času si na nej něco odložim, tak aby to třeba nespadlo dovnitř, nebo abych tam nesvrhnul pití, nebo tak, nemam z toho dobrej pocit prostě Mimochodem, když je zdroj dole, větrák potom směřuje směrem nahoru do skříně, nebo je otočenej dolů aby nasával chladnej vzduch, ale zároveň i prach ze země?

Banned
    Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od NHKG Zobrazit příspěvek
    EDIT @ Lavjoy: Pokud ho hlučnost netrápí, Sileo mi nepřijde vhodné. Navíc je to jenom trošku horší Centurion s příplatkem olepený tou izolační pěnou. A na taktování potřebuje chladič CPU, s BOXem bych taktování nedoporučoval. Jinak se shodnem.
    Horší?Já měl za to že lepší centurion.Chladič jsem zapoměl to je fakt.
    Myslím si že user ví co chce a že už si nějaký ten pc ohmatal,proto jsem mu vyhověl v té case se zdrojem nahoře.

Nováček
    Registrace
    Jul 2011

lavjoy: No rozumim tomu sice trochu líp, než moje prarodiče, ale nemam v PC komponentech přehled prostě, neumim si sám za danou cenu bvybrat nejvhodnější sestavu

Pokud by sestava vypadala takhle:
    http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...010YB80111VK02
    Jak byste teda za zbývající peníze navrhovali vyřešit disk/disky a case? Opravdu bych měl radši zdroj klasicky nahoře. Byla by jako case vhodná zmíněnej Centurion?

Banned
    Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od Mejlanator Zobrazit příspěvek
    lavjoy: No rozumim tomu sice trochu líp, než moje prarodiče, ale nemam v PC komponentech přehled prostě, neumim si sám za danou cenu bvybrat nejvhodnější sestavu

Pokud by sestava vypadala takhle:
    http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...010YB80111VK02
    Jak byste teda za zbývající peníze navrhovali vyřešit disk/disky a case? Opravdu bych měl radši zdroj klasicky nahoře. Byla by jako case vhodná zmíněnej Centurion?
    Hm,jasny
    Pokud by ti stačil jeden disk tak třeba WD Black 1 nebo 1.5T,oddíl na system si vytvoříš.http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4007H1TZ1YTWV8
    Na pocity se vykašli a na PC nic tekutého neodkládej ,na to máš stůl.Haf 912+ nebo i Lancool K58 jsou velice dobře zpracované skřínky a nevyhíbej se jim.

Nováček
    Registrace
    Jul 2011

Tak jsem rozpočet přifouknul o 1500,- abych mohl vzít lepší case a druhej disk.

Dlouho jsem přemejšlel, jestli teda nevzít SSD, už jsem skoro byl rozhodnutej vzít OCZ 60GB nebo 90GB, ale kašlu na to. Vezmu nejspíš 2x 1TB Samsung SP F3. S tim, že na jednom udělam malej oddíl pro systém a aplikace.

No sestava teda vypadá takhle: http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...010W5C0211UL01
    K tomu 16 GB paměť 2 x (2x4GB) http://www.alfacomp.cz/php/product.p...40821Y51SR11VK

Case jsem nakonec vybral CM Haf 912 plus

Co si o tom všem myslíte?

Banned
    Registrace
    Mar 2008

Nemá to chybu

Podobná témata

1. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od JackFlash v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 50