reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Propojení 2 PC + net

Encore1106 (424)|25.5.2007 15:36
Zdravim,
doma mam 2 počítače a chtěl bych je oba připojit do Wi-Fi sítě s možností sdílení k internetu, které již sdílím se sousedem.

Nyní to mam tak, že do síťovky 1. PC vede klasickej síťovej kabel od souseda, který se mnou sdílí internet (myslim, že má u sebe taky víc počítačů a ADSL router). 2.PC není zatim připojené do žádné sítě.

Moje představa je zachování stávajícího připojení k internetu a vytvoření nové sítě (bezdrátove) pouze pro 1. PC a 2.PC s možností sdílení internetu. Je toto realizovatelne?

Přidávám obrázek, jak by to mohlo asi vypadat...

Děkuji
IMG.jpg
pas!k (3765)|25.5.2007 17:29
Mno idealni reseni by byl Wifi router umisten tak aby dosahnul jak na souseda tak na tebe .. Je toto provedeni mozne? Pak dosahnete jedne site a naproste nezavislosti na tom ktere pc je kdy zapnute ci vypnute .. Sdileni internetu pak nebude potreba a vse obstara Wifi router ..
Encore1106 (424)|25.5.2007 19:03
Mno, upřednostňoval bych možnost, abych s tim souseda vůbec nezatěžoval. Nehledě na to, router by musel být umístěn někde na zahradě, aby s dostatečným signálem obsloužil oba domy. O Wi-Fi řešení jsme se už jednou pokoušeli, ale vzhledem ke vzdálenosti domů a umístěním pokojů s routrem/příjmačem jsme to vzdali a natáhli mezi domama kabel. Mě jde jen o to rozšířit internet i na bratrův počítač tak, aby po domě nevedl kabel a já zároveň mohl využít Wi-Finy, co mam doma.
pavel_p (993)|26.5.2007 11:19
Realizovatelné to určitě je, jen nevím jestli chceš aby PC2 mělo přístup na net jen když je zaplé PC1 a nikdy jsem nenastavoval routování a překlad adres (NAT) ve Windows. Takové APčko se dá sehnat zhruba za 700Kč (možná i míň) a pak budeš přístup na net z obou počítačů.
Withman (1337)|27.5.2007 18:02
Stačí si koupit nějaké AP + nějakou wifinku do PCI slotu (osobně bych to viděl např. na Ovis 5460AP a nějakýho levnýho Edimaxe)

Kabel co ti teď jde do PC, bys dal do toho Ovislinka (má 2xRJ45), z toho kabel do tvého PC a wifinou na ten druhý PC. :)
Encore1106 (424)|28.5.2007 16:54
Děkuji všem za reakce.
Budu uvažovat o tom zapojení s OvisLinkem 5460AP (pokud nebude problém v tom, že už je před ním předřazen ADSL router - u souseda). Ke druhému počítači dám Asus WL-167G, co již mam doma.
Withman (1337)|28.5.2007 18:30
Ne, to opravdu nevadí, vlastně je třeba, aby před ním byl nějaký router. Jinak ta 5460 by ti vyhovovala asi uplně nejlépe a cenově je taky výhodná (1300Kč s DPH). :)
Encore1106 (424)|4.7.2007 12:21
Tak jsem si pořídil ten OvisLink WL-5460AP. Kabel od netu jsem zapojil do Ovisu, z Ovisu do 1. PC jsem zavedl druhý kabel a přes Wi-Fi jsem připojil 2. PC. Síť funguje, ale do konfigurace OvisLinku se dostanu jenom pres PC, které je připojeno Wi-Finou. To ale není tak velký problém. Větší je, že na Wi-Fi PC nejede internet... Jaký režim amm spustit, aby se přes Wi-Fi přenášelo i připojení k netu? Dík