reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Občasný cvakání disku

Lewia (1)|13.7.2011 13:41
Hojte,
úvodem: v tomhle fóru jsem sice narazila na pár topiců zaměřující se na podobný problém, ale vzhledem k tomu, že moc nepřipomínaly ten můj, založila jsem novej.

K věci: 3,5 HDD 80GB Seagate
stáří 4 roky
PATA

Jednou za pár dní mi začne cvakat, v takovou chvíli samozřejmě nemůžu z disku číst a řeším to restartem, což vždycky pomůže. Po restartu se chová normálně - necvaká, v pohodě fachá.
Po pár dnech se zase celá věc opakuje. Preventicvně jsem si ho zazálohovala, ale stejně o něj jednak nechci přijít a druhak mě zajímá, kde je zakopanej pes.

Napájením to rozhodně není. Disk jsem defragmentovala...
Richmond (8084)|13.7.2011 14:00
Zkusil bych ho otestovat HD Tunem (Error Scan - zrušit zaškrtnutí u Quick Scan)... Pokud bude vykazovat vadné sektory tak bych ho zkusil zformátovat (Low Level format) ;)
astec (1823)|13.7.2011 14:01
[quote=Lewia;460944]Hojte,
úvodem: v tomhle fóru jsem sice narazila na pár topiců zaměřující se na podobný problém, ale vzhledem k tomu, že moc nepřipomínaly ten můj, založila jsem novej.

K věci: 3,5 HDD 80GB Seagate
stáří 4 roky
PATA

Jednou za pár dní mi začne cvakat, v takovou chvíli samozřejmě nemůžu z disku číst a řeším to restartem, což vždycky pomůže. Po restartu se chová normálně - necvaká, v pohodě fachá.
Po pár dnech se zase celá věc opakuje. Preventicvně jsem si ho zazálohovala, ale stejně o něj jednak nechci přijít a druhak mě zajímá, kde je zakopanej pes.

Napájením to rozhodně není. Disk jsem defragmentovala...[/quote]

Zkusil bych program HD Tune a podle výsledků bych rozhodl.