Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: IP kamera pro omezený počet uživatelů

Nováček
    Registrace
    Jul 2011

Dobrý den,
    řeším síťový oříšek, kdy k jedné kameře podporující pouze omezený počet username má přistupovat 100 userů.

Zjistil jsem (pokud se nemýlím), že snad pouze vivotek umožňuje nastavit username/pass přes url příkazy.

Pokud to nějaká IP kamera neumí, existuje nějaký jednoduchý způsob/mini router/zařízení, které by mi umožnilo měnit username, nebo vzdáleně kontrolovat zda usernamee z url má právo přístupu na kameru? Mám batabázi uživatelů, na kterou je možné se dotázat http GETrequestem.

Tisíceré díky za radu či nasměrování.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2007

Asi by se dalo tam dat levnyho mikrotika a umoznit pristup podle IP, pripadne udelat kameru pristupnou pres VPN po prihlaseni.

Fakt potrebuje 100 ruznych uctu na kamere? Neni jednodussi dat stejny user/heslo vsem 100 lidem, pridane jeden ucet jen na koukani a druhy na administraci? A logovat IP kdyz potrebujes vedet kdo se koukal.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Aug 2007

Vivotek kamery jsem měl nějakou dobu doma (3ks - pro testovací účely) v kombinaci s IPCorderem.

Ten IPCorder podporoval hodně uživatelů (maximum mě nenapadlo zjišťovat) a fungoval jako nahrávací zařízení pro kamery.

Pokud ti jde ale pouze o 1 kameru bez záznamu (případně se záznamem na server), tak IPCorder nemá smysl a přikláněl bych se taky k více uživatelům se stejným uživatelským jménem.

//EDIT - proč vlasně potřebuješ 100 lidí napíchnout na kameru??

Podobná témata

1. Kalendář pro více uživatelů
    Od adminpc v sekci Programování
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 12-12-2013, 23:19
  2. Počet příspěvků
    Od zipp v sekci Fórum a magazín SHW
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 12-11-2009, 15:30
  3. Hrmomadný import uživatelů do AD
    Od Rosta43 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení