reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

IP kamera pro omezený počet uživatelů

hubacekp (1)|15.7.2011 08:18
Dobrý den,
řeším síťový oříšek, kdy k jedné kameře podporující pouze omezený počet username má přistupovat 100 userů.

Zjistil jsem (pokud se nemýlím), že snad pouze vivotek umožňuje nastavit username/pass přes url příkazy.

Pokud to nějaká IP kamera neumí, existuje nějaký jednoduchý způsob/mini router/zařízení, které by mi umožnilo měnit username, nebo vzdáleně kontrolovat zda usernamee z url má právo přístupu na kameru? Mám batabázi uživatelů, na kterou je možné se dotázat http GETrequestem.

Tisíceré díky za radu či nasměrování.
|Mio| (1333)|23.7.2011 15:17
Asi by se dalo tam dat levnyho mikrotika a umoznit pristup podle IP, pripadne udelat kameru pristupnou pres VPN po prihlaseni.

Fakt potrebuje 100 ruznych uctu na kamere? Neni jednodussi dat stejny user/heslo vsem 100 lidem, pridane jeden ucet jen na koukani a druhy na administraci? A logovat IP kdyz potrebujes vedet kdo se koukal.
DrZelenka (2491)|24.7.2011 13:55
Vivotek kamery jsem měl nějakou dobu doma (3ks - pro testovací účely) v kombinaci s IPCorderem.

Ten IPCorder podporoval hodně uživatelů (maximum mě nenapadlo zjišťovat) a fungoval jako nahrávací zařízení pro kamery.

Pokud ti jde ale pouze o 1 kameru bez záznamu (případně se záznamem na server), tak IPCorder nemá smysl a přikláněl bych se taky k více uživatelům se stejným uživatelským jménem.

//EDIT - proč vlasně potřebuješ 100 lidí napíchnout na kameru??