reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Periferie: propojeni 2 PC pres USB - masstorage

Neregistrovaný (0)|15.7.2011 10:31
Tazatel: MNE

Znění dotazu: Zdavim, potreboval bych mezi sebou propojit 2 PC za ucelem sdileni souboru, ale bez sitoveho pripojeni! Moje predstava je takova, ze na jednom PC by bylo USB zarizeni, kde by se nastavil cilovy adresar, pripadne limit velikosti. Z tohoto zarizeni by vedl dale USB kabel do druheho pocitece, kdy se by to nahlasilo jako USB flash disk - masstorage device o nastavene kapacite. Cele to vychazi z toho, ze vzhledem k firemni politice, neni mozne jeden z techto pocitacu pripojit do podnikove site :( Na vsech forec vedou rady na propojeni pres LAN nebo v lepsim pripade na USB sitovy adapter. Ani jedno reseni neprichazi v uvahu.
xmarek (1676)|15.7.2011 11:04
Kdysi jsem s podobnou věcí experimentoval. Bohužel jsem narazil na jednu věc, která mě osobně dost vadila. Problémem bylo, že komunikace fungovala prostřednictvím aplikace, která byla dodávana spolu s tím USB zařízením. Neexistovala žádná možnost jak donutit Widle, aby připojili počítač např. jako disk, kde by pak bylo možné např. v Total Commanderu ku příkladu přetahovat souboru. Rychlost byla taky velmi limitující. Důvod? Je třeba si uvědomit, že oněch 480Mb (60MB) je čistě teoretických a vzahuje se to k celému usb root-u, tj. na všechny USB dohromady.
Možná, že existují redukce, které to mají vyřešené lépe (přístup), ale já jsem se s takovou nesetkal. Pokud taková není, tak je řešením vlastní implementace USB a to už chce mít nějaké to know-how. Podobnou věcí (tvorba USB driverů) se zrovna teď bavím a není to žádná elementární záležitost (alespoň pro mě :mistake).
StD (1963)|15.7.2011 11:07
[mírněOT]:p Není nad starý dobrý Laplink... :rolleyes:[/OT]