reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomalé načítání

georginho (110)|25.5.2007 20:03
Nazdar, pomalu se mi načítá tento počítač a taky ostatní věci. cca to někdy trvá i 4 sek. Newim, jestli je to pamětí 512 mb ale zkoušel jsem ruzný benchmarky a má docela dobrý výsledky. Procesor je Semprom 1,8 mhz a 333fsb. Přemýšlel jsem ještě o harddisku hitachi 160gb který má bufer pouze 2mb. A není to spomalení ani spuštěnýma procesama protože jsem je všechny vypnul. Díky za rady, čím to je?ještě chci dodat časování ram: 2,5-3-3-7 na frekvenci 166 mhz a využití za klidového stavu je cirka 60%
P@pi (1519)|25.5.2007 20:15
Dost málo informací, jaký je OS, jak dlouho je bez reinstallu? Co se načítá 4 sek.?

Zkoušel jste vyčistit registry? Zkomprimovat registry? Defragmetace disku?

Btw buffer u HDD hraje naprosto minimální roli.
georginho (110)|25.5.2007 21:02
OS win xp sp2; bez reinstalu cirka 3/4 roku max.; 4 sekundy se načítá okno, pak se otevře, nejsou v něm žádný ikony a po dalších 2 sek se ikony teprve zobrazí. Nebo mi okno IE nabíhá po částech atd. Vyčistit ani zkomprimovat registry jsem nezkoušel a ted idu na tu defragmentaci.
P@pi (1519)|25.5.2007 21:07
No tak to už asi pomůže jen ten reinstall.

Můžete zkusit ještě TuneUp Utilities (nebo jv16 PowerTools). V nich vyčistit registry a zkomprimovat, ale vypadá to na zadělaný systém.
tgfh (2985)|25.5.2007 22:18
Kdybych já nereinstaloval kompa 3/4 roku, tak už ani nenaběhne :D
Vždycky to něčím zaperu :D

Doporučuji silně reinstal celého stroje ;)
mech13 (5526)|26.5.2007 01:15
zaprany system. spyware. cervici a kdo vi co jeste. k tomu nainstalovana spousta veci, hromada toolbaru... ikdyz jsou momentalne sestreleny, tak je system pomaly a na odpis...

asi krome reinstalu nic vyrazne nepomuze... muzes vyzkouset projet PC antivirem, antivsim, procistit registry, udelat cistku v nainstalovanych programech, defragmentaci, muze nastat pozorovatelny zrychleni, ale nikdy to uz nebude jako predtim...

o system je potreba se starat

//presto doporucuju zkontrolovat S.M.A.R.T vypis disku a teploty
georginho (110)|26.5.2007 10:47
Tak zkusím vyčistit registry a k té vaší poznámce: V PC mám od začátku nainstalovaný AVAST 4.6. Celou kontrolu jsem dělal cca před 14 dny (výsledek- 1 trojan), a jinak na spyware mam terminatora a projíždím rychlou kontrolu alespoň 1x za 2 dny min. někdy i každý den. firewal je kerio...takže si nemyslím, že tam je nějaký vir či spyware...možná ty programy...
georginho (110)|26.5.2007 11:44
registry jsou complete vyčištěny atd...mírné zlepšení. už čekám- po 3x měření pokaždé vyšlo 1,2.