reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: WiFi - ano či ne?

Petr S. (1220)|15.7.2011 11:50
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


WiFi - ano či ne?



Nespočet uživatelů dnes doma používá WiFi router pro vytvoření vlastní bezdrátové sítě v bytě. Patříte k nim také? A dokázali byste si svět bez WiFi představit? Nebo snad jakékoliv formy bezdrátové komunikace odmítáte? Zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
zdenek.falar (7)|15.7.2011 12:34
WiFi tam, kde je potřeba
- notebook, Kindle ... WiFi
- pracovní stanice, datový server, HTPC ... kabel

Existovat bez obecně dostupných duplexních bezdrátových (datových) komunikačních technologií lze, do roku 1991 jsme je u nás tak jako tak neměli. Ale život s nimi je pohodlnější.
JindraPce (69)|15.7.2011 12:46
Jak jinak se připojovat, aby za mnou všude nevedly stohy kabelů??? :D a nezrujnovalo mě to.

Tak že ano, ale jen když to má smysl.

No a život si bez WiFi dokážu představit. Jen bych musel do všech pokojů natahat dráty :(
George eLzyx (85)|15.7.2011 12:48
hlavní připojení mám 5Ghz WiFi

rozvody po domě 1Gbit/s, nicméně kvůli notebookům a telefonům mám v domě WiFi AP se skrytou SSID, WPA a omezením na MAC. Stejně nastavené AP mám nasměrované i na zahradu.

A jestli bych si dokázal představit život bez WiFi? Ale jo, je to věc zbytná, takže s tím problém nemám. Trochu by to sice omezovalo, ale ...
NHKG (1136)|15.7.2011 12:54
Wi-FI: Nebrat :)
Kdysi jsem to měl jako internetové připojení a děs běs. A doma mi Wifi router není schopný ani pokrýt celý barák. Ptákoviny jako notebooky, netbooky nebo iBlbosti nemám, takže za mě jedině kabel.
Zoidik (1405)|15.7.2011 13:19
Domu ADSL a minulý týden jsem nastavil TP-Link s Wifi b/g/n... nechápu, jak jsem bez toho mohl tak dlouho fungovat. nábytková skříň, dvě vnitřní stěny, obvodová zeď a dalších cca 10 metrů dál a o dva metry níž k židli po poergolou na "n" WIFI 17Mb/s. ja snad budu i s radostí doma pracovat :D Né, teď vážně, je to fajn mít wifi po baráku a doporučuju. Funguju na b/g/n mixed a bez problémů zatím
Japkoslav (80)|15.7.2011 13:55
Doma sice bezdrátovou síť mám, ale postupně ji odbourávám. Jak se sem tam něco stěhuje a přestavuje, tak všude natahuji kabely. Ještě poslední kabel pro notebook a wifi doma zruším (i pro Open Pandoru jsem si pořídil USB síťovou kartu :-) ).
athens (724)|15.7.2011 14:07
Notebook nemám takže WiFi mi vůbec neschází. U rodičů mají net přes wifi a :cry Jó kabel je kabel.
16cmfan (2153)|15.7.2011 14:36
Wifi alebo bez, to je jedno. Prednedávnom som si musel aj ja kúpiť router kôli jednému kompu, ale do budúcna sa zíde, uvidíme. Štve ma, že nevie prepúšťať SAP network stream, takže som ukrátený o IPTV :thumbdown
Unabomber (0)|15.7.2011 15:32
Díky technické podřadnosti wifi moc nepoužívám, ale co by mě zajímalo, tak to je vliv na zdraví. Při telefonování mobilem nějaké „změny" cítím, ale u wifi jsem zatím nebyl moc dlouho a moc blízko. Vím, že má wifi menší výkon než mobily, ale v analýze vlivu na buňky je lidstvo ještě v plenkách a já našel x lidí co u wifi měli bolesti hlavy atd. Dokonce jeden pán měl po instalaci wifi v baráku problémy se svými psi a kvůli jejich nervozitě a divnému chování se musel přeorientovat na kabely.
M@jkl (19)|15.7.2011 15:35
WiFi mám od doby, kdy se začaly běžně prodávat zařízení s rychlostní "g" certifikací a i když wifi tak náruživě nevyužívám, tak je to záležitost, která mi doma nesmí chybět.. když někdo přitáhne PC a potřebuju než vyřídím a udělám vše co je potřeba, aby se mi dotyčný zabavil, tak mu předám heslo k wifi a je klid... pro přenos malých fajlů, muziky nebo videa pro přehrávání kdekoliv v, či okolí baráku, opět wifi... nedovedu si představit, že bych dělal na něčem u auta a tahal kvůli tomu po zahradě nebo do auta kabel... jako nouzový řešení je pak připojení přes mobil, nicméně věřím tomu, že spousta dalších lidí řekne wifi ne, protože i já jsem dříve byl připojen na net pomocí wifi, ale lidi proberte se - nejde o to, jak jste připojení, ale jak kvalitní máte spoj... wifi jela dobře, ale poskytovalet stál za dvě věci...
kámoš jede na wifi a stahuje cca 15MB/s a pink do 8ms je luxus, kterej já teď na VDSLku vůbec nemám... společnosti nebudu přiřazovat, protože jak je znám (DobNet, kyslíkoFonika a další), tak jsou schopni udělat pěkný dusno... tak kdyžtak SZ ;)

[quote=Unabomber;461414]Díky technické podřadnosti wifi [/quote]co tím myslíš?

[quote=Unabomber;461414]Při telefonování mobilem nějaké „změny" cítím[/quote]jaký?

[quote=Unabomber;461414]já našel x lidí co u wifi měli bolesti hlavy atd. Dokonce jeden pán měl po
instalaci wifi v baráku problémy se svými psi a kvůli jejich nervozitě a divnému chování se musel přeorientovat na kabely.[/quote]věřím tomu, že neodborný instalace a všemožný pokusy s čímkoliv můžou vést k problémům, ale:

je tu tolik radio, tele, mikro, makro a já nevím jakýho ještě magnetickýho vlnění, že jeden wifirouter na tom zas tolik nezmění.. to by jste museli zakázat radio, televizi, CBčka, vojsko, satelity a spoustu dalších ať už amatérů nebo "profesionálů" používajících jakýkoliv dorozumívací zařízení, protože defakto cokoliv vyvolává nějaký to záření... to je jako bych řekl, že nesmím mít před barákem šutry, protože jsou tak velký, že jejich gravitační síla mne v noci budí....
navíc záření od slunce vám nikomu nevadí?
všechno něco vyzařuje, jen o tom třeba nevíme a pak je to dost o psychice... já když jsem v práci naštvanej, tak se mi taky nechce telefonovat, protože mám pocit, že mne z telefonu bolí hlava, ale není to o telefonu, je to především o lidech... ono ne nadarmo se říká, že nejhorší je srážka s blbcem... :cool:
16cmfan (2153)|15.7.2011 15:40
[quote=Unabomber;461414]Díky technické podřadnosti wifi moc nepoužívám, ale co by mě zajímalo, tak to je vliv na zdraví. Při telefonování mobilem nějaké „změny" cítím, ale u wifi jsem zatím nebyl moc dlouho a moc blízko. Vím, že má wifi menší výkon než mobily, ale v analýze vlivu na buňky je lidstvo ještě v plenkách a já našel x lidí co u wifi měli bolesti hlavy atd. Dokonce jeden pán měl po instalaci wifi v baráku problémy se svými psi a kvůli jejich nervozitě a divnému chování se musel přeorientovat na kabely.[/quote]

Nedávno som sa tomuto problému venoval v článku na inom webe. Wi-fi siete sú výkonnejšie ako mobilné, ale ani tam nie je preukázaná priama súvislosť medzi zdravým a vysielačom. Možno nejaké mikrovlnné spojenie nad 1+Thz už môže spôsobiť EM indukciu v bunkách, čo vedie k degradácia polymeráz, čo znamená, že bunky sa nerozmnožujú resp. nedelia. Ale čo sa týka samotných energií EM vlnenia, žiadna rakovina sa nekoná - čo sa týka bolestí hlavy, viz. vyššie... prejavuje sa len u veľmi sensibilných osôb, ktoré sú citlivé na zmenu teplôt vnútrolebečného tkaniva v hlave/vnútrnom uchu - strata rovnováhy, nespavosť.
Noxiik (0)|15.7.2011 16:20
No drat je zaklad. Spolehlivejsi, rychlejsi. Ale samozrejme nelze ho tahat vsude a na takove to vikendove internetovani v posteli je wifi dobra. A navic nemuzu wifi uprit vliv na ceny internetu, nebot s nim muze byt poskytovatel temer kdokoliv, kdezto kabel si muze dovolit natahat jen nekdo kdo ma velke penize na investice.
George eLzyx (85)|15.7.2011 18:03
[quote=NHKG;461360]Wi-FI: Nebrat :)
Kdysi jsem to měl jako internetové připojení a děs běs. A doma mi Wifi router není schopný ani pokrýt celý barák. Ptákoviny jako notebooky, netbooky nebo iBlbosti nemám, takže za mě jedině kabel.[/quote]
tak to bydlíš v nějakém hodně velkém městě(velké zarušení), nebo's měl nějaký šunt.

Připojení WiFi (5Ghz) mám od té doby, co jsem koupil barák, tj. cca 4 roky. Za tu dobu jsem měl tři výpadky. Jednou za to mohlo počasí, nicméně to nešla půlka sítě poskytovatele. A ty zbývající dva případy taky neměli souvislost s tím, že je to "bezdrát". Naopak. Nějací troubové ukradli kus optického pojítka v domnění, že jde o měděné kabely. Půlka severních čech byla bez netu.

ad pokrytí baráku. Mám barák o podlahové ploše 120m2(jedno patro), celkem dvě patra. V obou patrech mám dostatečný signál, abych se na net připojil i s mobilem.

HW používám pouze Microtik(spoj ke mě, AP doma) a LinkSys (pokrytí zahrady)
libb (3)|15.7.2011 21:20
Za prvé: proč musím pokaždé odklepávat souhlas s pravidly fóra?

Za druhé: otázka za každou cenu? Jasně, že bez wi-fi by to šlo, buď by tu bylo něco jiného nebo dráty.
Osobně wi-fi doma mám, mám na tom netbook, tiskárnu a telefon. Všechno by to šlo i bez ní, i když zrovna na telefonu je to požehnání.
Wi-fi v případě pokrytí menšího prostoru a ušetření drátů, případně k zajištění mobility (notebook na gauči), je super věc, ale připojovat tím celá sídliště je prostě prasárna.
horale (3)|15.7.2011 22:37
WiFi používám. Jak připojení od providera, tak po domku a nemám problém. Problémy jsem měl, tak jsem vyměnil poskytovatele a je pohoda. Od routeru mám kabelem jen desktop, jinak dva notebooky a kameru přes Wifi)
Neregistrovaný (0)|15.7.2011 22:39
[quote=NHKG;461360]Wi-FI: Nebrat :)
Kdysi jsem to měl jako internetové připojení a děs běs. A doma mi Wifi router není schopný ani pokrýt celý barák. Ptákoviny jako notebooky, netbooky nebo iBlbosti nemám, takže za mě jedině kabel.[/quote]

je fakt, ze drat je drat / nedej boze optika /, ale nebyt wi-fi, tak nevim nevim, jaky by byl stav broadbandu v CR...

toto mam za 300Kc, 5GHz


a na pokryti domacnosti je veci kazdeho, jake ma moznosti
Ahojky (0)|15.7.2011 22:51
[quote=athens;461387]Notebook nemám takže WiFi mi vůbec neschází. U rodičů mají net přes wifi a :cry Jó kabel je kabel.[/quote]

Nevím co používáte,ale já mam obyč.TP-Link Rowter za 400,-k němu jsem dokoupil větší anténu za 80kč a vše je v pohodě.Rychlost jsem zkoušel z kablem i bez kablu a řek bych že v pohodě,tak že je zbytečné něco odsuzovat,když něco na poprvé nejde podle představ.Já si nějak nedokážu představit,že bych musel byt neustále za stolem.Wifi mi dáva možnost svobody a pohodlí,můžu dohlížet na děti a odpovídat a zároveň i ťukat.
arkij (90)|15.7.2011 23:00
Na firmě pro celou síť jenom kabel - notebooky nepoužíváme, když potřebuju připojit hosta, tak mu dám taky kabel.

Doma kombinace - primárně kabel, pro dceru k notebooku WiFi, má sice i kabel ale putuje po bytě jak se jí zachce.

Z toho plyne, že bych se bez WiFi obešel, na druhé straně se dcera se mnou spojila díky WiFi třeba z letiště v Soulu Skypem a bylo to docela prima.
Ivo Mašek (507)|16.7.2011 05:41
Bydlím na sídlišti, takže kabelové připojení (firma GRAPE SC). V bytě router a po všech místnostech jsem natahal kabel. A mám pokoj na furt a klid.
HiLow (1000)|16.7.2011 11:01
Já jsem všechny kabely zrušil a mám jen WiFi. Krásně pokrytej celej byt, můžu se připojit i s telefony a takové ležení v posteli s ntb nebo mobilem je taky dobrá relaxace.
Ivo Mašek (507)|16.7.2011 11:15
[quote]takové ležení v posteli s ntb nebo mobilem je taky dobrá relaxace.[/quote]
To je lenost :D
Byl jsem se synem týden mimo civilizaci. Žádný počítač, žádný inet. Mě to vyhovovalo, odpočinul jsem si a odreagoval. Prostě paráda. Ovšem syn byl jaksi nervózní, a tak jsem mu říkal, že to bude taková duševní očista :D . Byl tak nějak jiného názoru :D
George eLzyx (85)|16.7.2011 11:56
[quote=Ivo Mašek;461493]Bydlím na sídlišti, takže kabelové připojení (firma GRAPE SC). V bytě router a po všech místnostech jsem natahal kabel. A mám pokoj na furt a klid.[/quote]

GrapeSC :thumb btw - nejsi náhodou na optice? Pokud vím, tak se snaží dotáhnout optiku ke každému paneláku.
Ivo Mašek (507)|16.7.2011 12:12
Skončili na Borku. K nám na Vinařice ještě nedošli.
Lea_old1dm (18)|16.7.2011 14:33
WiFi ano - s rozumem. Zasíťovala jsem si dvougenerační domek, desktopy kabel, notebooky přes wifi, ale s možností kabelu. Není co řešit.
George eLzyx (85)|17.7.2011 12:20
[quote=Ivo Mašek;461524]Skončili na Borku. K nám na Vinařice ještě nedošli.[/quote]

aha ... tak oni jim teď asi budou trošičku chybět peníze. Pokud vím, tak skoupili část sítě IBA, ve který jsem pár let dělal technika síťových technologií a školitele techniků pro ostatní internet providery :D
Ivo Mašek (507)|17.7.2011 12:26
[quote=George eLzyx;461633]aha ... tak oni jim teď asi budou trošičku chybět peníze. Pokud vím, tak skoupili část sítě IBA, ve který jsem pár let dělal technika síťových technologií a školitele techniků pro ostatní internet providery :D[/quote]
Aha. Tak to se rozšiřujou. Protože my jsme tu v polovině 90-tých let začínali s NERO. Jenomže oni, jak to rozšiřovali a modernizovali, přestali na to finančně stačit. Tak to prodali právě té GRAPE SC. Což byla dobrá volba (pro nás určitě), protože Grape je spolumajitelem páteřního inet kabelu Vídeň - Praha - Berlín. A také jsou finančně zajištěni. Takže teď tedy pokračují na IBě.
Neregistrovaný - Andy (0)|17.7.2011 15:58
No, dokázal bych se bez ní obejít, kdybych si už na ní nezvykl. Teď v této době, kde jsem s moderními technologiemi denodeně ve styku, tak si už nedokážu bez toho život představit....
czhunter (775)|17.7.2011 18:04
Na veřejnosti Wi-Fi používám (škola, restaurace, bus, letiště ...), doma je většina věcí na kabelu, jen telefon a návštěvy na Wi-Fi.

Wi-Fi není dobré nebo špatné, je to jen technologie, záleží na adekvátnosti použití.
Život bez něj si dokážu lehce představit. 20 let jsem bez něj žil, a kdybych měl místo toho třeba LTE, vůbec by mi to nevadilo :)
Jakub Doležal (63)|17.7.2011 18:10
WiFi - ano či ne? -> Podle mě hodně záleží na dané situaci. Pokud je možno natáhnout kabel, tak kabel. Nicméně velmi často to možné není a tam je Wi-Fi naprosto nepostradatelným pomocníkem. Například když si vemu notebook do postele a chci se dívat na film ze serveru, tak si nebudu po pokoji tahat kabel, abych se o něj pak přizabil.

Jinak k Wi-Fi obecně. Nechápu moc výkřiky uživatelů, že je to k ničemu, nefunkční, atd... Wi-Fi je zkrátka náročnější na provoz a tomu by měla odpovídat promyšlenost. Tedy nakupovat kvalitní HW (zejména antény) a dát si práci s nastavením.

Pak můžete jako já mít doma toto http://www.speedtest.net/result/1371186156.png

5GHz technologie a jsem druhé AP za 10G pojítkem. Za celý rok mám naprosté minimum výpadků, při hraní CS:Source ping pod 5ms na CZ servery. Venku do 15ms. To vše za 400 Kč měsíčně. Zajímalo, kdy a za kolik nabídne něco podobného O2 a jemu podobní...

To stejné platí i pro domácnost...s levným netbookem a routerem za 500 Kč zkrátka nebude Wi-Fi fungovat jak má. Kupte si pořádný notebook (Elitebook, ThinkPad,....), kde jsou antény vyvedené promyšleně a nikoliv hozené kamsi do útrob šasi. Kupte si značkový router.....
IAczech (0)|17.7.2011 18:58
WI-FI určitě ANO, používám ho doma. Bohužel prodával jsem teď svůj stolní PC a místo něho zde leží NB, který občas tahám do práce a zpět. Takže WIFI určitě ANO. Plus mám WIFI tiskárnu, takže maximální využití. Jen mi je stále divné z čeho mi rostou ty bole na zádech, to určitě z WIFI nebude :o)))
Sitler (0)|17.7.2011 22:24
WiFi? Ano. Mám sice zakabelované všechny místnosti, ale wifi mi běží vedle toho. Je to pohodlné pro notebook, telefon, Zune... můžu s notebookem pod pergolu a pracovat v klidu venku apod.

Žít bez wifi? Jo šlo by to, ale proč když je možnost žít s ní :-)
tjurny (26)|18.7.2011 12:05
wifi na mobilni zarizeni, kabel na stacionarni zarizeni. Tak jak to bylo vymysleno. Nechapu napr. Stolni pocitac na wifi :-) nebo prisroubovana TV na wifi :-)
kvik2 (0)|18.7.2011 12:22
WHO klasifikovala mobilní telefony jako potenciálně karcinogenní
(NaturalNews) 31. května 2011 Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny (IARC) v Lyonu ve Francii, divize Světové zdravotnické organizace, oznámila, že označila mobilní telefony jako „pravděpodobně karcinogenní pro člověka“ (skupina 2B ).

Oznámení přichází poté, co pracovní skupina 31 vědců ze 14 zemí se sešla na jeden týden ve francouzském Lyonu a zhodnotila nebezpečí působení elektromagnetického pole rádiových frekvencí. Jejich úkolem bylo prověřit stovky vědeckých článků o vlivu elektromagnetických polí radiové frekvence na lidi a zvířata a všechny další relevantní studie a informace.

Nová klasifikace je založena na důkazech zvýšeného rizika gliomů, což je druh zhoubné rakoviny mozku a akustického neurinomu – nádoru nervu, který spojuje ucho s mozkem. Výsledky budou zveřejněny ve stodruhém svazku IARC monografie.

V současné době existuje na světě více než 5 miliard uživatelů mobilních telefonů a tento počet se rychle zvyšuje. Podle projektu Globocan od IARC bylo přibližně 238 000 nových případů rakoviny mozku v roce 2008 na celém světě, asi 66% těchto případů představují gliomy.

Pracovní skupina IARC řekla, že expozice elektromagnetickým polím rádiových frekvencí je podezřelé ze způsobení dlouhodobých zdravotních následků, včetně zvýšeného rizika rakoviny. Zdroje záření také zahrnují pracovní expozice radaru a mikrovlnám, signálům televize, rádia a bezdrátové telekomunikační.

„Důkazy, a stále přibývající, jsou dost silné na podporu závěru a 2B klasifikace,“ uvedl Dr. Jonathan Samet z University of Southern California a předseda pracovní skupiny IARC. „Závěr znamená, že by zde mohlo být riziko, a proto je třeba pečlivě sledovat spojení mezi mobilními telefony a rizikem rakoviny.“

Ředitel IARC Christopher Wild řekl: „S ohledem na možné následky na veřejné zdraví a výsledky je důležité, aby byl proveden další dlouhodobý výzkum v používání mobilních telefonů. Dokud nebudou k dispozici pravdivé informace, je třeba přijmout pragmatická opatření ke snížení expozice, jako je hands-free zařízení nebo posílání SMS zpráv.“

Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny (IARC) je součástí Světové zdravotnické organizace. Posláním IARC je koordinovat a provádět výzkum příčin rakoviny u lidí a rozvíjet vědecké strategie pro prevenci rakoviny a její kontrolu. Agentura se podílí i na epidemiologickém a laboratorním výzkumu a rozšiřuje vědecké informace prostřednictvím publikací, setkání, kurzů a stáží.

Překlad článku WHO classifies cell phones as possibly carcinogenic
http://www.naturalnews.com/032833_cell_phones_cancer_risk.html
Zdroj http://www.freepub.comehere.cz/vse/who-klasifikovala-mobilni-telefony-karcinogenni


15.5.2011
Rada Evropy doporučuje zakázat používání mobilních telefonů a wifi sítí ve školách

Výbor Rady Evropy zkoumal důkazy, že technologie mají "potenciálně škodlivý dopad" na lidi, a dospěl k závěru, že je nutno okamžitě zasáhnout na ochranu dětí.

Zpráva výboru argumentuje, že je zapotřebí vyhnout se chybám, k nimž došlo, když činitelé odpovědní za zdraví veřejnosti nereagovali dost rychle proti nebezpečí azbestu, kouření a olova v benzínu.

Zpráva také zdůrazňuje, že potenciálně nebezpečné jsou bezdrátové telefony a zařízení na monitorování nemluvňat v dětském pokoji.

Výbor varuje, že elektromagnetická radiace, kterou vysílají bezdrátová zařízení, může způsobit rakovinu a ovlivnit vyvíjející se mozek.

Výbor doporučil, aby členské země EU:

Nastavily limity dlouhodobého vystavování lidí mikrovlnám, jaké vysílají mobilní telefony
Zavedly varovné nálepky na výrobky, které budou zákazníka informovat, že výrobek vysílá elektromagnetické vlny a že jeho používání je spojené se zdravotním rizikem
Zakázalyu používání mobilních telefonů a bezdrátových počítačových sítí ve školách
Zahájily informační kampaně cílené na děti a mladé dospělé o riziku lidskému zdraví
Zintenzivnily výzkum a vývoj méně nebezpečných typů antén a mobilních telefonů

Závěry jsou v protikladu s informacemi od Světové zdravotnické organizace a např. i britského ministerstva zdravotnictví, které tvrdí, že elektromagnetické vlny z wifi zařízení a mobilních telefonů lidské zdraví nijak neohrožují.

Experti na zdravotní otázky a telekomunikace nemají jednotný názor na nebezpečí mobilních telefonů a bezdrátových sítí. Zpráva, kterou r, 2007 vydal britský Výzkumný program o mobilních telekomunikacích a zdraví, dospěla k závěru, že mobilní telefony zdraví nijak nepoškozují, nyní však tento program provádí podrobnější studii dlouhodobého efektu používání mobilních telefonů.

Jiní výzkumníci nenalezli žádnou vazbu mezi krátodobým používáním mobilních telefonů a rakovinou.

Paul Elliot z Imperial College v Londýně, který je šéfem týmu provádějícím velkou mezinárodní studii dlouhodobých dopadů užívání mobilních telefonů u 200 000 lidí poukazuje na to, že existují potenciální otázky, zda užívání mobilních telefonů ovlivňuje kognitivní vzorce a spánek lidí. Zdůrazňuje také, že dosud neexistují žádné studie analyzující dopad užívání mobilních telefonů na děti. Proto se doporučuje opatrnost.

Britské ministerstvo zdravotnictví doporučuje, aby děti používaly mobilní telefony jen výjimečně, pro nezbytné volání, a aby telefonovaly prostřednictvím mobilních telefonů jen krátce.

Zdroj http://www.blisty.cz/art/58601.html
Podrobnosti v angličtině http://www.telegraph.co.uk/technology/mobile-phones/8514380/Ban-mobile-phones-and-wireless-networks-in-schools-say-European-leaders.html
Neregistrovaný (0)|20.7.2011 12:45
Je wifi a wifi. Jako připjení k netu do baráku bych wifi nechtěl. Ale pro pokrytí doma pro notebook je to samozřejmě skoro nutnost. Jinak PC, HTPC, server mám samozřejmě přes GLAN, ale na mobil notebook je to jak říkám nutnost
16cmfan (2153)|20.7.2011 12:50
@kvik2 - prevažne sú tam kecy, jediný pravdivý fakt je tam: „pravděpodobně karcinogenní pro člověka“ a "Nová klasifikace je založena na důkazech zvýšeného rizika gliomů, což je druh zhoubné rakoviny mozku a akustického neurinomu – nádoru nervu, který spojuje ucho s mozkem. Výsledky budou zveřejněny ve stodruhém svazku IARC monografie."

Rozhodne by som z týchto záverov nerobil ďalšie závery.
fighter (1)|29.7.2011 16:51
Pokud by se zakázala WiFi, tak by především museli zakázat mikrovlnné trouby.

Jelikož se několik let profesionálně živím jako systémový inženýr se specializací právě na bezdrátové sítě (NEPLÉST si s providerem), tak jsem měl možnost si proměřit vyzařování (nové) mikrovlnné trouby a AP (pomocí spektrometru). Na stejnou vzdálenost vyzařovala (samozřejmě zavřená) trouba o 15 dBm více než AP (na maximální povolený limit v ČR). Tedy téměř 100.000-krát více než WiFi. Pro informaci WiFi 802.11b/g pracuje na stejných frekvencích jako mikrovlnná trouba.

Jinak platí, tak jak to zde napsalo více lidí, že WiFi pro přenosné počítače a kabel pro servery, tiskárny, televize, apod. Což z hlediska toho, že téměř každý si nyní kupuje NTB i když jej využívá pouze doma, bude pomalu platit "WiFi do každého bytu a domu". Na sídlišti pak bude platit "raději kabel" - kvůli zarušení, nebo 5 GHz i doma. Málokdo navíc ví, že pro domácí použití na 5 GHz jsou vyhrazeny pásma, která jsou jinde než "venkovní". Konkrétně je zde 8 nepřekrývajících se kanálů. Jedinou nevýhodou je, že 5 GHz má menší dosah.

Jinak kupovat si silné antény na AP pro připojení NTB je jako dát naslouchátko jen jednomu ze dvou nahluchlých lidí, aby se oboustranně domluvili. Jeden bude slyšet sice lépe, ale druhý toho prvního stejně neuslyší. Naopak se tím obvykle ztratí diverzita a tedy často se signál ještě zhorší (na straně NTB). Ziskovější antény jsou vhodné jen při použití na AP i klientovi (což se zabudovanými anténami v NTB nejde). A se ziskem se zvyšuje také směrovost antény.
16cmfan (2153)|29.7.2011 16:58
Ešte doplním jeden skvelý obrázok, ľudia majú potom lepšiu predstavu. Btw, mikrovlnka pracuje +- na frekvencii 2.45Ghz