Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 38

Téma: Víkendová diskuze: WiFi - ano či ne?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

WiFi - ano či ne?

Nespočet uživatelů dnes doma používá WiFi router pro vytvoření vlastní bezdrátové sítě v bytě. Patříte k nim také? A dokázali byste si svět bez WiFi představit? Nebo snad jakékoliv formy bezdrátové komunikace odmítáte? Zapojte se do diskuze!

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

WiFi tam, kde je potřeba
    - notebook, Kindle ... WiFi
    - pracovní stanice, datový server, HTPC ... kabel

Existovat bez obecně dostupných duplexních bezdrátových (datových) komunikačních technologií lze, do roku 1991 jsme je u nás tak jako tak neměli. Ale život s nimi je pohodlnější.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Jak jinak se připojovat, aby za mnou všude nevedly stohy kabelů??? a nezrujnovalo mě to.

Tak že ano, ale jen když to má smysl.

No a život si bez WiFi dokážu představit. Jen bych musel do všech pokojů natahat dráty

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

hlavní připojení mám 5Ghz WiFi

rozvody po domě 1Gbit/s, nicméně kvůli notebookům a telefonům mám v domě WiFi AP se skrytou SSID, WPA a omezením na MAC. Stejně nastavené AP mám nasměrované i na zahradu.

A jestli bych si dokázal představit život bez WiFi? Ale jo, je to věc zbytná, takže s tím problém nemám. Trochu by to sice omezovalo, ale ...

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Wi-FI: Nebrat
    Kdysi jsem to měl jako internetové připojení a děs běs. A doma mi Wifi router není schopný ani pokrýt celý barák. Ptákoviny jako notebooky, netbooky nebo iBlbosti nemám, takže za mě jedině kabel.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

Domu ADSL a minulý týden jsem nastavil TP-Link s Wifi b/g/n... nechápu, jak jsem bez toho mohl tak dlouho fungovat. nábytková skříň, dvě vnitřní stěny, obvodová zeď a dalších cca 10 metrů dál a o dva metry níž k židli po poergolou na "n" WIFI 17Mb/s. ja snad budu i s radostí doma pracovat Né, teď vážně, je to fajn mít wifi po baráku a doporučuju. Funguju na b/g/n mixed a bez problémů zatím

Občasný diskutér Avatar uživatele Japkoslav
    Registrace
    Nov 2007

Doma sice bezdrátovou síť mám, ale postupně ji odbourávám. Jak se sem tam něco stěhuje a přestavuje, tak všude natahuji kabely. Ještě poslední kabel pro notebook a wifi doma zruším (i pro Open Pandoru jsem si pořídil USB síťovou kartu :-) ).

Starousedlík SHW Avatar uživatele athens
    Registrace
    Dec 2007

Notebook nemám takže WiFi mi vůbec neschází. U rodičů mají net přes wifi a Jó kabel je kabel.

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

Wifi alebo bez, to je jedno. Prednedávnom som si musel aj ja kúpiť router kôli jednému kompu, ale do budúcna sa zíde, uvidíme. Štve ma, že nevie prepúšťať SAP network stream, takže som ukrátený o IPTV

Unabomber

Díky technické podřadnosti wifi moc nepoužívám, ale co by mě zajímalo, tak to je vliv na zdraví. Při telefonování mobilem nějaké „změny" cítím, ale u wifi jsem zatím nebyl moc dlouho a moc blízko. Vím, že má wifi menší výkon než mobily, ale v analýze vlivu na buňky je lidstvo ještě v plenkách a já našel x lidí co u wifi měli bolesti hlavy atd. Dokonce jeden pán měl po instalaci wifi v baráku problémy se svými psi a kvůli jejich nervozitě a divnému chování se musel přeorientovat na kabely.

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

WiFi mám od doby, kdy se začaly běžně prodávat zařízení s rychlostní "g" certifikací a i když wifi tak náruživě nevyužívám, tak je to záležitost, která mi doma nesmí chybět.. když někdo přitáhne PC a potřebuju než vyřídím a udělám vše co je potřeba, aby se mi dotyčný zabavil, tak mu předám heslo k wifi a je klid... pro přenos malých fajlů, muziky nebo videa pro přehrávání kdekoliv v, či okolí baráku, opět wifi... nedovedu si představit, že bych dělal na něčem u auta a tahal kvůli tomu po zahradě nebo do auta kabel... jako nouzový řešení je pak připojení přes mobil, nicméně věřím tomu, že spousta dalších lidí řekne wifi ne, protože i já jsem dříve byl připojen na net pomocí wifi, ale lidi proberte se - nejde o to, jak jste připojení, ale jak kvalitní máte spoj... wifi jela dobře, ale poskytovalet stál za dvě věci...
    kámoš jede na wifi a stahuje cca 15MB/s a pink do 8ms je luxus, kterej já teď na VDSLku vůbec nemám... společnosti nebudu přiřazovat, protože jak je znám (DobNet, kyslíkoFonika a další), tak jsou schopni udělat pěkný dusno... tak kdyžtak SZ

Citace Původně odesláno od Unabomber Zobrazit příspěvek
    Díky technické podřadnosti wifi
    co tím myslíš?

Při telefonování mobilem nějaké „změny" cítím
    jaký?

já našel x lidí co u wifi měli bolesti hlavy atd. Dokonce jeden pán měl po
    instalaci wifi v baráku problémy se svými psi a kvůli jejich nervozitě a divnému chování se musel přeorientovat na kabely.
    věřím tomu, že neodborný instalace a všemožný pokusy s čímkoliv můžou vést k problémům, ale:

je tu tolik radio, tele, mikro, makro a já nevím jakýho ještě magnetickýho vlnění, že jeden wifirouter na tom zas tolik nezmění.. to by jste museli zakázat radio, televizi, CBčka, vojsko, satelity a spoustu dalších ať už amatérů nebo "profesionálů" používajících jakýkoliv dorozumívací zařízení, protože defakto cokoliv vyvolává nějaký to záření... to je jako bych řekl, že nesmím mít před barákem šutry, protože jsou tak velký, že jejich gravitační síla mne v noci budí....
    navíc záření od slunce vám nikomu nevadí?
    všechno něco vyzařuje, jen o tom třeba nevíme a pak je to dost o psychice... já když jsem v práci naštvanej, tak se mi taky nechce telefonovat, protože mám pocit, že mne z telefonu bolí hlava, ale není to o telefonu, je to především o lidech... ono ne nadarmo se říká, že nejhorší je srážka s blbcem...
    Naposledy upraveno uživatelem M@jkl: 15-07-2011 v 15:43

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

Díky technické podřadnosti wifi moc nepoužívám, ale co by mě zajímalo, tak to je vliv na zdraví. Při telefonování mobilem nějaké „změny" cítím, ale u wifi jsem zatím nebyl moc dlouho a moc blízko. Vím, že má wifi menší výkon než mobily, ale v analýze vlivu na buňky je lidstvo ještě v plenkách a já našel x lidí co u wifi měli bolesti hlavy atd. Dokonce jeden pán měl po instalaci wifi v baráku problémy se svými psi a kvůli jejich nervozitě a divnému chování se musel přeorientovat na kabely.
    Nedávno som sa tomuto problému venoval v článku na inom webe. Wi-fi siete sú výkonnejšie ako mobilné, ale ani tam nie je preukázaná priama súvislosť medzi zdravým a vysielačom. Možno nejaké mikrovlnné spojenie nad 1+Thz už môže spôsobiť EM indukciu v bunkách, čo vedie k degradácia polymeráz, čo znamená, že bunky sa nerozmnožujú resp. nedelia. Ale čo sa týka samotných energií EM vlnenia, žiadna rakovina sa nekoná - čo sa týka bolestí hlavy, viz. vyššie... prejavuje sa len u veľmi sensibilných osôb, ktoré sú citlivé na zmenu teplôt vnútrolebečného tkaniva v hlave/vnútrnom uchu - strata rovnováhy, nespavosť.

Noxiik

No drat je zaklad. Spolehlivejsi, rychlejsi. Ale samozrejme nelze ho tahat vsude a na takove to vikendove internetovani v posteli je wifi dobra. A navic nemuzu wifi uprit vliv na ceny internetu, nebot s nim muze byt poskytovatel temer kdokoliv, kdezto kabel si muze dovolit natahat jen nekdo kdo ma velke penize na investice.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od NHKG Zobrazit příspěvek
    Wi-FI: Nebrat
    Kdysi jsem to měl jako internetové připojení a děs běs. A doma mi Wifi router není schopný ani pokrýt celý barák. Ptákoviny jako notebooky, netbooky nebo iBlbosti nemám, takže za mě jedině kabel.
    tak to bydlíš v nějakém hodně velkém městě(velké zarušení), nebo's měl nějaký šunt.

Připojení WiFi (5Ghz) mám od té doby, co jsem koupil barák, tj. cca 4 roky. Za tu dobu jsem měl tři výpadky. Jednou za to mohlo počasí, nicméně to nešla půlka sítě poskytovatele. A ty zbývající dva případy taky neměli souvislost s tím, že je to "bezdrát". Naopak. Nějací troubové ukradli kus optického pojítka v domnění, že jde o měděné kabely. Půlka severních čech byla bez netu.

ad pokrytí baráku. Mám barák o podlahové ploše 120m2(jedno patro), celkem dvě patra. V obou patrech mám dostatečný signál, abych se na net připojil i s mobilem.

HW používám pouze Microtik(spoj ke mě, AP doma) a LinkSys (pokrytí zahrady)

Nováček
    Registrace
    May 2006

Za prvé: proč musím pokaždé odklepávat souhlas s pravidly fóra?

Za druhé: otázka za každou cenu? Jasně, že bez wi-fi by to šlo, buď by tu bylo něco jiného nebo dráty.
    Osobně wi-fi doma mám, mám na tom netbook, tiskárnu a telefon. Všechno by to šlo i bez ní, i když zrovna na telefonu je to požehnání.
    Wi-fi v případě pokrytí menšího prostoru a ušetření drátů, případně k zajištění mobility (notebook na gauči), je super věc, ale připojovat tím celá sídliště je prostě prasárna.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 17:07
  2. Víkendová diskuze: Netbooky?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 24-11-2012, 15:48
  3. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?