reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Heslo k e-mailu

Lukáš 85 (132)|18.7.2011 08:18
Zdravím...potřeboval bych doporučit nějaký program, se kterým budu schopen prolomit heslo k mailu na počítači, kde se uživatel přihlašuje. Typicky s prohlížečem explorer, opera, firefox. Jedná se o to, že mailová korespondence obsahuje důkazy potřebné pro případné obvinění z trestné činnosti. Bohužel se jedná o závažné činy, zpronevěra, neoprávněné nakládání s cizím majetkem, podvod, krádež. Věřím, že mé důvody chápete a pomůžete. Moc děkuji.
Dojigiri (1629)|18.7.2011 08:35
Záleží co k tomu používá, jestli se přihlašuje přímo na web anebo používá nějakýho klienta (např. Thunderbird a Firefox umožňuje zobrazit uložený hesla), takže si pohledej nějakej keylogger anebo programy umožňující zobrazit hodnoty v políčkách hesel (AsteriskKey apod.).

Ovšem řekl bych, že i pokud by se takto podařilo získat nějaký "důkazy", tak nebude možno je použít (protože budou získány nelegálně a naopak zřejmě hrozí trestní postih za takovéto opatřování důkazů). Tohle by měla řešit policie, která k tomu má pravomoci.
Lukáš 85 (132)|18.7.2011 09:24
K mailu přistupuje pouze klasickým přihlášením v prohlížeči např. seznam, centrum atd. Jsem si vědom, že je toto ožehavá věc. Pro obvinění potřebuji důkazy, policie si je poté může rovněž získat oficiální cestou z míst, kam se já nedostanu- poskytovatel internetu, banka atd. To co já získám, bude informativní. Ty samé informace, byť z ofiko zdroje můžou být ale použity.
kevin00 (10238)|18.7.2011 10:58
Zaslat poskytovateli služby žádost o obnovení hesla na danou emailovou adresu.
robky (3195)|18.7.2011 11:53
Myslím, že tvoje "riešenie" je nesprávne. Nemáš právo niekomu sa nabúrať do osobnej mailovej komunikácie, mohlo by sa to obrátiť proti tebe :notsure Dôkazná činnosť je na polícii, neviem prečo by si mal niečo dokazovať ty. Stačilo by podľa mňa podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa a jemne nasmerovať orgány činné v trestnom konaní ...
Lukáš 85 (132)|18.7.2011 15:00
Bohužel uživatel jakmile zjistí, že se něco děje, důkazy zničí. Tím že je získám, budu mít v ruce páku, jak ho přitlačit ke zdi. Důkazy předám lidem, kteří mají velký vliv a ti se pak rozhodnou co dál. Pokud by nezareagovali dostatečně, vše předám orgánům činým v trestním řízení. Mám zájem vše vyřešit diskrétně.
meeee (1110)|18.7.2011 15:05
[quote=Lukáš 85;461830]Mám zájem vše vyřešit diskrétně.[/quote]
V tom případě je fakt nejlepší řešit protiprávní jednání veřejně na fóru.:thumb
Lukáš 85 (132)|18.7.2011 15:24
Tohle je diskrétní jednání. Požádal jsem pouze o doporučení programu pro konkrétní použití. Jméno, důvod a další věci jsem nezmínil. Nevidím v tom problém.
meeee (1110)|18.7.2011 16:38
Tady ale nejde o jméno, důvod, atd.
Tady jde o to, že chceš porušit § 316 zákoníku práce (a pokud to není zaměstnaneckej vztah, tak se taky něco najde).
robky (3195)|18.7.2011 16:46
Trebárs Listina základních práv a svobod
[quote]Článek 13
Nikdo nesmí porušit listovní tajemství ani tajemství jiných písemností a záznamů, ať již uchovávaných v soukromí, nebo zasílaných poštou anebo jiným způsobem, s výjimkou případů a způsobem, které stanoví zákon. Stejně se zaručuje tajemství zpráv podávaných telefonem, telegrafem nebo jiným podobným zařízením.[/quote]
speedsnail (4876)|18.7.2011 17:47
No směr naznačil Doigiri (keyloggery atp.) záleží jaké máš možnosti s počítačem nakládat. Každopádně to je nelegální a pozor ať se ti to nevymstí, neobrátí proti tobě.

Jsme tu trochu moralisti, takže lock ať to někoho nedráždí :)