reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

konverze dvd

hugostieglitz (907)|18.7.2011 09:32
zdravím všechny
pomocí Any video converteru potřebuji převést film pulp fiction do avi ale pořád se mi to převádí s titulkama níže je sken souborů a potřeboval bych poradit který obsahuje titulky abych to mohl smazat dvd je originál v anc jsem nenašel funkci kterou se titulky vypínají
u kolonky"titulky" jsou na výběr výchozí a 0 a1 a jinak nic at dám cokoliv po konverzi tam titulky pořád jsou
a problém č2 po konverzi se tak od půlky filmu zpožduje zvuk
díky za odpovědi
jpg1.JPG jpg2.JPG
StD (1963)|18.7.2011 09:47
Co takhle zkusit jinačí prográmky. Ápropos, jednáš protiprávně...
lavjoy (1628)|18.7.2011 09:48
Používám DVDFab platinum v5.2.3.2,vypneš nebo ponecháš titulky,vybereš kodek a datový tok popř velikost souboru.......
hugostieglitz (907)|18.7.2011 10:07
[quote=StD;461759]Co takhle zkusit jinačí prográmky. Ápropos, jednáš protiprávně...
[/quote]

protiprávně nejednám,mohu si zálohovat dvd do pcnebo na flash disk,a uploader rozhodně nejsem a od té doby co je vysílání v dvbt a koupil jsem set top box s usb tak jsem dvd přehrávač prodal jakožto zbytečnou věc a dávat 4Gb film na flash disk rozhodně nechci
takže to skusím s jiným programem a díky
StD (1963)|18.7.2011 10:18
...výroba kopií zůstává výrobou kopií. Toto není software, kde to může být smluvně výslovně povoleno. Navíc to odebírání titulků lze úspěšně považovat za "pozměňování autorského díla". Ale dělej jak myslíš. Každý svého štěstí strůjce. Já tě upozornil, stejně jako distributor.
Jandaskunk (2330)|18.7.2011 11:30
Nebo to stáhnout z netu (ne přes torrenty, nebo různé sdílecí programy) a pro vlastní potřebu je to poté legální...paradoxně... Všechny tyhle různý zákony mi přijdou na hlavu postavený...člověk si koupí legálně DVD, nemůže si udělat pro vlastní potřebu ani kopii a ten co to stáhne z netu to může zadarmo v pohodě používat...(doma)

EDIT: Re: § 30: pokud to tedy dobře chápu, tak si ten obsah disku můžeš v pohodě nakopírovat pro svoji potřebu bez porušení zákona (ať už celej, nebo upravenej)
hugostieglitz (907)|18.7.2011 12:11
[quote=Jandaskunk;461793]Nebo to stáhnout z netu (ne přes torrenty, nebo různé sdílecí programy) a pro vlastní potřebu je to poté legální...paradoxně... Všechny tyhle různý zákony mi přijdou na hlavu postavený...člověk si koupí legálně DVD, nemůže si udělat pro vlastní potřebu ani kopii a ten co to stáhne z netu to může zadarmo v pohodě používat...(doma)[/quote]

souhlas výrobci a distributoři zaspali dobu klasické dvd se stává minulostí ale když už jsem zaplatil za to dývko tak základní právo je že se na něj mohu podívat to že jsem v té době vlastnil dvd přehrávač a nyní pokročila doba tak že už je to přístoj pouze na zbytečné odebírání el.energie jako např gramofon kde se s příchodem mgf kazet kopírovalo na pásky a nikoho to nebralo ale to by bylo na delší diskusi
ale k problému převedl jsem dvd na dvd bez titulků pomocí DVD Fab5 a poté any v.con do avi je to už bez tit.ale přetrvává problém s a/v synchronizací nevíte co s tím?díky

ps: zde je úryvek z autorského zákona
§ 30 Volná užití

(1) Za užití díla podle tohoto zákona se nepovažuje užití pro osobní potřebu fyzické osoby, jehož účelem není dosažení přímého nebo nepřímého hospodářského nebo obchodního prospěchu, nestanoví-li tento zákon jinak.

(2) Do práva autorského tak nezasahuje ten, kdo pro svou osobní potřebu zhotoví záznam, rozmnoženinu nebo napodobeninu díla.

(3) Nestanoví-li tento zákon dále jinak, užitím podle tohoto zákona je užití počítačového programu či elektronické databáze i pro osobní potřebu fyzické osoby či vlastní vnitřní potřebu právnické osoby nebo podnikající fyzické osoby včetně zhotovení rozmnoženiny takových děl i pro takovou potřebu; stejně je užitím podle tohoto zákona zhotovení rozmnoženiny či napodobeniny díla architektonického stavbou i pro osobní potřebu fyzické osoby či vlastní vnitřní potřebu právnické osoby nebo podnikající fyzické osoby (§ 30a) a pořízení záznamu audiovizuálního díla při jeho provozování ze záznamu nebo jeho přenosu (§ 20) i pro osobní potřebu fyzické osoby.

tím že jsem odstranil titulky a převedl do avi jsem de jure pořídil dle odst.2 napodobeninu díla.Můj "drahý" právník mi to tedkon potvrdil s tím že za napodobeninu se považuje i odstranění části díla jako menu titulky a vše co není součástí samotného majitele autorských práv filmu NIKOLIV obsahu celého disku
lavjoy (1628)|18.7.2011 17:13
V tom DVDFabu to uděláš rovnou do avi,myslím že je to pod tlačítkem OBECNÉ
StD (1963)|18.7.2011 17:36
[quote=hugostieglitz;461799]...[/quote]
To je sice částečně pravda, a byla by 100%, kdyby jsi pracoval s legálně pořízeným záznamem z DVB pro vlastní potřebu, ale v tvém případě placky DVD jsi porušil výslovný písemný zákaz distributora a tím ergo kladívko jeho práva... :p

Edito: No a co se toho rozsynchronisovaného audia od půlky (zřejmě layerbreak dvouvrstvého disku) týče, to je důsledek nesprávně odstraněné ochrany díla, tak si stěžuj u distributora... Pročpak tam asi tu ochranu dával? :p:mistake Aby jsi mohl porušit další ustanovení zákona?
EditorPO (2819)|18.7.2011 19:02
Stando:
[quote]
http://www.itpravo.cz/index.shtml?x=93768

Autorský zákon ve svém § 30 dovoluje pro svou osobní potřebu zhotovit záznam, rozmnoženinu nebo napodobeninu díla bez souhlasu autora. U rozmnoženiny či napodobeniny výtvarného díla je ovšem nutné toto zřetelně označit (aby to nebylo jako v pohádce „Císařův pekař a Pekařův císař“, kde se nevědělo, která Mona Lisa je pravá).

Uvedené však neplatí pro zhotovení rozmnoženiny počítačového programu či elektronické databáze. CD/DVD záznamy jejichž obsahem je zejména audio (např. MP3 soubory, apod.), video či text tak mohou být pro osobní potřebu bez jakýchkoliv problémů kopírovány. Právo pořídit si takovouto kopii (rozmnoženinu či napodobeninu) díla pro svou osobní potřebu trvá dokonce i v případě autorských děl stažených z Internetu (např. souborů MP3, DivX, apod.) a není tedy důvod se domnívat, že např. „vypalování“ CD nosičů hudby pro osobní potřebu představuje cokoliv protiprávního (a to i v případě, že takto vytvořený archiv je značně rozsáhlý). Za osobní potřebu lze považovat výlučně užití pro potřebu fyzické osoby. Jakékoliv další (např. veřejné) užívání může být považováno za porušování práva autorského.

V případě převádění (kopírování) těchto autorských děl do jiných formátů (např. DVD do DivX, BMP do GIF, apod.) je třeba podotknout, že rovněž nejde o nic protiprávního. Autorský zákon totiž ve všech těchto případech výslovně hovoří o zhotovování nejen rozmnoženin, ale také napodobenin! Jinými slovy rozmnoženiny a napodobeniny mají v tomto smyslu zcela stejný právní režim. Pokud si tedy svůj CD archiv hudby převedete do formátu MP3, nejde o nic jiného než o výkon vašeho práva.[/quote]
To UPOZORNĚNÍ distributora predpokladá zákaz mimo domáce použitie, kopírovaním v jeho význame je myslené kopírovanie pre iné osoby.
Samozrejme, že zakázané je prelamovanie ochrán proti kopírovaniu.

Takže vlastník originálneho CD/DVD si ho môže skopírovať prípadne ho môže prekonvertovať do iného formátu, pretože podstatný je účel, nie formát. Takto to napríklad chápe aj naša SOZA.
StD (1963)|18.7.2011 19:14
[quote=EditorPO;461889]Stando:

To UPOZORNĚNÍ distributora predpokladá zákaz mimo domáce použitie, kopírovaním v jeho význame je myslené kopírovanie pre iné osoby.
Samozrejme, že zakázané je prelamovanie ochrán proti kopírovaniu.

Takže vlastník originálneho CD/DVD si ho môže skopírovať prípadne ho môže prekonvertovať do iného formátu, pretože podstatný je účel, nie formát. Takto to napríklad chápe aj naša SOZA.[/quote]
Eee, to je jen jeden výklad (z mnoha), jak by jste si ho přáli mít. Ovšem zde je to OT a nemíním to tu rozvádět. Jsou tu i na TVF na to jiné thready. Distributor by ti to tvrzení o účelu snadno rozbil a vyčíslil škodu. :rolleyes: V každém případě umisťování návodů na podobnou činnost na veřejná fora jako je SHW škodí jen a jen jim. Proto se nad tím pozastavuji.
EditorPO (2819)|18.7.2011 19:34
Tak potom vôbec nechápem množstvo tvojich príspevkov na TVF, v tom prípade si pirát jak vyšitý :D :thumb
StD (1963)|18.7.2011 19:58
[quote=EditorPO;461903]Tak potom vôbec nechápem množstvo tvojich príspevkov na TVF, v tom prípade si pirát jak vyšitý :D :thumb[/quote]
Nikolivěk, jsem autor a s distributory jedna ruka... Ono není nad to znát svého nepřítele a hlavně umět se správně ptát.
EditorPO (2819)|18.7.2011 20:05
[quote=StD;461911]Nikolivěk, jsem autor a s distributory jedna ruka... Ono není nad to znát svého nepřítele a hlavně umět se správně ptát.[/quote]
Neodpovedal si, nevadí ... ale vieš na čo som narážal.
Ešte mi v závere povedz, že ako si odo mňa distribútor vynúti pokutu, keď nemá oporu v zákone a určite nebude mať ani na súde. Pošle na mňa holohlavých výpalníkov? :D :notsure
StD (1963)|18.7.2011 20:14
[quote=EditorPO;461916]Neodpovedal si, nevadí ... ale vieš na čo som narážal.
Ešte mi v závere povedz, že ako si odo mňa distribútor vynúti pokutu, keď nemá oporu v zákone a určite nebude mať ani na súde. Pošle na mňa holohlavých výpalníkov? :D :notsure[/quote]
...se zeptej na OSA/SOZA, ne mne. V každém případě se tazatel ptá blbě (to aby to nebylo OT) a jakákoli diskuse o tomto zde na těchto místech škodí SHW. To je můj názor. Opakuji, to sem ale nepatří a je OT. Nechť MOD posoudí, jak dalece to vůbec patří do sekce "Problemy s PC"... jináč to patří na skládku odpadu.
hugostieglitz (907)|18.7.2011 20:39
páni ani jsem nečekal takový ohlas a SHW a moderátorovi této sekce se omlouvám za případné komplikace a prosím aby toto téma smazal.jak je vidět tak česko je pořád státem pro pár vyvolených šmejdů co můžou stahovat beztrestně filmy a soft.a slušnej člověk který si zaplatí má holt smůlu. asi by to chtělo opět další revoluci a trochu mín sametovou
StD (1963)|18.7.2011 21:55
Máš recht, ale je rozdíl se zeptat:

Mám svůj takový a takový obrázek, potřebuji ho okopírovat takto, aby mi to ladilo k pleti, poraďte...

narozdí od tvého dotazu ve smyslu:

Mám bankovku a potřebuji ji okopírovat takto, hlavně aby mi tam nevadila ochranná opatření...