reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

grafika nvidia mx440 64mb(pomoc)

Lap33 (15)|19.7.2011 17:08
Mam takovy problem dal jsem si do pocitace grafiku vse slo v poradku,pak jsem nainstaloval ovladace na grafiku vsechno bylo o.k. Pak jsem si skousel nastavit grafiku a omylem jsem na ikonu grafiky zmacknul pravim tlacitkem mysi a dal jsem qvit a najednou mi obrazovka zmizela. Nevim co mam delat??? Skousel jsem restartovat pocitac ze se kouknu do biosu,jestli jsem tam neco nenastavil,ale obrazovka je porad cerna nevydim nic. Tak necham nabehnou windws,ale porad cerno pocitac pracuje,takze nabiha windows pak slysim uvodni melodii windowsu,ale obrazovka je porad cerna. Tak grafiku vindam z pocitace a skusim zapnou pocitac znova najednou svechno vidim na integrovanou garfiku,nabiha windows vse je v poradku vydim plochu,takze monitorem to byt nemuze. Skousel jsem odinstalovat ten ovladac na tamtu grafiku,dokonce jsem skousel i obnovit windows na integrovanou grafiku my jde vsechno vydim vse. Pak skusim dat do slotu grafiku zpet,ale porad nic nevidim. Nevite nekdo co stim mam delat??? Do jinyho pocitace jsem grafiku neskousel dat,myslim si ze jsem ji nekde vipnul,tak se mi neukaze monitor. Ale v biosu mam bastaveni aby mi to bralo z AGP slotu.

Pentium 4 2,8GB
1,5GB ram
zakladni deska je podle me IBM(mam pocitac ibm pentium starsi)
forbidden (23)|19.7.2011 18:20
Vidíš na té grafice alespoň POST? Jestli ne, podívej se do BIOSU, přes tu integrovanou, jestli nejde někde vypnout (ta integrovaná).
Lap33 (15)|19.7.2011 18:54
Prosimte muzes mi rict co je to post? vubec netusim kde to mam hledat. Ta integrovana jde vypnout,ja ji vypnu a musim prendat kabel na nvidiu,ale je to porad to same. Porad cerno.
Lap33 (15)|19.7.2011 18:54
[quote=forbidden;462082]Vidíš na té grafice alespoň POST? Jestli ne, podívej se do BIOSU, přes tu integrovanou, jestli nejde někde vypnout (ta integrovaná).[/quote]






Prosimte muzes mi rict co je to post? vubec netusim kde to mam hledat. Ta integrovana jde vypnout,ja ji vypnu a musim prendat kabel na nvidiu,ale je to porad to same. Porad cerno.
kocourleo (110)|19.7.2011 18:59
Otázka je, zda při startu PC vidíš textové výpisy o hardwaru. Pokud ne, je grafika asi mrtvá. Pokud ano, mačkej při startu PC klávesu F8 a pak zvol Stav nouze (nejlépe i s prací v síti). Jak to nabootuje, sežeň si inf soubor k tvému monitoru, klepni na něj pravým tlačítkem a zvol Nainstalovat. Pak normálně restartuj PC a modli se, aby ti fungovala komunikace DDC s monitorem a aby se monitor nastavil na použitelné parametry.
zsdx (2098)|19.7.2011 19:06
A nebo jinak - grafiku nech v AGP slotu a monitor pripoj na tu integrovanou, obraz vidis? A ve Spravci zarizeni jsou v tomto pripade obe karty?
kevin00 (10238)|19.7.2011 19:37
Začal bych tím, že bych spustil počítač "pomocí" integrované grafické karty. Pomocí Revo Uninstalleru odinstalovat ovladače grafické karty, restartovat a spustit počítač v nouzovém režimu, očistit systém od zbytků ovladačů pomocí Driver Sweeperu a vypnul počítač. Vlož do počítače grafickou kartu a v BIOSu zakaž integrované grafické jádro.

POST vidíš ?
Lap33 (15)|19.7.2011 19:52
[quote=zsdx;462097]A nebo jinak - grafiku nech v AGP slotu a monitor pripoj na tu integrovanou, obraz vidis? A ve Spravci zarizeni jsou v tomto pripade obe karty?[/quote]




obraz vidim pokud mam v biosu nastaveni na integrovanou grafiku. Pokud v biosu dam na agp slot,tak pripojit na integrovanou nemuzu monitor mi rika no signal,tak pripojim monitor na nvidiaale nevidim nic.(cerno.)


Pokud dam v biosu na integrovanou a nvidia necham v agp slotu a monitor pripojim na tu integrovanou,tak to jde ve Spravci zarizeni vidim jen tu integrovanou,tak to je asi v haji
Lap33 (15)|19.7.2011 20:12
[quote=kevin00;462104]Začal bych tím, že bych spustil počítač "pomocí" integrované grafické karty. Pomocí Revo Uninstalleru odinstalovat ovladače grafické karty, restartovat a spustit počítač v nouzovém režimu, očistit systém od zbytků ovladačů pomocí Driver Sweeperu a vypnul počítač. Vlož do počítače grafickou kartu a v BIOSu zakaž integrované grafické jádro.

POST vidíš ?[/quote]



tak jsem to udelal,kdyz spustim ten program revo uni. Tak tam nemam co odstratin protoze,ovladac na nvidia uz tam neni. Spustim pocitac v nouzovem rezimu a spustm ten program Driver sw,tak mi to napise chyba aplikace spravna inicializace aplikace se nezdarila.
forbidden (23)|19.7.2011 20:17
Pokud nevidíš POST, tak je grafika asi po smrti. Můžeš ji pro jistotu ale zkusit i na jiným PC. Možná se tomu tvýmu PC prostě nelíbí :)
Lap33 (15)|19.7.2011 20:47
jo a jeste. Kdyz dam do agp slotu,tu grafiku a v biosu si dam integrovanou monitor mam na integrovany,tak grafika nvidia je normalen tepla,takze podleme kdyby bylo po ni tak,tak kdyz si na ni sahnu,tak by mela bytprece studena.
kevin00 (10238)|19.7.2011 22:04
100 % ověření funkčnosti grafické karty provedeš vyzkoušením v jiném počítači. Podle popisovaného chování je grafická karta "po smrti".