reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zapojení zdroje - konektor ATX 12V 2x4

Lamalama (4)|20.7.2011 12:59
Zdravím,
poté, co jsem v jiné místnosti zapojoval PC a zrovna připojil zdroj do zásuvky (jako první ze všech), trochu to problesklo a vyvalil se obláček kouře. Vzhledem k tomu, že se to stalo okamžitě po zapojení a nikoli po pokusu o spuštění, myslím, že problém bude "pouze" v odrovnaném zdroji. Tak jsem vzal jiný (původní 450W, nyní XILENCE 420W) a jal se ho vyměnit. Všechny kabely jsem připojil identicky, tak jako to bylo původně. Ovšem mám problém u zapojení ATX 12V 2x4. Nevyznám se v elektřině, taktéž v celé problematice zdrojů, a vzhledem k absenci manuálu ke zdroji (byl asi párkrát použitý, nicméně je jako nový, v krabici ale bez manuálu) nevím, jak to má opravdu být. Radši sem pošlu obrázky. Dovýše zmiňovaného místa byla předtím připojena "kostka" 2x2, úplně vpravo, a vedl do ní zeshora 2x žlutý a zespoda 2x černý "drát". Nyní mám tyto kostky jakoby dvě 2x2 spojené, jdou spojit a rozdělit (dohromady zaberou celé 2x4). Zkoušel jsem snad všechny kombinace, nicméně ani jednou mi počítač nereagoval - jakoby je pořád vypnutý, nereaguje na zapnutí.

Zde jsou ony konektory:
http://imageshack.us/photo/my-images/30/imag0098pc.jpg/ ---- "to", kam to zapojuji
http://imageshack.us/photo/my-images/854/imag0099g.jpg/ ---- původní zapojení
http://imageshack.us/photo/my-images/853/imag0101u.jpg/ ---- to, co by tam logicky mělo přijít
http://imageshack.us/photo/my-images/830/imag0102t.jpg/ ---- to, co ještě zbylo nezapojeno (jakoby 2x3 a na něm navázaný jednou černou smyčkou vedle 2x1)



Abych předešel prvnímu potencionálnímu problému - ano, vím o přepínači O/I na zdroji :) . Děkuji za pokud možno promptní odpověď vzhledem k nutnosti použití onoho PC.
athens (724)|20.7.2011 13:04
Ono jestli také neodešla deska. Jinak tady máš foto návod jak sestavit (zapojit) PC
forbidden (23)|20.7.2011 13:06
Té MB je jedno, jestli je tam jen 4-pinový, nebo 8-mi pinový konektor. Musí to fungovat tak jako tak. Problém bude jinde.
Lamalama (4)|20.7.2011 13:13
[quote=athens;462230]Ono jestli také neodešla deska. Jinak tady máš foto návod jak sestavit (zapojit) PC[/quote]

Zatím pročítám Tebou postnutý link, nisméně mám teda další dotaz - je nějaký způsob, jak poznám, zda "mi to vzalo i desku" ? Jsem vcelku laik.
kevin00 (10238)|20.7.2011 13:25
Uveď o jaký hardware se jedná.

Odpoj vše nepotřebné ke startu počítače (HDD, DVD mechaniku, rozšiřující karty, apod.), nech zapojen CPU, jeden modul RAM ve slotu DDR_1 a grafickou kartu a pokus se počítač zapnout.
Pokud jej nelze zapnout, vyjmi grafickou kartu či modul RAM. Absenci dané komponenty dá základní deska na vědomí pípáním (musí mít/být zapojen speaker).
Lamalama (4)|20.7.2011 13:29
[quote=kevin00;462235]Uveď o jaký hardware se jedná.

Odpoj vše nepotřebné ke startu počítače (HDD, DVD mechaniku, rozšiřující karty, apod.), nech zapojen CPU, jeden modul RAM ve slotu DDR_1 a grafickou kartu a pokus se počítač zapnout.
Pokud jej nelze zapnout, vyjmi grafickou kartu či modul RAM. Absenci dané komponenty dá základní deska na vědomí pípáním (musí mít/být zapojen speaker).[/quote]

Z hlavy - Intel core 2 quad, 2,86GHz, grafika GTX 285, RAM 2x 2048 MB,disk Barracuda 7200 rpm. Tudíž mám nechat zapojen pouze ten "dlouhý" 24 pinový konektor a ten, který nevím jak zapojit, nebo mám nechat připojeno ještě něco?
kevin00 (10238)|20.7.2011 13:32
[quote=Lamalama;462237]Z hlavy - Intel core 2 quad, 2,86GHz, grafika GTX 285, RAM 2x 2048 MB,disk Barracuda 7200 rpm.[/quote]

A výrobce a typ základní desky ?

[quote=Lamalama;462237]Tudíž mám nechat zapojen pouze ten "dlouhý" 24 pinový konektor a ten, který nevím jak zapojit, nebo mám nechat připojeno ještě něco?[/quote]

Zdroj musíš zapojit tak jak se zapojovat má, tedy 24pin napájení základní desky + 4/8pin přídavné napájení.
robky (3195)|20.7.2011 13:36
mno ....zapojovať quad+gtx 285 na pochybný 450W zdroj a následne to skúšať na ešte pochybnejšom xilence420W :stupid

Ak to ešte nie je odpálené všetko, tak prestaň robiť pokusy s nekvalitnými zdrojmi a zožeň si niečo poriadne ....

Ak to ti to predsa len nedá, aspoň to skúšaj bez grafiky ....

BTW, čo to bol za zdroj ten prvý 450w?
Lamalama (4)|20.7.2011 13:50
První 450 eurocase.Deska Gigabyte EP45-UD3R.Jiný zdroj nemám, spíš tedy teď potřebuju popsat jak mám zjistit co mám vše odrovnané, abych věděl co mám shánět/kde pověsit lano.
forbidden (23)|20.7.2011 13:53
To byla ale odvaha s tím Euroshitem. Sežeň si zaručeně dobrej zdroj a vyzkoušej to s ním, případně i nějakou normální grafiku. Jinak než výměnou za prověřený komponenty nezjistíš, co odešlo.
kevin00 (10238)|20.7.2011 13:58
Zdroj EC ... můj skromný typ, že vzal sebou i základní desku :thumbdown

Udělal jsi mnou popsaný postup ?
robky (3195)|20.7.2011 13:59
ajajajaj ....

No sú podľa mňa dve možnosti:
1. zdroj je v čudu a akýkoľvek pokus o zapnutie (či už s alebo bez nepotrebných komponentov) skončí bezvýsledne
2. zdroj má ochranu pred nadprúdom a bez vybratia grafiky sa pc nerozbehne ....

A potom ešte je vlastne ďalšia možnosť, že zobral so sebou do neba niektorú komponentu (dosku, grafiku) :notsure

Na tieto zdroje čo máš, by som radšej nič nepripájal .... ale ak predsa chceš silou mocou - vyber von grafiku (má najväčší odber) a skúšaj. Ak je doska OK, dá to vedieť pípaním (ak máš zapojený speaker)