reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vadný Seasonic zdroj

mattzor (22)|20.7.2011 17:24
Zdravím,
tak jsem koupil sestavu, co mi navrhnul kevin a zkoušel jsem ji sestavit, po stisknutí power tlačítka se nic nestalo, takže jsem si první myslel, že jsem udělal někde chybu v zapojení.

Dlouho jsem to zkoušel různě přehazovat a po dvou dnech jsme zavolali jednoho týpka a ten si vzal zdroj s sebou a nějak ho otestoval, řekl mi, že prý má být napětí 3.3V a na něm bylo 2.8V. Nevím co to znamená, ale prý stačí jedne desetina voltu a už to nestačí. Tak donesl nový zdroj a zkusil ho, zase nic, takže před chvílí odešel s celým PC. Podle mě i podle jeho to bude tak, že zdroj si s sebou vzal i zákl. desku. Co vy na to? Počítač mám z Alfacompu, takže ho budu na 90% reklamovat (zdroj + nejspíš MB).

Popřípadě jestli jsem nemohl nějak zdroj odpálit sám při zapojování? Normálně když jsem zapojoval kábl ze zásuvky tak začal tak skřípat při zapojování, ale to se prej startujou nějaké věci v tom.. :D Dělal to i ten jeho přinesený.

Poslední věc, co se chci zeptat je, jestli když jim do Ostravy pošlu zabalený zdroj i se základní deskou, jestli mi to reklamujou a jestli pošlou jen peníze a nebo oba dva nové komponenty a jestli mi to vůbec uznají, samozřejmě jim říkat nebudu, že jsem to stavěl sám, ale že jsem to zanesl do servisu. ;)

Díky moc, mattzor! :)

EDIT: Je to 430W Seasonic zdroj a deska je to ASUS M4A87TD EVO
Dojigiri (1629)|21.7.2011 09:20
A zkoušel ten zdroj i s jiným počítačem? Protože je klidně možný, že zdroj je ok a je vadná jenom deska. Když je na zdroji napětí nižší než má být, tak by se tím deska odpálit neměla (pouze v případě, že by napětí bylo vyšší než má být). V desce zkoušel jiný procesor nebo ten tam taky zůstal z nový sestavy? Měl jsi ty nebo on připojenej speaker, jestli něco nepípá? Větráky se taky neroztočí?

To je zas nevýhoda domácího sestavování, že když to nejede napoprvý, těžko se určuje, která součástka je vlastně vadná.

(a samozřejmě logicky poznají, že jsi to sestavoval doma, když pořádně nevíš která součástka je vadná - servis by měl součástky který by mohl různě zkoušet zaměňovat a zjistit tak přesně která součást je vadná)
r34ktor (7477)|21.7.2011 09:42
Těžko něco navrhovat, když to nemůžeš aktuálně odzkoušet/zkontrolovat.
Dojigiri (1629)|21.7.2011 10:16
Jinak osobně při zapojování do zásuvky vypínám nejdřív zdroj tlačítkem vzadu a až po zapojení ho zapínám, právě proto aby mi to nejiskřilo.

Mmch. ještě zkotroluj, jestli je pořádně zastrčenej napájecí kabel do zdroje, už se mi taky stalo že šel hodně ztuha, myslel jsem že už je tam zastrčenej ale nebyl ještě úplně nadoraz a jiskřilo mi to tam jakmile se jenom trošku pohlo s kabelem. Je i možný, pokud by nebyl zastrčenej pořádně, že tam je špatnej kontakt a proto se to nerozběhne.
mattzor (22)|21.7.2011 15:57
Nenaběhly ani fany, no on právě ten zdroj zkoušel prej na to má jakousi mašinku a že je vadný, ale taky tomu moc nevěřím, ještě kdyby to byl Eurocase nebo něco tak... Když ten zdroj dělal to samé i jeho, tak je možné že je vadná fakt jen deska, speaker byl připojen vždycky. Procesor byl pořád stejný, akorát teď má ten počítač u sebe, tak asi zkusí i jiný, uvidíme.

EDIT: Tak ten týpek co to teď má si je trochu nejistý jsem zjistil, takže zítra to pěkně zavezem do servisu, tam všechno prozkouší jedno po druhém a bude to určitě lepší.
r34ktor (7477)|21.7.2011 16:17
Zkoušku, jestli vůbec běží lze provést kusem drátu.

[ATTACH]22312[/ATTACH]
atx-power-bypass.jpg
odb (505)|21.7.2011 18:32
[quote=r34ktor;462663]Zkoušku, jestli vůbec běží lze provést kusem drátu.

[/quote]

Nieje to spolahlivy test a neodporucal by som ho niekomu, kto nema skusenosti s PC. Niektore zdroje sa samy automaticky vypnu ak ich takto zapnes.
mattzor (22)|25.7.2011 16:56
Tak počítač už jede, deska byla špatně připevněná čili zkratovala a odnesl si to zdroj (nejspíš). A co horšího jsem mohl čekat než to, že mi tam dal Eurocase 450W. Myslíte, že si s sebou veme další díly než mi dojde (snad) reklamovaný Seasonic? A co kdybych zkusil ještě jednou ten Seasonic jestli jede? Třeba jen někde udělal chybu a Seasonic je v pohodě. Když dám ten údajně pokažený Seasonic do PC, je riziko že odpálí nějaký další díl? Rád bych ho totiž zkusil.. Díky moc! :)
speedsnail (4876)|25.7.2011 20:05
No mít voltmetr, bylo by jistější zdroj pustit třeba jen s CDromkou naprázdno jestli jede a pak oměřit jaké dává napětí (12V a 5V).