reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

windows 7 recovery pravděpodobně

ihnaja (28)|21.7.2011 11:42
Dobrý den,koupil jsem si notebook toshiba satellite l650-10d a měl jsem disk rozdělen na 2x250 gb to se mi ovšem nelíbilo tak jsem si vypálil ten recovery windows nebo jak se to řiká...Teť si tam ten windows chci dát a nevím jak,nebotuje to nic a ani nevím jak se s tím recovery pracuje,tak bych potřeboval poradit. Není tam spouštěsí soubor nic,tak díky za tipy
Richmond (8084)|21.7.2011 11:47
Pokud je to ve stavu, kdy v levém rohu bliká bílá čárka tak nabootovat z externí mechaniky (to samé dělají např. Acery s recovery partišnou na disku)
ihnaja (28)|21.7.2011 12:49
právě ono se ani botování nespustí přes klávesu při startu...takže fakt nevím jak na to
Richmond (8084)|21.7.2011 12:52
Zkus vlézt do BIOSu (většinou klávesa DEL nebo F2), nastavit první bootovací zařízení DVD mechaniku a nabootovat. Pokud nastane situace popisovaná výše tak zkus externí mechaniku (USB) nebo flashdisk. Tyhle notesy častokrát odmítají bootovat i z originálního instalačního média s Windows, z toho samého ovšem přes externí mechaniku bootují bez zaváhání
ihnaja (28)|21.7.2011 15:48
no z cd to nešlo s flash discu to píše chybu chybi boot cosi
Richmond (8084)|21.7.2011 16:29
Ano, z mechaniky to opravdu u některých typů notesů nejde - záměrně jsem se 2x zmiňoval o externí mechanice (stačí i interní, do klasického pc připojená ovšem přes usb redukci). Překopírování instalačního média na flashdisk se dá např. aplikací Windows 7 USB/DVD Download Tool - bývala tady http://www.microsoftstore.com/store/?Action=list&SiteID=msstore&CallingPageID=CategoryProductList&categoryID=38336300&keywords=Windows+7+USB%2FDVD+Download+Tool&result=&x=0&y=0

edit: radši hodím link jinam, u Mrkvosoftu aby se prase vyznalo... http://download.cnet.com/Windows-7-USB-DVD-Download-Tool/3000-18513_4-10972600.html?tag=mncol;4
ihnaja (28)|21.7.2011 21:33
no jo,ale já z toho iso nevytvořím nero my udělá jenom ngr a nvm jak z toho udělat přímo iso,aby se tam přidaly ty součásti pro boot
ihnaja (28)|21.7.2011 21:45
No v příloze je jak to vypadá,přesně takhle to bylo a já to měl zálohovat přes toshiba disc recover aby se tam asi přidaly bootovací věci bo nevím ale bohužel ten program už nejde a hlavně se nedá sám stáhnout tak pokud znáš jiný byl bych rád
Bez názvu.jpg
zsdx (2098)|21.7.2011 22:30
[quote=ihnaja;462768]no jo,ale já z toho iso nevytvořím nero my udělá jenom ngr a nvm jak z toho udělat přímo iso,aby se tam přidaly ty součásti pro boot[/quote]

Nero udela i ISO, jen se to musi vybrat pri Save track, ale to ti uz nepomuze. Jestli to mas blbe vypalene (tj. nezacne bootovat ani na jinem PC), tak uz bude jednodussi instalovat z libovolneho originalniho media.

P.S. Na prerozdeleni disku existuji mene brutalni metody (kupodivu i spravce disku ve W7).
EditorPO (2819)|22.7.2011 00:43
A to si zrusil vsetky particie? Alebo co si s diskom vsetko robil? Z prveho postu to nie je jasne.

Ak si s particiami nic nerobil, tak by mala fungovat moznost obnovy systemu z recovery particie na HDD.
Mas to urcite popisane v navode.