Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 8 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 110

Téma: Víkendová diskuze: Chytrý telefon - ano či ne?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Já používám symbianovou Nokii E52 a nestěžuju si. Funkce smartphone využívám docela často - cestou do práce jako MP3 přehrávač, při jízdě autem používám GPS navigaci - sice přesnost je slabší než dedikovaných zařízení, ale přesto poměrně obstojná, Wifi a Bluetooth připojení na něm taky využívám poměrně často, takže pro mě je takový telefon vcelku vhodný. Je pravda, že pokud někdo chce telefon jen na telefonování a smsky, tak smartphone nepotřebuje (osobně vlastně využívám víc ostatní funkce telefonu než ty základní - smsky poměrně málo a netelefonuju téměř vůbec, utratím cca 150 Kč měsíčně za kredit - spíše ho mám "pasivně", tj. abych byl dosažitelný, hovory spíše přijímám než že bych někam moc volal).

Vybíral jsem docela dlouho, ta E52 má jednu nezanedbatelnou výhodu - baterie mi vydrží nabitá cca 8-10 dní, což je velmi slušný.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Vždy jsem míval obyčejné Nokie pro telefonování, sms a budík. Když jsem loni na podzim kupoval nový telefon, tak jsem chtěl wifi a gps. Mám HTC Wildfire s Androidem a úplně mi stačí.

Můj názor je, že chytrý telefon ANO (pro toho, kdo jej využije).

Nováček
    Registrace
    May 2006

mno já bych rád hloupej telefon (rychlost výdrž, atd.). Ale nenašel jsem žádný se slušnou navigací, tož hold po WM 6 jsem šel do Androida

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Když nepočítám hloupé telefony, tak jsem začínal s pda s palm os, konkrétně Sony Clie SJ30 k němu ericsson T28 a kombinace nebyla to špatná. Ale palm začal mít problémy tak následovalo skoro pochopitelně WM, telefon už v kombinaci s pda (Qtec 9100 a HTC Touch Diamond). Platforma WM umřela a tak jsem přešel na android (Samsung Galaxy S). Co se týká rychlosti a spolehlivosti systému tak palm byl naprostá jednička, restart 1x za rok atd. Jestli se rozšíří WebOS tak mu budu rád věřit. Android není špatný systém, ale když ho chcete využít naplno tak potřebujete větší výkon hardwaru a kapku lepší baterku.
    Ale každopádně lepší je mít jednu krabičku než samostatně telefon a pda. Když ho někdo nepotřebuje tak je to pouze na hry, FB, youtube (tedy pořád relativně hry) a s datovým paušalem i na docela skype, icq, sms přes brány, voip atd. což kapku snižuje ARPU našim operatorům(/zlodějům)

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

Jak napsal "slowak1982" - chytrý telefon pro toho, kdo jej využije
    (a nebude si dávat rovnítko mezi "chytrý" telefon, herni konzole, tablet,...)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2008

Mám Nokii 1110 (z posledních nebarevných...). Nabíjím max 1x týdně a rozhodně mi na ní nic nechybí. Potřebuji-li internet, navigaci nebo cokoli takového použiji notebook, foták, PC. A nový mobil by mi asi kromě pěněz vyházených za funkce, které bych měl navíc a nabíjení každé 3 dny (a to, když vidím kamarády jsem optimista) nic navíc nepřinesl...
    Navíc se nemusím bát, když na něj sednu, třísknu s ním při lezení o skálu nebo jej někdo ukradne. Jediné co mne štve je, že už takový nový nekoupím...

Obyvatel SHW Avatar uživatele Suprak
    Registrace
    Mar 2009

Začínal jsem s Philips Savvy potom asi měsíc nějaký Alcatel (už si fakt nevzpomenu, ale hrozná vysílačka), následně Siemens C35, Siemens A65 a teď Nokia 1818. Co chci aby to to umělo (volat, SMS) to umí a s nabíjením otravuje jenom jednou za 3 týdny, takže spokojenost. Na celý rok mi stačí 150Kč kreditu .

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Používam HTC Touch2 ... je to malé a niečo to aj vie. Vďaka gps sa nestratím, wifi a hspa/edge sa dá tiež vždy využiť a dá sa s tým aj volať

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    Akorát nevím co by podle tebe byl ten Wibrain http://notebook.cz/clanky/recenze-no...008/wibrain-b1
    tvl, pol kila do riflí zasa v sebaobrane je to výhoda

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Huh a ony se ještě prodávají nějaké jiné? Doufám že už ne...

Storm2100

Od doby co vlastním Galaxy S2 jsem prakticky přestal používat notebook.
    Několik zařízení v jedné malé krabičce. Neskutečná mobilita výkonu slušného notebooku a víc. Je až neskutečný
    v co všechno se velice rychle dokáže změnit.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    Ano, podle mého "chytrý" pouze v uvozovkách
    Akorát nevím co by podle tebe byl ten Wibrain http://notebook.cz/clanky/recenze-no...008/wibrain-b1
    To co nabídne ta tvá "tvárnice" umí i Nokia N900 (TV výstup, připojení pomocí UTP kabelu, připojení USB flash disku/externího disku, apod. ... už tak na telefon je to dostatečné). Akorát k ní není dokovací stanice. Proč také.
    Klávesnice je otřesná, práce s touchpadem musí být "jedinečná". Rozměry a váha jak samotného přístroje, tak "nabíječky" jsou také ryze "mobilní" ... jako telefon si to může vybrat opravdu pouze Richmond
    BTW Jestli se příští verze dočkala podpory GSM ... asi jsi si trochu pomotal kategorie přístrojů s názvem diskuze

Obyvatel SHW
    Registrace
    Nov 2007

Ja som za, telefon prebral ulohu mailoveho klienta beziaceho na pozadi, ktoreho otvorim az ked naskoci nieco "vacsie", na co sa neda odpovedat jednou vetou.
    je to vsetko "na jednej kope" poprepajane a pohodlne mozem na mail odpovedat napr. telefonicky

aj ked poslednou dobou zistujem, ze by som si vystacil aj s 30 minutami hovorneho

nevyhody:
    - spominana vydrz, ale nabit to raz za dva dni nie je az tak hrozne, prinajhorsom mam este jeden "hlupy"
    - niekedy je lepsie byt vsade nedostupny ako za kazdu cenu niekde online

Mark6

Pre mňa chytrý telefon nie. Stačí mi hlúpy Sony Ericsson s A200. Hlavné dôvody sú, že smartphony sú príliš veľké tehly, ktoré mi zavadzajú vo vrecku a tie veľko displeje žerú priveľa energie. Svoj hlúpy mobil nabíjam raz za týždeň a všetci okolo mňa majú tie svoje smartphony neustále v nabíjačkách. Napr. keď idem na viacdňový výlet, tak si ho predtým nabijem a nepotrebujem nosiť nabíjačku. No a na tie funkcie, ktoré má smartphone, použijem radšej počítač. Vlastne väčšina vecí ide aj s tým hlúpym, len je to menej pohodlné.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Poté, co mi odešel nechytrý telefon, jsem se místo kombinace telefon / tablet rozhodl jen pro ten telefon. Výběr vyšel na Samsung Galaxy S, hlavně kvůli relativně nízké spotřebě a velké baterii, plus měl všechny funkce, které jsem požadoval. Netvrdím, že nemá problémy - až přechod na verzi s Androidem 2.3 rozjel GPS, do té doby byla u mne prakticky nepoužitelná, ať jsem se snažil sebevíc. Ale telefon rozhodně používám na víc než telefonování a sms. Už jsem na něm přečetl desítky, nebo spíš stovky knih, naprosto bez problémů. Svoji knihovnu mám tak vždy po ruce. Díky navigaci se dostanu, kam potřebuju. MP3, filmy, cokoli chci přehrá, přehraju (s pro mne těžko pochopitelnou výjimkou v mpeg2 souborech, možná je procesor nedokáže dostatečně rychle přechroustat). Ano, protože čtu opravdu hodně, a bez displeje se čte špatně, tak musím telefon skoro každý den nabíjet, na druhou stranu ho prostě zapojím do USB portu a čtu dál
    Kdybych místo toho měl kupovat víc odpovídajících zařízení, stálo by mě to víc, vážilo víc a nebylo by to tak konfigurovatelné.

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

Také jsem prošel obdobím, kdy jsem si nadšeně koupil Nokii C6 s výsuvnou klávesnicí (Symbian S60 5th) a těšil se, jak zahodím všechny zbytečné krabičky, jako GPS navigace, MP3 přehrávač atd. Postupně jsem ale přicházel na mouchy - těžký telefon, potřeba restartu tak jednou za 3 dny, kratší výdrž, ale hlavně - žádná z nabízených funkcí se kvalitou nevyrovná jednoúčelovému zařízení. Proto jsem zavrhl zařízení "vše v jednom", a nyní jsem velmi spokojen s "hloupým" mobilem SE J108i Cedar (malý a lehký, pouze telefon, SMS, dlouhá výdrž, v případě nouze mapa přes internet), navigací Navigon, MP3 přehrávačem iRiver, kompaktem Canon...

Toť můj názor, ostatní uživatelé mohou mít jiný.

Strana 2 z 8 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Elektroodpad
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 19-05-2018, 21:05
  2. Víkendová diskuze: Benchmarky
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 12-02-2013, 18:44
  3. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?