Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 8 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 110

Téma: Víkendová diskuze: Chytrý telefon - ano či ne?

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Určitě ne. Jsem příznivcem telefonů určených k telefonování, s dlouhou výdrží a klávesnicí. U mě před časem neuspěl ani pokus o hloupý dotykový telefon. Tyhle údajně "chytré" krabičky prý umí milion věcí. Jenže ony neumí ve skutečnosti vůbec nic. Asi před měsícem jsem jeden smartphone s Androidem (Vodafone 945) vyhrál a po pár dnech používání mi musel jít z domu. Pro telefonování na něm nic moc inovativního nenajdete. SMSky? Nemá klávesnici, ale jen věčně upatlaný displej. Napsat 160 znaků za půl minuty je nemožné, psát poslepu utopie. Zatímco klasické Nokii dojde šťáva po týdnu, tenhle zázrak moderní techniky vyžadoval nabíječku každý den. Pro každou blbost se připojoval na internet a huntoval můj účet u mobilního operátora. Jako foťák neskutečně příšerné. Jako navigace se nestačil ani nabíjet z autonabíječky a po dvou hodinách jízdy exnul na vybitou baterii. Možná že by šel použít jako MP3 přehrávač, ale za ty prachy bych sehnal lepší a s luxusními sluchátky. Zkrátka hnus, velebnosti. Děkuji pěkně, tohle si rád nechám ujít...
    Naposledy upraveno uživatelem cml11: 23-07-2011 v 01:20
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

chytrý telefon používám od konce roku 2004. Onen stroj, co mi změnil pohled na mobilní svět byl Palm Treo 650. Úžasná mašina, kterou jsem odložil teprve před 14dny, v podstatě jen kvůli posměškům typu " ty máš satelitní telefon?" a taky kvůli tomu, že nemá GPS, foťák byl spíš generátorem barevných fleků a chyběl slušný prohlížeč. Jeho obrovskou předností na poli chytrých telefonů byla extrémní výdrž na baterii - přes týden nebyl problém.
    Nahradil jsem jej novějším modelem od společnosti Palm - Palm Pre.
    Nějakou dobu jsem používal ještě služební Nokii E71, ale ta mi vůbec nepřirostla k srdci. Používal jsem ji jen kvůli možnosti instalace Opery a slušné navigace.

Dneska bych si běžný den bez chytrého telefonu nedokázal představit. Ušetří to spousty času.

Nováček
    Registrace
    Apr 2009

Já jsem fanda do technologií a pokud je to trošku dostupné, tak to prostě musím mít. Dřív to platilo spíš pro PC, před cca třema rokama mě chytl rapl i na smartphony.

Jako první to odneslo HTC Touch Pro, úžasná mašinka s HW klávesnicí, pak jsem přešel na čisté dotykáče a měl jsem HTC HD2, u kterého mě překvapila trošku poddimenzovaná baterie, ale stejně nabíjím každou noc a v případě potřeby mi tři dny vydržel bez větších problémů a nedávno jsem si pořídil Samsung Galaxy S II, protože jsem chtěl vyzkoušet Androida a jsem neskutečně překvapený, co všechno ten telefon ve spojení s OS zvládne. Je to idylka a nemám si vůbec na co stěžovat, jak psal výše Storm2100, pomalu jsem přestal používat ntb a většinou využívám právě Galaxy. Je mobilnější, všechno mám při ruce v jednom zařízení, ať je to web, mail, navigace, mp3/mp4, Android market mi poskytuje komfort stažení aktuálně potřebných aplikací. Takže pro mě jednoduchá volba, příště zase smartphone.

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

"Chytrý" telefon vlastním, ale...
    V mým případě je telefon taková z nouze cnost. Už od dětství telefony moc nemusím a telefonovat jsem se naučil v podstatě až na vojně. Prošel jsem si martíriem služebních telefonů (jeden mám v práci na stole a jeden bohužel i doma) a to mě ještě více "poštvalo" proti telefonům jako takovým. Vždycky jsem k tomu nějak přišel jak slepý k houslím. Stejně jako zkušenost s vývojem pro tyto "krámy" tj. pro Vás chytré telefony. Tam jsem najednou viděl kolik různých věcí (a nejenom těch dobrých) je na pozadí a s kterými se žádný výrobce nechlubí.
    Takže nakonec jsem ve fázi, že jeden "chytrý" telefon používám jako tzv. telefon na spaní. Pustím si tam film, vypnu obraz a se špunty v uších usínám. GPS, Wi-fi apod. vymoženosti používám zcela vyjímečně. Přece jen velikost obrazovky např. notebooku je pro mě vhodnější. Už z důvodu, že většinu činností co provádím souvisí s vývojem aplikací a tam je nutné mít IDE a další tunu různých aplikací. A vyvíjet na telefonu prostě nejde. Na čtení používám Kindle DX, takže i v tomto směru je mi "chytrý" telefon na nic a hry nehraji.

Určite nezastávám názor, že "chytré" telefony jsou k ničemu a, že patří pouze do rukou lidí co je využijí. Prostě vnímám takový telefon jako zajímavou hračku a proč nedát lidem prostor ke hraní.

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od xmarek Zobrazit příspěvek
    Určite nezastávám názor, že "chytré" telefony jsou k ničemu a, že patří pouze do rukou lidí co je využijí.
    Proč? To že jde o "chytrý telefon" (smartphone, terminus technicus pro přístroje s operačním systémem, nechápu, proč se takovému slovu někteří vysmívají) jde před uživatelem zamaskovat vhodným UI/Shellem, jako to udělal např. KIN (opomeňme, že byl neúspěšný).
    Tzn. telefon může být "chytrý" a uživatel o tom nemusí vědět. Pokud to bude výhodné z hlediska výrobních nákladů, stejně to tak i skončí, že všechny telefony budou mít uvnitř OS, ale ten bude v různých stupních maskován.

Taktéž tolikrát zmiňovaná nízká výdrž přeci není daň za "chytrost", ale za výkon. I "hloupý" telefon (featurephone) s obdobnými parametry - velikost displeje, výkon CPU, hmotnost a rozměry) by měl stejně nízkou výdrž, za to přeci OS vůbec nemůže. Když jsem měl Samsung SGH-i600, nedotykový smartphone s WM6, tak měl větší výdrž než většina ostatních telefonů. Stejně tak rychle "hloupé" telefony s velkým displejem (jako Samsung Jet nebo LG Arena) mají stejně nízkou výdrž jako moderní smartphony.
    Opravdu to nefunguje tak, že "OS v telefonu = nízká výdrž", takže pláčete na špatném hrobě.

Nováček
    Registrace
    Sep 2009

Já osobně jsem si koupil chytrý telefon na začátku tohoto roku a musím říci, že za těch 7 měsíců jsem si něj opravdu zvykl a je to můj super pomocník. Vlastním Apple iPhone 3GS s datovým tarifem u Vodafone, ale mám pouze základní na těch 100MB. Zdá se to málo, ale zatím jsem překročil FUP pouze jednou, protože když jsem doma nebo v práci používám Wi-Fi. Díky iP se mi stalo cestování MHD celkem zábavou. Poslouchám muziku, dívám se na seriál či občas zahraji nějakou tu hru (Worms, Angry Birds, Cover Orange...). Ale tím ale s používáním telefonu nekončím. Dostanu zprávu s adresou, kam mám dojet. Už ve zprávě kliknu na adresu, telefon jí zobrazí na mapě, rovnou vidím nejbližší zastávku, použiji aplikaci myMHD a během minuty vím kam jet a čím. Bez počítače
    Nebo když jedu na kolo nebo třeba jen si jdu zaběhat, používám aplikaci Cyclemeter či SportsTracker. Celkem šikovné aplikace, díky kterým vidíte jak se zlepšujete.
    Také často používám app MeteoradarCZ. Na mé poslední dovolené jsme díky ní změnili trasu výletu a unikly dešti
    Ale nejzásadnější věcí je, že v tomto posledním půl roku jsem skoro úplně přestal používat notebook. A proč bych taky měl. Když chci sdílet s někým kupříkladu trasu výletu, žádný import přes PC. Hezky technicky zmáčknu Share na telefonu a je během 10 sekund nasdíleno
    A o kvalitě a převážně rychlosti focení či prohlížení fotek ani nemluvě.... (mám s čím porovnávat)

Vím, že většina uživatelů sem dá odpovědi typu: na muziku mám mp3, na telefonování telefon, na záznam výletu GPS, hry nehraji apod..... mít v kapse pouze jedno zařízení, které je pořád po ruce je k nezaplacení. Samozřejmě vím o riziku spojeném s používáním pouze jednoho zařízení :P

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    Ano, podle mého "chytrý" pouze v uvozovkách
    Akorát nevím co by podle tebe byl ten Wibrain http://notebook.cz/clanky/recenze-no...008/wibrain-b1
    Máte pravdu nevím kdo vymyslel tohle stupidní označení.Když jsem si před 6 měsíci koupil Samsung Galaxy S 9000 a ukázal ho v zaměstnání kolegům tak jeden prohlásil "člověče ty jsi říkal že si jdeš koupit telefon ale tohle je spíš mini počítač co umí i telefonovat" a když tak o tom uvažuji tak má pravdu.Vzhledem k tomu že nikoho nenapadne říkat že je počítač chytrý je to opravdu blbost nazývat telefony chytré.Zda uživatel funkce telefonu využije či ne je irelevantní protože ten telefon má tolik funkcí kolik si nainstalujete různých aplikací.Když vám jednou hodně pomůže aplikace kterou jste měli v telefonu rok bez užitku tak smysl měla.Pokud jde o nevýhody tak vidím jedinou a to je výdrž těchto přístrojů.Samsung vyšel uživatelům vstříc když pustil na trh power pack pro samsung galaxy s 1500 mah který jsem koupil.Díky této vychytávce se výdrž natáhne prakticky na dvojnásobek ale zase tu je problém že vzrostla váha takové kombinace ale jak se říká něco za něco.

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od Petr S. Zobrazit příspěvek

Může se zdát, že dnes již má tzv. "chytrý" telefon každý, ale je tomu opravdu tak?
    Ja som chytrý dosť, ja nepotrebujem telefón, chytrý

Nováček
    Registrace
    May 2010

já mám iPhone 4 a jsem naprosto spokojen, slušná výdrž, perfektní audiovýstup, na brouzdání po netu taky super a navigace podle mého názoru na úrovni klasických navigací

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

Prošel jsem si martíriem služebních telefonů (jeden mám v práci na stole a jeden bohužel i doma) a to mě ještě více "poštvalo" proti telefonům jako takovým.
    Jo, to znám. Já kdysi dávno dělal na telefonní ústředně., a od té doby telefony nemusím. Samozřejmě že jeden obyčejný "starší" mobil mám, spíše z nutnosti

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Chytré telefony používám pomalu od doby co se začli objevovat. Nejdříve od HTC, pozdeji iPhone a dnes Samsung Galaxy S s androidem. Bohužel jsou funkce pro volání kolikrát potlačeny na pozadí a už se mi několikrát stalo, že než telefon stačil na volání zareagovat, tak to dotyčný položil.

ondra.kl

Když jsem měl siemens C35 / MT50 byl jsme s telefone úplně spokojený a nebylo mi jasné co bych měl chtít víc.
    Když jsem měl SE K750 tak jsme byl nadšený z toho že fotí, přehrává hudbu, má svítilnu a je schopný spouštět jabber klienta v javě. Za rok jsme na něm nafotil 3x víc fotek než na foťáku a přehrál 10x víc hudby než na PC. K telefonu co tohle neumí bych se už nevrátil a nebylo mi jasné co bych měl chtít víc.
    Když jsem měl SE XPERIA X1 tak jsem díky hw klávesnici začal intenzivně používat kalendář - napsání poznámky bylo dílem okamžiku. Při synchronizaci na googlí kalendář to úplně změnilo organizaci času a zapomnětlivost K telefonu co tohle neumí bych se už nevrátil nebylo mi jasné co bych měl chtít víc
    Teď když mám třetí měsíc zapůjčený Samsung galaxy S1. Ze začátku to byla obrovská placka, ale ani ne po týdnu jsme si zvykl a nosí a ovládá se líp než X1. Na základní sw klávesnici jsem po 2 týdnech psal se stejným minimem chyb jako na hw u X1. Velikost displeje s velikostí sw klávesnice, spousta aplikací, celková ovladatelnost systému jsou věci které opět úplně zmenily používání. K telefonu co tohle neumí bych se už nevrátil ... a je mi jasné že se zase může najít něco, co bych mohl ocenit, jen co to vyzkouším.

btw k té výdži ... jak u X1 a S1 se držím na 3-6 dnech výdrže - stačí povypínat wifi, buetooth, GPS, nastavit jas a timeout displeje, u GSM zapnout jen 2G síť a jde to. Sice je to pak jen "hloupý" telefon bez konektivity, ale tu stejně nepoužívám furt, takže zapínám dle potřeby ... a ano, po pár hodinách hraní jde baterka do kytek.

... btw už se těším na SGS II ... a to bych loni řekl že takový telefon nechci

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    To co nabídne ta tvá "tvárnice" umí i Nokia N900 (TV výstup, připojení pomocí UTP kabelu, připojení USB flash disku/externího disku, apod. ... už tak na telefon je to dostatečné). Akorát k ní není dokovací stanice...
    Ta "tvárnice" má plnohodnotný os(x), jako navigace a mobilní kancelář je to naprosto ok. Vlastně to byl jeden z mých splněných snů. Když si tak zpětně vezmu všechny možný krabičky co jsem měl, tak jedině tohle plnilo svůj účel na jedničku (všichni víme, jak perfektně se dá zabít čas hledáním aplikace pro symbiany/whatever aby mi to umělo přečíst/editovat soubor x/y). TV výstup ani kabel není dost dobře použitelná funce, dokovací stanice také ne - naopak třeba vyměnitelná baterie (iphone, ipad sux) je pro mě zapotřebí. Touchpad nebo klávesnici používám jen občas - proč také, když to má dotykový displej. GSM modul jsem měl zabudovaný (verzí existovalo hned několik, mě vyšla na nějakých 12k což je podle mého celkem přiměřená cena i na dnešní poměry). A neboj, název diskuze jsem si nepomotal - vždyť všechny teleony jsou dnes počítače (třeba na N8 se dá poměrně snadno zprovoznit osx, ale nemá dostatečný výkon)

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    ... třeba na N8 se dá poměrně snadno zprovoznit osx, ale nemá dostatečný výkon

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Ano, to je ovšem emulace (PearPC)

Strana 3 z 8 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Elektroodpad
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 19-05-2018, 21:05