Strana 4 z 8 PrvníPrvní ... 23456 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 46 až 60 z 110

Téma: Víkendová diskuze: Chytrý telefon - ano či ne?

Neregistrovaný

Zdravím vás, lidičky,
    nevlastním žádný mobil, natož "chytrou" odnož, ale celé téma mě již před nějakým časem donutilo k zamyšlení. Velká část těchto zařízení totiž užívá Linux based systémy a mě tak napadá jestli tímto Linux brzy neztratí své postavení bezpečného systému. Chytré mobily jsou stále více používané a to určitě nezůstane bez povšimnutí vývojářů virů a škodlivého softwaru... Docela by mě zajímalo, co o tom soudíte...
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Pokud se nepletu tak nejvíce ohrožen je Android a taky se jich nejvíce prodává. Ta samá paralera je v počítačích.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

Já mam Nokii N70 což je takový spíše polochytrý telefon. Jinak se chystám na koupi buď Nokie C7 nebo SonyEricson Xperia X10. Ještě se rozhoduji který, ale přikláním se k Nokii. (setrvačnost, spokojenost)

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Zoidik Zobrazit příspěvek
    Já mam Nokii N70 což je takový spíše polochytrý telefon. Jinak se chystám na koupi buď Nokie C7 nebo SonyEricson Xperia X10. Ještě se rozhoduji který, ale přikláním se k Nokii. (setrvačnost, spokojenost)
    Po zkušenostech s SE bych již telefon tohoto výrobce nechtěl nikdy.

Neregistrovaný

Moj prvy mobil bol Ericsson T20, ktory nemal okrem sms a volania dokopy nic, pokracovalo sa legendarnou K750 - vyborny fotak,mp3 prehravac, isla tu uz aj opera, o 3r som ju vymenil za svoj prvy smart symbian nokiu N95, kt. obsahovala to iste co K750 ,ale bolo tu navyse moznost doinstalovania lepsich aplikacii a podstatna zmena GPS a Garmin a teraz som uz rok a pol na samsungu i8910 co je vykonnostne vylepsena nokia N95. S kazdym rokom pribudali nove funkcie a to mi vlastne vyhovuje lebo mesacne poslem 1 sms a prevolam 5 minut a povodny ucel mobilu premna nema uz dlhsiu dobu zmysel. Pre ludi ako ja co nemaju telefon uz na volanie je smartphone jasna volba. Takmer denne vyuzivam niektoru z funkcii mp3, video, gps navigacia, internet, mail, internetove radia a teda zit s hlupym telefon si uz neviem predstavit. Chcem len pripomenut, ze smart automaticky neznamena dotykovy telefon lebo ako citam vela ludi si to mysli. Dnes uz aj hlupe telefony dokazu vela multimedialnych funkcii, ktore mnohym ludom budu stacit, ale premna osobne to stale nestaci, kedze ide o aplikacie. Tak ci tak si myslim, ze casom aj tie telefony klasickej konstrukcie budu osadene operacnym systemom a vela ludi otom nebude ani vediet ved kolko ludi uz dnes nevie, ze ich symbianova nokia je vlastne smartphone

Nováček
    Registrace
    Apr 2009

Už půl roku používám Optimus One (Android). SMSky a volání se snažím co nejvíc nahradit IM a VOIP, potom klasika internet (web), maily, hry a některé další "geekoviny" (aneb jak se člověk s partou dokáže zabavit při snifování Facebooku O), které by jiná platforma v současné době neumožnila...a podařilo se mi "nakazit" i pár přátel, takže ve výsledku za komunikaci i ušetříme :-)

Neregistrovaný1500

Prednedavnom som vymenil telefon za tablet SGT (s funkciami telefonu). Na net je to pohodlnejsie a telefonaty sa daju vybavit aj cez bluetooth headset. Navyse to ma bateriu ktora mu zarucuje vydrz pre smartfon nedosiahnutelnu.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Vždycky radši obyčejný mobil na telefonování a občasnou SMS, který mi vydrží nabitý týden až deset dní, někam ho fláknu a nestarám se o něj, než pečovat o další počítač, pro který musím platit internet a nabíjet ho každou noc. Ale chápu, že jsou na tom někteří lidé závislí, neberu jim to.

Obyvatel SHW Avatar uživatele souteh
    Registrace
    Jun 2010

Já mám Nokii E52 a nemůžu si ji vynachválit. Co se týče SMS a telefonování, tak to je samozřejmost. SMSky se píšou krásně, má poměrně velká tlačítka, takže se celkem těžko udělá chyba.
    Jako další plus vidím GPS navigaci, která je od Nokie zdarma (stačí na PC stáhnout příslušné mapy a přenést do mobilu).
    A co vidím jako asi největší plus je výdrž. Výrobce uvádí na 1 nabití až 28 dní. To je ale opravdu extrém, pro jehož dosažení by se mobil nesměl téměř vůbec používat. Mně při běžném použití (2-3 hovory denně, pár SMS) vydrží na 1 nabití 2 týdny.
    Co mě trošku mrzí je, že telefon nemá stopky, ale to je krásně vyrovnáno ostatními funkcemi.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

když to tak čtu .............. umíte ještě vůbec někdo jezdit podle autoatlasu? (až jednou přijde nějaký válečný konflikt a elektrárny a podobné podniky jako první přestanou fungovat, tak velká řada z vás nepřežije - ne kvůli střelbě, apod., ale kvůli tomu, že si sami se sebou nebudete vědět rady. Budete totálně ztracený)

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Proč bychom měli jezdit, když můžeme letět?

Registrace
    Feb 2007

To je fakt. Pak už vůbec nechápu, k čemu je navigace vlastně dobrá. Však ti piloti vepředu mají autopilota....

Neregistrovaný

Sukromny - N73
    Sluzobny - iPhone 3G

Hladam nastupcu, ktory by mi nahradil obe zariadenia. Pravdepodobme Samsung Wave, pripadne Galaxy S, mozno iPhone 4G.
    Ako IT technikovi mi vyhovuje push client exchange, pouzitelny web prehliadac, moznost skenovania wifi kanalov, google mapy. Vacsinu problemov vyriesim s tymito zariadeniami, sroubovakom a usb klucom. Navigaciu som este nepotreboval, ako mladsi som behaval orientacne behy, takze s online mapami si bohate vystacim.

Ale napriklad moja zena potrebuje moj iPhone akurat tak na hranie Sudoku a Solitaire, na bezne telefonovanie by ho nechcela. Na to je omnoho lepsi jej slider SE W910i, jednoduchsie rychle volby, nasobne dlhsia vydrz, budik vo vypnutom stave, kompaktne rozmery.

Takze resume: smartphone ano, ale nie pre kazdeho.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    To je fakt. Pak už vůbec nechápu, k čemu je navigace vlastně dobrá.
    Přijedu do Prahy na hlavní nádraží, vystoupím, zadám adresu kam se potřebuji dostat a jdu. Zároveň se podívám jaké MHD mi kam jede. Vše vyřešeno za pár minut bez tisknutí či obíhání informací

Registrace
    Feb 2007

Hm. To jsem celý život nepotřeboval a dostal jsem se všude. Tedy celá naše generace, žádné vymoženosti nebyly. (fakt se modlete, aby nedošlo k nějakému válečnému konfliktu - ono k němu stejně časem dojde - budete úplně ztracený)

Strana 4 z 8 PrvníPrvní ... 23456 ... PosledníPoslední