Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 5 z 8 PrvníPrvní ... 34567 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 61 až 75 z 110

Téma: Víkendová diskuze: Chytrý telefon - ano či ne?

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    Hm. To jsem celý život nepotřeboval a dostal jsem se všude. Tedy celá naše generace, žádné vymoženosti nebyly.
    To že něco generace zvládaly neznamená, že to naše genrace neumí zvládat rychleji a lépe.
    Vaše generace taky neprala na valše, nepekla v peci a nesvítila petrolejkama (a to vím, protože tyto moderní vymoženosti - pračku, sporák, elektrický proud i ledničku měla už má babička v jejím mládí).
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Hm. To jsem celý život nepotřeboval a dostal jsem se všude. Tedy celá naše generace, žádné vymoženosti nebyly. (fakt se modlete, aby nedošlo k nějakému válečnému konfliktu - ono k němu stejně časem dojde - budete úplně ztracený)
    Ale jdi ty Každá generace je "pokroková a moderní", takže i za "Vás" byli "hyper - modern - super" věci a "Vaše" babičky/dědové také říkali, že to jsou "ďáblovi věci" a nikdo na to neumřel a jak si je dnes chválíme. Ty to bereš moc "drasticky". Pokud někdo jde na houby s GPS tak to si také "klepu na hlavu", ale pokud přijedu do města x a nikdy jsem tam nebyl či tam přijedu 2x za rok, tak je to velmi užitečná věc.
    A tvoje přirovnání k válečnému konfliktu je IMHO naprosto zcestné. Už chci vidět, jak když bude stanné právo, "městem létat kulky" a padat bomby, jak někdo jde pomocí GPS "do samošky"

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

To je fakt. Pak už vůbec nechápu, k čemu je navigace vlastně dobrá. Však ti piloti vepředu mají autopilota....
    Já bych věděl k čemu. Kamarádka byla pár let v anglii a dnes říkala o jednom případu, že starší chlápek jel autem s karavanem podle navigace. Zapnul autopilota a šel si udělat kafe. Skončil v čemsi, co stálo uprostřed kruháče. Stačí takto vysvětleno?

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

Cim vic technologii tim vic. Mam N82 a uz me zacina stvat, chtelo by to neco chytrejsiho.. C7 nebo N8? Jeste nevim Ale asi pockam na Wmobile od Nokie....

K navigaci, sam mam uzasnou, umim si predstavit jet bez ni, ale proc.....
    Projel sem s ni pul Evropy, hlasi radary, nehody, zacpy....... a ukazuje presnou rychlost a nemusim nikde bloudit.....

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

No, pokud se nemýlím, tak zapnul tempomat a myslel, že to bude řídit za něj (jako autopilot)

Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Jandaskunk Zobrazit příspěvek
    No, pokud se nemýlím, tak zapnul tempomat a myslel, že to bude řídit za něj (jako autopilot)
    Tak, tak ... a vysoudil od firmy vyrábějící dané auto celkem solidní částku. Amerika = země neomezených možností a neomezených "blbců"

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

Citace Původně odesláno od Jandaskunk Zobrazit příspěvek
    Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Tak, tak ... a vysoudil od firmy vyrábějící dané auto celkem solidní částku. Amerika = země neomezených možností a neomezených "blbců"
    No kluci, bylo to v Anglii a dle vyprávění to nebyl tempomat, ale navigace... No, až nějaká taková navigace bude, tak ji rád vyzkouším

Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Zoidik Zobrazit příspěvek
    No kluci, bylo to v Anglii a dle vyprávění to nebyl tempomat, ale navigace... No, až nějaká taková navigace bude, tak ji rád vyzkouším
    Tohle říkal p. Kraus v pořadu Uvolněte se, prosím, když popisoval případy, kdy lidé vysoudili největší částky na firmách za svou blbost. Jednalo se o karavan na dálnici, kdy řidič zapnul tempomat a šel si dovnitř uvařit kávu.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

A zmiňovali se o tom i v Top Gearu

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

To máte jedno. Až přijde doba ledová, stejně všichni zabloudíte

Registrace
    Feb 2008

Celkem nechápu tvůj důvod zúčastňování se víkendové diskuze, když tu stejně plácáš pouze samé nesmysly

Registrace
    Feb 2007

Tak jinak pane managere důležitý:
    Lidi začínají být závislí na moderních vymoženostech techniky a došlo to tak daleko, že ta technika myslí za ně, je to pohodlné., ovšem lidé přestávají používat vlastní mozek. Jsou i první příklady:
    Bylo běžné, že v obchodě u pokladny dal kupující pokladní drobné tak, aby pokladní drobné měla a mohla vrátit papírové bankovky. Dneska toto provozují ještě starší pokladní. ty mladý kočky, když jim nabídnu drobné, tak je nechtějí a vejraj na displej, kde mají napsáno, kolik mají vrátit. Neumí již použít mozek. Takto se dnes lidé chovají i při mnohem důležitějších rozhodnutí. Co neumí za ně rozhodnout mašinka - jsou bezradní.
    Tahle moderní technika je na jednu stranu dobrá věc, ale na druhou stranu, paradoxně, lidé zaostávají. Jenže tyhle mašinky nejsou perpetum mobile. Musí mít zdroj. Až zdroj nebude (může být z různých důvodů), tak tihle super moderní lidé budou v koncích. A vyhraje ten, kdo používá mozek a selský rozum.
    A ještě taková maličkost: Už dnes je patrná zaostalost v psaní. Nějaké i/y už moc lidí nevnímá. Proč? Nemají slovní zásobu, kterou získají pouze čtením knih, ne čučením do PC a závislostí na PC. ....ono je to na dlouhý psaní, a ne každý to asi pochopí.
    Tak co? Stačí to takhle, pane managere důležitý šéfe středobodu zeměkoule?
    (ty asi budeš veselá kopa, viď - ty asi moc skutečných kámošů nemáš., umíš se vůbec lidsky zasmát, víš co to je humor, umíš brát věci i jinak, než jenom smrtelně vážně? Nebo jsi se už stal součástí těch mašinek)
    Naposledy upraveno uživatelem Ivo Mašek: 28-07-2011 v 07:25

Registrace
    Feb 2008

Milý pane Mašku, tak si představ, že ačkoliv asi zřejmě nebudu taková mozková kapacita jako jsi ty (to asi nebude nikdo zde), tak dokážu např. z pole/lesa trefit podle sloupů el. vedení "k civilizaci" a dokonce i bez GPS a přesto jsem jejím uživatelem
    Co se týče nákupů, tak ono záleží kam zajdeš na nákup a koho za kasou potkáš. Setkal jsem se jak s prodavači/prodavačkami, které dokázaly vrátit "s drobnými", ale také nedokázaly. Zrovna včera jsem byl zde v UL v hospůdce při cestě z procházky a kupoval pivo a Kofolu a pan číšník až napotřetí trefil kolik je 17 + 25 Kč a v restauraci žádnou "chytrou mašinku" mimo papíru a tužky nemají.
    Ono to nebude těmi "chytrými mašinkami", ale pořád jen lidmi a tím jak je používají. Pokrok nezastavíš a tím, že budeš tvrdit, že každá nová věc je "ďáblovo znamení" je prostě nesmysl. Ty tu budou ať budeš chtít nebo ne, záleží na tom, jak je "ty" umíš použít a nesmíš se všemu hned podat.
    Co se týče mé osoby, tak u Vás uživatelů TVF je tohle už standard ... "všude byl, všechno znám a od všeho mám klíče" a pokud s Vámi někdo ihned nesouhlasí a neklaní se před Vaší starobou "je divný". Jestli ona nebude spíše chyba na Vaší straně, dědové

Registrace
    Feb 2007

Takže jsem se nesplet, pane smrtelně vážný.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Takže jsem se nesplet, pane smrtelně vážný.
    Ee, nespletl, viz.
    Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Ty tu budou ať budeš chtít nebo ne, záleží na tom, jak je "ty" umíš použít a nesmíš se všemu hned podat.
    http://www.slovnik-synonym.cz/web.php/slovo/poddat-se

Moje češtinářka by o tebe zlomila ukazovátko

Strana 5 z 8 PrvníPrvní ... 34567 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Elektroodpad
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 19-05-2018, 22:05
  2. Víkendová diskuze: Benchmarky
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 16