reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Chytrý telefon - ano či ne?

Petr S. (1220)|22.7.2011 11:09
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


Chytrý telefon - ano či ne?



Může se zdát, že dnes již má tzv. "chytrý" telefon každý, ale je tomu opravdu tak? Patříte i vy k uživatelům, kterým nestačí jen telefonovat a psát SMS? Jaké má chytrý telefon výhody a stojí to za to? A existují i nějaké nevýhody? Zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
Ivo Mašek (507)|22.7.2011 11:58
[quote]Může se zdát, že dnes již má tzv. "chytrý" telefon každý, ale je tomu opravdu tak?[/quote]
Není. Dodnes používám Nokii 5110 :) . Už 7 let. Bez závady (pouze jsem měnil baterii za výkonější). Telefon používám opravdu jen na telefonování a občasné SMS zprávy. Na ostatní věci mám k tomu určené zařízení.
Sommer (384)|22.7.2011 12:15
Kdybych před rokem neztratil svoji 6230i, tak ji mám dodnes. Nemohl jsem si stěžovat. Pak jsem pořídil N97 mini, ale ve finále využiju klasicky volání, sms, budík... Samozřejmě mi i přislo vhod připojení na internet nebo hry při krácení dlouhé chvíle. Sem tam využiju některou z jeho vymožeností, ale nijak pravidelně.

Největší nevýhodou všech těchto samrtphonů je pak relativně malá výdrž baterie - ty displeje jsou strašný žrouti.
meeee (1110)|22.7.2011 12:46
[quote=Sommer;462841]Největší nevýhodou všech těchto samrtphonů je pak relativně malá výdrž baterie - ty displeje jsou strašný žrouti.[/quote]

V tomhle ohledu jsou výborný nedotykový Symbiany (E52, E71/72, E5,...). Ne příliš náročnej displej, obstojná baterka, slušně si to spravuje napájení a ve výsledku pohodová výdrž.:thumb
Neregistrovaný (0)|22.7.2011 12:49
No podle mě, pokud se tomu říka telefon, tak nechápu, co na něm má být vlastně chytrého. Telefon je na telefonovani a ne na to, abych věděl kudy kam mám jet a podobně. Přece jen "ruku na srdce". Kolik z nás pak takový "chytrý" telefon vubec využije alespoň z 50%

Začínal jsem na Motorole t2288 když opomenu malou paměť na SMS a čísla, tak mi v té době stačila. Když začala mít problémy, koupil jsem T630 od SE a to byl telefon, který jsem již plně nevyužil, plně ale vyhovoval. Teď mám zase od SE model ELM J10i2 no a jen vzpomínám na tu starou T630 :(. Možná ji ještě zkusím opravit.
Jandaskunk (2330)|22.7.2011 12:52
Mám Nokii 2730 Classic...takže klasicky "nechytrý"...používám hlavně na telefonování, SMS a budík - občas nějaká ta hra, hudba nebo jízdní řády na netu :D. Lákají mě ale Nokie se Symbianem s klávesnicí ve stylu blackberry.
bandolier.wz (105)|22.7.2011 12:52
ja mam uz 7 let nokia 6310i pouze na telefonovani, sms a upominky
chytry tel neplanuji
Richmond (8084)|22.7.2011 12:53
Já mám léta N91 (začínal jsem na Dancallu, přes MDA a nakonec jsem se vrátil zpět k Nokii - taková nostalgie k 7110)... Blbý je, že se dneska už nevím čím N91 nahradit. Sice jsou všechny mobily chytrý, ale "chytrý" ve smyslu užitné hodnoty už ne (kovový kryt, os, rozpoznávání hlasu, výdrž, čitelnost displeje na slunci atd.) :thumbdown
czhunter (775)|22.7.2011 12:54
Teď mám třetí - postupně WM5, WM6 a Android.
Můj příští telefon bude taky "chytrý", ale s Androidem nejsem spokojen, takže WP7 nebo WebOS.

Pravda je, že z funkcí chytrého telefonu využívám pouze málo, ale popravdě, stálo by mi to za to, i kdyby taková funkce byla jen jedna, smartphony už dnes vůbec nejsou drahé.
Richmond (8084)|22.7.2011 12:56
Si kup Wibraina - chytrý jak rádio a i tomu chmatákovi co mi ho šlohnul se líbil :angry
Neregistrovaný (0)|22.7.2011 12:58
Chytrý telefon je stupidní výraz pro takové zařízení, já vždy říkám že mám kapesní počítač co umí navíc telefonovat. A takové mašinky už používám víc jak 6 let, aktuálně mám Samsung Galaxy S2 a po přechodu z Windows Mobile objevuju možnosti Androida. Řekl bych že nebude trvat moc dlouho a bez podobných zařízení se neobejdeme, vždyť už s tím jde i platit :) Pokrok nezastavíš
Reader (4)|22.7.2011 13:09
Už léta používám Nokii 6233 a to k mé naprosté spokojenosti - využívám ji k volání, občasnému prohlížení internetu (pouze informace - jízdní řády, zpravodajství,...), a především jako databázi kontaktů a poznámek a jako turistickou navigaci (TrekBuddy). Zejména kvůli té navigaci bych uvítal něco s kvalitnějším a větším display, podporou SDHC a rychlejším procesorem - to ale naprosto neznamená že chci chytrý telefon - pro mé využití mi bohatě stačí Series 40 s větším (3,5") display pokud možno SAMOLED nejlépe s tvrzeným sklem (GORILLA) ideálně s interní GPS a co největší baterií.
Pokud bych šel někdy do telefonu s operačním systémem, tak jedině takového, který bude plně funkční i bez datového připojení (leda by paušál za data byl max 1Kč/den - klidně s 100MB FUP) - tzn. pravděpodobně ne Android a bude ho možné plně využívat ve spojení s PC (přes BT, kabel, případně WiFi) - bohužel NOKIA poslala Symbian k vodě.
Noxikk (0)|22.7.2011 13:18
Osobne si mysli, ze pro 95% populace chytre telefony nejsou. Temto lidem maximalne zkomplikuji zivot slozitosti a mizernou vydrzi na baterie. Ale tomu zbytku jsou schopny usnadnit zivot. Ja osobne pouzivam doposud klasicky mobil a PDA, protoze soucasne chytre telefoly jsou schopny nabidnout s bidou polovinu toho, co tato kombinace.
kevin00 (10238)|22.7.2011 13:38
Ač mám již několikátý telefon až nyní mám "chytrý" telefon - N900 :inlove
Úplně první telefon byl Sagem RC922, Sony CMD J7, poté následoval telefony Siemens M65 a Siemens S65, poté SE 550i a následně SE W910i (asi nejhorší mobil, co jsem kdy viděl).

Co bych rozhodně nikdy nechtěl je telefon se Symbianem. Jeden doma je (Nokia N97) a tento operační systém mi opravdu nesedí.
Richmond (8084)|22.7.2011 13:42
[quote=kevin00;462876]Ač mám již několikátý telefon až nyní mám "chytrý" telefon - N900...[/quote]
Ano, podle mého "chytrý" pouze v uvozovkách ;)
Akorát nevím co by podle tebe byl ten Wibrain https://www.svethardware.cz/wibrain-b1-umpc-pro-psavce/22038 :notsure
Dojigiri (1629)|22.7.2011 14:24
Já používám symbianovou Nokii E52 a nestěžuju si. Funkce smartphone využívám docela často - cestou do práce jako MP3 přehrávač, při jízdě autem používám GPS navigaci - sice přesnost je slabší než dedikovaných zařízení, ale přesto poměrně obstojná, Wifi a Bluetooth připojení na něm taky využívám poměrně často, takže pro mě je takový telefon vcelku vhodný. Je pravda, že pokud někdo chce telefon jen na telefonování a smsky, tak smartphone nepotřebuje (osobně vlastně využívám víc ostatní funkce telefonu než ty základní - smsky poměrně málo a netelefonuju téměř vůbec, utratím cca 150 Kč měsíčně za kredit - spíše ho mám "pasivně", tj. abych byl dosažitelný, hovory spíše přijímám než že bych někam moc volal).

Vybíral jsem docela dlouho, ta E52 má jednu nezanedbatelnou výhodu - baterie mi vydrží nabitá cca 8-10 dní, což je velmi slušný.
slowak1982 (134)|22.7.2011 14:54
Vždy jsem míval obyčejné Nokie pro telefonování, sms a budík. Když jsem loni na podzim kupoval nový telefon, tak jsem chtěl wifi a gps. Mám HTC Wildfire s Androidem a úplně mi stačí.

Můj názor je, že chytrý telefon ANO (pro toho, kdo jej využije).
wonderka (7)|22.7.2011 15:07
mno já bych rád hloupej telefon (rychlost výdrž, atd.). Ale nenašel jsem žádný se slušnou navigací, tož hold po WM 6 jsem šel do Androida
jar.vokolek (1)|22.7.2011 16:02
Když nepočítám hloupé telefony, tak jsem začínal s pda s palm os, konkrétně Sony Clie SJ30 k němu ericsson T28 a kombinace nebyla to špatná. Ale palm začal mít problémy tak následovalo skoro pochopitelně WM, telefon už v kombinaci s pda (Qtec 9100 a HTC Touch Diamond). Platforma WM umřela a tak jsem přešel na android (Samsung Galaxy S). Co se týká rychlosti a spolehlivosti systému tak palm byl naprostá jednička, restart 1x za rok atd. Jestli se rozšíří WebOS tak mu budu rád věřit. Android není špatný systém, ale když ho chcete využít naplno tak potřebujete větší výkon hardwaru a kapku lepší baterku.
Ale každopádně lepší je mít jednu krabičku než samostatně telefon a pda. Když ho někdo nepotřebuje tak je to pouze na hry, FB, youtube (tedy pořád relativně hry) a s datovým paušalem i na docela skype, icq, sms přes brány, voip atd. což kapku snižuje ARPU našim operatorům(/zlodějům)
JoeBK (3)|22.7.2011 16:25
Jak napsal "slowak1982" - chytrý telefon pro toho, kdo jej využije
(a nebude si dávat rovnítko mezi "chytrý" telefon, herni konzole, tablet,...)
jeninicicek (205)|22.7.2011 17:07
Mám Nokii 1110 (z posledních nebarevných...). Nabíjím max 1x týdně a rozhodně mi na ní nic nechybí. Potřebuji-li internet, navigaci nebo cokoli takového použiji notebook, foták, PC. A nový mobil by mi asi kromě pěněz vyházených za funkce, které bych měl navíc a nabíjení každé 3 dny (a to, když vidím kamarády jsem optimista) nic navíc nepřinesl...
Navíc se nemusím bát, když na něj sednu, třísknu s ním při lezení o skálu nebo jej někdo ukradne. Jediné co mne štve je, že už takový nový nekoupím...
Suprak (408)|22.7.2011 17:15
Začínal jsem s Philips Savvy potom asi měsíc nějaký Alcatel (už si fakt nevzpomenu, ale hrozná vysílačka), následně Siemens C35, Siemens A65 a teď Nokia 1818. Co chci aby to to umělo (volat, SMS) to umí a s nabíjením otravuje jenom jednou za 3 týdny, takže spokojenost. Na celý rok mi stačí 150Kč kreditu :D.
robky (3195)|22.7.2011 19:19
Používam HTC Touch2 ... je to malé a niečo to aj vie. Vďaka gps sa nestratím, wifi a hspa/edge sa dá tiež vždy využiť a dá sa s tým aj volať ;)

[quote=Richmond;462879]Akorát nevím co by podle tebe byl ten Wibrain[/quote]

tvl, pol kila do riflí :mistake zasa v sebaobrane je to výhoda :thumb :p
eXp10it (20)|22.7.2011 19:36
Huh a ony se ještě prodávají nějaké jiné? Doufám že už ne...
Storm2100 (0)|22.7.2011 19:44
Od doby co vlastním Galaxy S2 jsem prakticky přestal používat notebook.
Několik zařízení v jedné malé krabičce. Neskutečná mobilita výkonu slušného notebooku a víc. Je až neskutečný
v co všechno se velice rychle dokáže změnit.
kevin00 (10238)|22.7.2011 19:54
[quote=Richmond;462879]Ano, podle mého "chytrý" pouze v uvozovkách ;)
Akorát nevím co by podle tebe byl ten Wibrain[/quote]

To co nabídne ta tvá "tvárnice" umí i Nokia N900 (TV výstup, připojení pomocí UTP kabelu, připojení USB flash disku/externího disku, apod. ... už tak na telefon je to dostatečné). Akorát k ní není dokovací stanice. Proč také.
Klávesnice je otřesná, práce s touchpadem musí být "jedinečná". Rozměry a váha jak samotného přístroje, tak "nabíječky" jsou také ryze "mobilní" ... jako telefon si to může vybrat opravdu pouze Richmond ;)
BTW Jestli se příští verze dočkala podpory GSM ... asi jsi si trochu pomotal kategorie přístrojů s názvem diskuze :hmm
Pabler (425)|22.7.2011 21:59
Ja som za, telefon prebral ulohu mailoveho klienta beziaceho na pozadi, ktoreho otvorim az ked naskoci nieco "vacsie", na co sa neda odpovedat jednou vetou.
je to vsetko "na jednej kope" poprepajane a pohodlne mozem na mail odpovedat napr. telefonicky

aj ked poslednou dobou zistujem, ze by som si vystacil aj s 30 minutami hovorneho :)

nevyhody:
- spominana vydrz, ale nabit to raz za dva dni nie je az tak hrozne, prinajhorsom mam este jeden "hlupy" :)
- niekedy je lepsie byt vsade nedostupny ako za kazdu cenu niekde online
Mark6 (0)|22.7.2011 22:17
Pre mňa chytrý telefon nie. Stačí mi hlúpy Sony Ericsson s A200. Hlavné dôvody sú, že smartphony sú príliš veľké tehly, ktoré mi zavadzajú vo vrecku a tie veľko displeje žerú priveľa energie. Svoj hlúpy mobil nabíjam raz za týždeň a všetci okolo mňa majú tie svoje smartphony neustále v nabíjačkách. Napr. keď idem na viacdňový výlet, tak si ho predtým nabijem a nepotrebujem nosiť nabíjačku. No a na tie funkcie, ktoré má smartphone, použijem radšej počítač. Vlastne väčšina vecí ide aj s tým hlúpym, len je to menej pohodlné.
pkovak (93)|22.7.2011 22:33
Poté, co mi odešel nechytrý telefon, jsem se místo kombinace telefon / tablet rozhodl jen pro ten telefon. Výběr vyšel na Samsung Galaxy S, hlavně kvůli relativně nízké spotřebě a velké baterii, plus měl všechny funkce, které jsem požadoval. Netvrdím, že nemá problémy - až přechod na verzi s Androidem 2.3 rozjel GPS, do té doby byla u mne prakticky nepoužitelná, ať jsem se snažil sebevíc. Ale telefon rozhodně používám na víc než telefonování a sms. Už jsem na něm přečetl desítky, nebo spíš stovky knih, naprosto bez problémů. Svoji knihovnu mám tak vždy po ruce. Díky navigaci se dostanu, kam potřebuju. MP3, filmy, cokoli chci přehrá, přehraju (s pro mne těžko pochopitelnou výjimkou v mpeg2 souborech, možná je procesor nedokáže dostatečně rychle přechroustat). Ano, protože čtu opravdu hodně, a bez displeje se čte špatně, tak musím telefon skoro každý den nabíjet, na druhou stranu ho prostě zapojím do USB portu a čtu dál :)
Kdybych místo toho měl kupovat víc odpovídajících zařízení, stálo by mě to víc, vážilo víc a nebylo by to tak konfigurovatelné.
Santo23 (3)|22.7.2011 22:59
Také jsem prošel obdobím, kdy jsem si nadšeně koupil Nokii C6 s výsuvnou klávesnicí (Symbian S60 5th) a těšil se, jak zahodím všechny zbytečné krabičky, jako GPS navigace, MP3 přehrávač atd. Postupně jsem ale přicházel na mouchy - těžký telefon, potřeba restartu tak jednou za 3 dny, kratší výdrž, ale hlavně - žádná z nabízených funkcí se kvalitou nevyrovná jednoúčelovému zařízení. Proto jsem zavrhl zařízení "vše v jednom", a nyní jsem velmi spokojen s "hloupým" mobilem SE J108i Cedar (malý a lehký, pouze telefon, SMS, dlouhá výdrž, v případě nouze mapa přes internet), navigací Navigon, MP3 přehrávačem iRiver, kompaktem Canon...

Toť můj názor, ostatní uživatelé mohou mít jiný. :)
cml11 (112)|23.7.2011 00:31
Určitě ne. Jsem příznivcem telefonů určených k telefonování, s dlouhou výdrží a klávesnicí. U mě před časem neuspěl ani pokus o hloupý dotykový telefon. Tyhle údajně "chytré" krabičky prý umí milion věcí. Jenže ony neumí ve skutečnosti vůbec nic. Asi před měsícem jsem jeden smartphone s Androidem (Vodafone 945) vyhrál a po pár dnech používání mi musel jít z domu. Pro telefonování na něm nic moc inovativního nenajdete. SMSky? Nemá klávesnici, ale jen věčně upatlaný displej. Napsat 160 znaků za půl minuty je nemožné, psát poslepu utopie. Zatímco klasické Nokii dojde šťáva po týdnu, tenhle zázrak moderní techniky vyžadoval nabíječku každý den. Pro každou blbost se připojoval na internet a huntoval můj účet u mobilního operátora. Jako foťák neskutečně příšerné. Jako navigace se nestačil ani nabíjet z autonabíječky a po dvou hodinách jízdy exnul na vybitou baterii. Možná že by šel použít jako MP3 přehrávač, ale za ty prachy bych sehnal lepší a s luxusními sluchátky. Zkrátka hnus, velebnosti. Děkuji pěkně, tohle si rád nechám ujít...
George eLzyx (85)|23.7.2011 01:14
chytrý telefon používám od konce roku 2004. Onen stroj, co mi změnil pohled na mobilní svět byl Palm Treo 650. Úžasná mašina, kterou jsem odložil teprve před 14dny, v podstatě jen kvůli posměškům typu " ty máš satelitní telefon?" a taky kvůli tomu, že nemá GPS, foťák byl spíš generátorem barevných fleků a chyběl slušný prohlížeč. Jeho obrovskou předností na poli chytrých telefonů byla extrémní výdrž na baterii - přes týden nebyl problém.
Nahradil jsem jej novějším modelem od společnosti Palm - Palm Pre.
Nějakou dobu jsem používal ještě služební Nokii E71, ale ta mi vůbec nepřirostla k srdci. Používal jsem ji jen kvůli možnosti instalace Opery a slušné navigace.

Dneska bych si běžný den bez chytrého telefonu nedokázal představit. Ušetří to spousty času.
febrik (17)|23.7.2011 08:55
Já jsem fanda do technologií a pokud je to trošku dostupné, tak to prostě musím mít. Dřív to platilo spíš pro PC, před cca třema rokama mě chytl rapl i na smartphony.

Jako první to odneslo HTC Touch Pro, úžasná mašinka s HW klávesnicí, pak jsem přešel na čisté dotykáče a měl jsem HTC HD2, u kterého mě překvapila trošku poddimenzovaná baterie, ale stejně nabíjím každou noc a v případě potřeby mi tři dny vydržel bez větších problémů a nedávno jsem si pořídil Samsung Galaxy S II, protože jsem chtěl vyzkoušet Androida a jsem neskutečně překvapený, co všechno ten telefon ve spojení s OS zvládne. Je to idylka a nemám si vůbec na co stěžovat, jak psal výše Storm2100, pomalu jsem přestal používat ntb a většinou využívám právě Galaxy. Je mobilnější, všechno mám při ruce v jednom zařízení, ať je to web, mail, navigace, mp3/mp4, Android market mi poskytuje komfort stažení aktuálně potřebných aplikací. Takže pro mě jednoduchá volba, příště zase smartphone.
xmarek (1676)|23.7.2011 09:40
"Chytrý" telefon vlastním, ale...
V mým případě je telefon taková z nouze cnost. Už od dětství telefony moc nemusím a telefonovat jsem se naučil v podstatě až na vojně. Prošel jsem si martíriem služebních telefonů (jeden mám v práci na stole a jeden bohužel i doma) a to mě ještě více "poštvalo" proti telefonům jako takovým. Vždycky jsem k tomu nějak přišel jak slepý k houslím. Stejně jako zkušenost s vývojem pro tyto "krámy" tj. pro Vás chytré telefony. :p Tam jsem najednou viděl kolik různých věcí (a nejenom těch dobrých) je na pozadí a s kterými se žádný výrobce nechlubí.
Takže nakonec jsem ve fázi, že jeden "chytrý" telefon používám jako tzv. telefon na spaní. Pustím si tam film, vypnu obraz a se špunty v uších usínám. GPS, Wi-fi apod. vymoženosti používám zcela vyjímečně. Přece jen velikost obrazovky např. notebooku je pro mě vhodnější. Už z důvodu, že většinu činností co provádím souvisí s vývojem aplikací a tam je nutné mít IDE a další tunu různých aplikací. A vyvíjet na telefonu prostě nejde. :D Na čtení používám Kindle DX, takže i v tomto směru je mi "chytrý" telefon na nic a hry nehraji.

Určite nezastávám názor, že "chytré" telefony jsou k ničemu a, že patří pouze do rukou lidí co je využijí. Prostě vnímám takový telefon jako zajímavou hračku a proč nedát lidem prostor ke hraní. :D
czhunter (775)|23.7.2011 10:16
[quote=xmarek;462977]Určite nezastávám názor, že "chytré" telefony jsou k ničemu a, že patří pouze do rukou lidí co je využijí.[/quote]Proč? To že jde o "chytrý telefon" (smartphone, terminus technicus pro přístroje s operačním systémem, nechápu, proč se takovému slovu někteří vysmívají) jde před uživatelem zamaskovat vhodným UI/Shellem, jako to udělal např. KIN (opomeňme, že byl neúspěšný).
Tzn. telefon může být "chytrý" a uživatel o tom nemusí vědět. Pokud to bude výhodné z hlediska výrobních nákladů, stejně to tak i skončí, že všechny telefony budou mít uvnitř OS, ale ten bude v různých stupních maskován.

Taktéž tolikrát zmiňovaná nízká výdrž přeci není daň za "chytrost", ale za výkon. I "hloupý" telefon (featurephone) s obdobnými parametry - velikost displeje, výkon CPU, hmotnost a rozměry) by měl stejně nízkou výdrž, za to přeci OS vůbec nemůže. Když jsem měl Samsung SGH-i600, nedotykový smartphone s WM6, tak měl větší výdrž než většina ostatních telefonů. Stejně tak rychle "hloupé" telefony s velkým displejem (jako Samsung Jet nebo LG Arena) mají stejně nízkou výdrž jako moderní smartphony.
Opravdu to nefunguje tak, že "OS v telefonu = nízká výdrž", takže pláčete na špatném hrobě.
kody (1)|23.7.2011 11:28
Já osobně jsem si koupil chytrý telefon na začátku tohoto roku a musím říci, že za těch 7 měsíců jsem si něj opravdu zvykl a je to můj super pomocník. Vlastním Apple iPhone 3GS s datovým tarifem u Vodafone, ale mám pouze základní na těch 100MB. Zdá se to málo, ale zatím jsem překročil FUP pouze jednou, protože když jsem doma nebo v práci používám Wi-Fi. Díky iP se mi stalo cestování MHD celkem zábavou. Poslouchám muziku, dívám se na seriál či občas zahraji nějakou tu hru (Worms, Angry Birds, Cover Orange...). Ale tím ale s používáním telefonu nekončím. Dostanu zprávu s adresou, kam mám dojet. Už ve zprávě kliknu na adresu, telefon jí zobrazí na mapě, rovnou vidím nejbližší zastávku, použiji aplikaci myMHD a během minuty vím kam jet a čím. Bez počítače :)
Nebo když jedu na kolo nebo třeba jen si jdu zaběhat, používám aplikaci Cyclemeter či SportsTracker. Celkem šikovné aplikace, díky kterým vidíte jak se zlepšujete.
Také často používám app MeteoradarCZ. Na mé poslední dovolené jsme díky ní změnili trasu výletu a unikly dešti :D
Ale nejzásadnější věcí je, že v tomto posledním půl roku jsem skoro úplně přestal používat notebook. A proč bych taky měl. Když chci sdílet s někým kupříkladu trasu výletu, žádný import přes PC. Hezky technicky zmáčknu Share na telefonu a je během 10 sekund nasdíleno :)
A o kvalitě a převážně rychlosti focení či prohlížení fotek ani nemluvě.... (mám s čím porovnávat)

Vím, že většina uživatelů sem dá odpovědi typu: na muziku mám mp3, na telefonování telefon, na záznam výletu GPS, hry nehraji apod..... mít v kapse pouze jedno zařízení, které je pořád po ruce je k nezaplacení. Samozřejmě vím o riziku spojeném s používáním pouze jednoho zařízení :P
Rafan (4)|23.7.2011 12:14
[quote=Richmond;462879]Ano, podle mého "chytrý" pouze v uvozovkách ;)
Akorát nevím co by podle tebe byl ten Wibrain[/quote]

Máte pravdu nevím kdo vymyslel tohle stupidní označení.Když jsem si před 6 měsíci koupil Samsung Galaxy S 9000 a ukázal ho v zaměstnání kolegům tak jeden prohlásil "člověče ty jsi říkal že si jdeš koupit telefon ale tohle je spíš mini počítač co umí i telefonovat" a když tak o tom uvažuji tak má pravdu.Vzhledem k tomu že nikoho nenapadne říkat že je počítač chytrý je to opravdu blbost nazývat telefony chytré.Zda uživatel funkce telefonu využije či ne je irelevantní protože ten telefon má tolik funkcí kolik si nainstalujete různých aplikací.Když vám jednou hodně pomůže aplikace kterou jste měli v telefonu rok bez užitku tak smysl měla.Pokud jde o nevýhody tak vidím jedinou a to je výdrž těchto přístrojů.Samsung vyšel uživatelům vstříc když pustil na trh power pack pro samsung galaxy s 1500 mah který jsem koupil.Díky této vychytávce se výdrž natáhne prakticky na dvojnásobek ale zase tu je problém že vzrostla váha takové kombinace ale jak se říká něco za něco.
16cmfan (2153)|23.7.2011 12:40
[quote=Petr S.;462833]

Může se zdát, že dnes již má tzv. "chytrý" telefon každý, ale je tomu opravdu tak? [/quote]

Ja som chytrý dosť, ja nepotrebujem telefón, chytrý :D :p
jakubmokris (2)|23.7.2011 13:06
já mám iPhone 4 a jsem naprosto spokojen, slušná výdrž, perfektní audiovýstup, na brouzdání po netu taky super a navigace podle mého názoru na úrovni klasických navigací
Ivo Mašek (507)|23.7.2011 19:48
[quote]Prošel jsem si martíriem služebních telefonů (jeden mám v práci na stole a jeden bohužel i doma) a to mě ještě více "poštvalo" proti telefonům jako takovým.[/quote]
Jo, to znám. Já kdysi dávno dělal na telefonní ústředně., a od té doby telefony nemusím. Samozřejmě že jeden obyčejný "starší" mobil mám, spíše z nutnosti
devil 666 (33)|23.7.2011 20:33
Chytré telefony používám pomalu od doby co se začli objevovat. Nejdříve od HTC, pozdeji iPhone a dnes Samsung Galaxy S s androidem. Bohužel jsou funkce pro volání kolikrát potlačeny na pozadí a už se mi několikrát stalo, že než telefon stačil na volání zareagovat, tak to dotyčný položil. :(
ondra.kl (0)|24.7.2011 10:46
Když jsem měl siemens C35 / MT50 byl jsme s telefone úplně spokojený a nebylo mi jasné co bych měl chtít víc.
Když jsem měl SE K750 tak jsme byl nadšený z toho že fotí, přehrává hudbu, má svítilnu a je schopný spouštět jabber klienta v javě. Za rok jsme na něm nafotil 3x víc fotek než na foťáku a přehrál 10x víc hudby než na PC. K telefonu co tohle neumí bych se už nevrátil a nebylo mi jasné co bych měl chtít víc.
Když jsem měl SE XPERIA X1 tak jsem díky hw klávesnici začal intenzivně používat kalendář - napsání poznámky bylo dílem okamžiku. Při synchronizaci na googlí kalendář to úplně změnilo organizaci času a zapomnětlivost ;) K telefonu co tohle neumí bych se už nevrátil nebylo mi jasné co bych měl chtít víc
Teď když mám třetí měsíc zapůjčený Samsung galaxy S1. Ze začátku to byla obrovská placka, ale ani ne po týdnu jsme si zvykl a nosí a ovládá se líp než X1. Na základní sw klávesnici jsem po 2 týdnech psal se stejným minimem chyb jako na hw u X1. Velikost displeje s velikostí sw klávesnice, spousta aplikací, celková ovladatelnost systému jsou věci které opět úplně zmenily používání. K telefonu co tohle neumí bych se už nevrátil ... a je mi jasné že se zase může najít něco, co bych mohl ocenit, jen co to vyzkouším.

btw k té výdži ... jak u X1 a S1 se držím na 3-6 dnech výdrže - stačí povypínat wifi, buetooth, GPS, nastavit jas a timeout displeje, u GSM zapnout jen 2G síť a jde to. Sice je to pak jen "hloupý" telefon bez konektivity, ale tu stejně nepoužívám furt, takže zapínám dle potřeby ... a ano, po pár hodinách hraní jde baterka do kytek.

... btw už se těším na SGS II ... a to bych loni řekl že takový telefon nechci :D
Richmond (8084)|24.7.2011 11:05
[quote=kevin00;462929]To co nabídne ta tvá "tvárnice" umí i Nokia N900 (TV výstup, připojení pomocí UTP kabelu, připojení USB flash disku/externího disku, apod. ... už tak na telefon je to dostatečné). Akorát k ní není dokovací stanice...[/quote]
Ta "tvárnice" má plnohodnotný os(x), jako navigace a mobilní kancelář je to naprosto ok. Vlastně to byl jeden z mých splněných snů. Když si tak zpětně vezmu všechny možný krabičky co jsem měl, tak jedině tohle plnilo svůj účel na jedničku (všichni víme, jak perfektně se dá zabít čas hledáním aplikace pro symbiany/whatever aby mi to umělo přečíst/editovat soubor x/y). TV výstup ani kabel není dost dobře použitelná funce, dokovací stanice také ne - naopak třeba vyměnitelná baterie (iphone, ipad sux) je pro mě zapotřebí. Touchpad nebo klávesnici používám jen občas - proč také, když to má dotykový displej. GSM modul jsem měl zabudovaný (verzí existovalo hned několik, mě vyšla na nějakých 12k což je podle mého celkem přiměřená cena i na dnešní poměry). A neboj, název diskuze jsem si nepomotal - vždyť všechny teleony jsou dnes počítače (třeba na N8 se dá poměrně snadno zprovoznit osx, ale nemá dostatečný výkon) :p
kevin00 (10238)|24.7.2011 11:25
[quote=Richmond;463125]... třeba na N8 se dá poměrně snadno zprovoznit osx, ale nemá dostatečný výkon :p[/quote]



:cool:
Richmond (8084)|24.7.2011 11:27
Ano, to je ovšem emulace (PearPC) :p
Neregistrovaný (0)|24.7.2011 13:38
Zdravím vás, lidičky,
nevlastním žádný mobil, natož "chytrou" odnož, ale celé téma mě již před nějakým časem donutilo k zamyšlení. Velká část těchto zařízení totiž užívá Linux based systémy a mě tak napadá jestli tímto Linux brzy neztratí své postavení bezpečného systému. Chytré mobily jsou stále více používané a to určitě nezůstane bez povšimnutí vývojářů virů a škodlivého softwaru... Docela by mě zajímalo, co o tom soudíte...
Richmond (8084)|24.7.2011 13:44
Pokud se nepletu tak nejvíce ohrožen je Android a taky se jich nejvíce prodává. Ta samá paralera je v počítačích.
Zoidik (1405)|24.7.2011 21:07
Já mam Nokii N70 což je takový spíše polochytrý telefon. Jinak se chystám na koupi buď Nokie C7 nebo SonyEricson Xperia X10. Ještě se rozhoduji který, ale přikláním se k Nokii. (setrvačnost, spokojenost)
kevin00 (10238)|24.7.2011 21:29
[quote=Zoidik;463271]Já mam Nokii N70 což je takový spíše polochytrý telefon. Jinak se chystám na koupi buď Nokie C7 nebo SonyEricson Xperia X10. Ještě se rozhoduji který, ale přikláním se k Nokii. (setrvačnost, spokojenost)[/quote]

Po zkušenostech s SE bych již telefon tohoto výrobce nechtěl nikdy.
Neregistrovaný (0)|24.7.2011 21:35
Moj prvy mobil bol Ericsson T20, ktory nemal okrem sms a volania dokopy nic, pokracovalo sa legendarnou K750 - vyborny fotak,mp3 prehravac, isla tu uz aj opera, o 3r som ju vymenil za svoj prvy smart symbian nokiu N95, kt. obsahovala to iste co K750 ,ale bolo tu navyse moznost doinstalovania lepsich aplikacii a podstatna zmena GPS a Garmin a teraz som uz rok a pol na samsungu i8910 co je vykonnostne vylepsena nokia N95. S kazdym rokom pribudali nove funkcie a to mi vlastne vyhovuje lebo mesacne poslem 1 sms a prevolam 5 minut a povodny ucel mobilu premna nema uz dlhsiu dobu zmysel. Pre ludi ako ja co nemaju telefon uz na volanie je smartphone jasna volba. Takmer denne vyuzivam niektoru z funkcii mp3, video, gps navigacia, internet, mail, internetove radia a teda zit s hlupym telefon si uz neviem predstavit. Chcem len pripomenut, ze smart automaticky neznamena dotykovy telefon lebo ako citam vela ludi si to mysli. Dnes uz aj hlupe telefony dokazu vela multimedialnych funkcii, ktore mnohym ludom budu stacit, ale premna osobne to stale nestaci, kedze ide o aplikacie. Tak ci tak si myslim, ze casom aj tie telefony klasickej konstrukcie budu osadene operacnym systemom a vela ludi otom nebude ani vediet :) ved kolko ludi uz dnes nevie, ze ich symbianova nokia je vlastne smartphone :)