reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vadná GK?

Kotty (186)|22.7.2011 23:17
Zdravím po delší době.

Včera jsem si koupil novou grafickou kartu MSI R6850 Cyclone 1GD5 Power Edition/OC. Dnes jsem ji nainstaloval, včetně nejnovějších ATi Catalyst 11.6. Frekvence jsem zatím nijak neměnil i přesto, že jsem si stáhl MSI Afterburner. Vše se zdálo být ok, teploty v normálu (v idle kolem 36 stupňů) do chvíle než jsem zapnul hru (postarší, která mimochodem vytěžuje především CPU) edit: Hru jsem měl zaplou cca 1 hodinu. Teplota stoupla o 10-12 stupňů, fan běžel stěží na 50%, jinými slovy GK se ani nezahřála. Nicméně v jednu chvíli se mě z ničeho nic posunul obraz o kus doprava (odhadem tak o 100-200px) a přes monitor začaly problikávat tenké vodorovné pruhy.
Možná panikařím úplně zbytečně nicméně s mojí starou HD 4850 se mi nikdy nic takového nestalo, proto se radši ptám, zda to není nějaká známá (i neznámá) chyba.
Ještě doplním, že moje aktuální sestava je v podpisu (doufám, že ho vidí všichni) a OS mám Win 7 64bit.

Předem díky za odpovědi.
r34ktor (7477)|23.7.2011 06:16
O jako hru se jednalo? Zkoušel jsi i jiné?

Samotnou kartu otestuješ pomocí OCCT (GPU:OCCT, délka: 1hod, zatrhnout Error Check, nastavit Shader Complexity na 8).
Kotty (186)|23.7.2011 19:39
Provedeno, test byl dokončen bez chyb. Takže zatím asi planý poplach. Nicméně kdyby se to znovu objevilo, tak se ozvu s podrobnějším infem :) .