reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kompletní pouze pasivní vodník pro hiend PC i7 4.6 GHz se 2 GTX 580 SLI přetaktované.

karpov2 (8)|23.7.2011 23:11
Dobrý den, již několik let používám (bezproblémově- asi jsem vyjímka) Zalman Reserator vodní chlazení. Zpočátku jsem chladil v pohodě CPU (Athlon 64) i GK (ATI X1900). Bohužel s dalším upgradem byl pasivní chladící výkon příliš slabý, že uchladil pouze CPU, ale na moderní vyžhavené grafiky nestačil. Potřebuji tedy kompletní nový návrh vodníka, ale pouze bezvětráčkový systém. Prioritou č.1 je zcela minimální hlučnost (nejraději 0 db, což je blbost, ale vystihuje to můj požadavek na ticho), jsem netopír.
Priorita č. 2 Aby to celý systém uchladilo v burnu s min. 200 w rezervou (budoucí upgrade)
Můj současný systém: i7 4.6 GHz, 2x nVidia 580 SLI (rád bych overclock). Dlouho jsem nad návrhem vodníka přemýšlel, ale mnoho nejasností stále zůstává. Cenový rozpočet nehraje roli, klidně kolem 25 tisíc. Bohužel nemám se všemi vyhlédnutými produkty zkušenosti, tudíž jsem tady pro rady na budoucí nákup. Moje hrubá vize:
1.Čerpadlo - fakt netuším, které jsou tichošlápci s rozumným výkonem (možná pro 3 Mory) Zajímali by mě obě varianty jak na 12v, tak na 230V. Nejradši bych měl čerpadlo mimo skříň, ale nebráním se změnám (ticho vítězí).
2. Pasivy:Watercool MO-RA3 9x140mm PRO - Black asi 2-3 kusy. Nevím, jestli tento chladič dobře zvládá pasivní chlazení nebo potřebuje vetráky(potřebuju poradit s výběrem). Nikde jsem se nedočetl, kolik W dokáže pasivně uchladit 1 tento pasiv. Nevím ani požadavky na pumpu (výtlak v m) při použití 3 těchto pasivů. A ještě jedna věc: stojánek pro instalaci vedle PC, chtěl bych, aby pasivy stály samostatně na zemi.
3. Hadičky: asi věc vkusu: 11/8 mm by měly stačit nebo doporučujete větší průměr (aby to nevadilo při instalaci na VGA bloky).
4. CPU i VGA bloky, v tomhle bodě si nechám poradit. CPU blok co nejvíce univerzální. CPU i VGA bloky bez použití plexi, nějak tomu nevěřím.
5. Fitinky v tomhle bodě jsem zastaralý, měl jsem pouze nastrkávací se stahovacím kroužkem, což asi dneska neletí. Nechám si poradit.
6. Kapalina : Vcelku jasné, nějaká antikorozní přísada do destilky a je to OK. Jenom jedna věc mi vrtá hlavou. Jednou jsem měl doma UV přísadu do vody, ale efect se nekonal. Ačkoliv mám v kompu katody, tak to nesvětélkovalo. Nevíte jasný typ na katodu, která tu přísadu ve vodě rozzáří?
7. Monitorovací systémy jsou pro mě zbytečné. Takže je to vše, co jsem měl na srdci. Díky za vaši reakci. Případné návrhy kompletního vodníka vkládejte do košíku jscomputers. Díky všem.
Ondar (187)|25.7.2011 18:22
Tak jsem zkusil 2 pumpy o kterých se tvrdí, že jsou velice tiché a podle mě jsou obě slyšet poměrně dost. Teď mám v počítači Innovatek HPPS Plus 12V na odhlučňovací podložce a jeden větrák Noctua ULN 700ot ve zdroji (2x140cm větráky u radiátoru se spouštějí až při teplotě vody 40 stupňů a OCZ SSD RevoDrive žádný hluk nedělá) a vrčení je slyšet na můj vkus až dost (vyzkoušeno odpojení pumpy od napájení - pak je teprve počítač úplně tichý :)).

Asi jsem někde něco udělal špatně. Nejspíš budu muset počítač naložit a vyrazit na výlet do sídla Alpha Computers a nechat si chlazení zkontrolovat odborníky.
karpov2 (8)|25.7.2011 20:15
Tak jsem po hodinách hledání naházel něco do košíku bez VGA bloků. Pumpa je podle zkušeností uživatele prakticky neslyšitelná (ponorné čerpadlo na 12V), jenom nevím, jestli utáhne 2 až 3 Mory aniž by se nespálila. Odolnost tohoto čerpadla také zůstává záhadou.
Odkaz na košík: http://www.alphacool.cz/Nakupni kosik?arg1=NzE1OjF8Nzc3NToxfDk5Mzg6MXw4NTk5OjE0fDEwNTEwOjF8NDM0NTo2fDExNTEyOjJ8
Další kandidáti na pumpu: Watercool Eheim 12V s keramickými ložisky, Laing DDC 12V Ultra + Alphacool TOP (u ní mám strach, že vzhledem k výkonu už bude slyšet, což nechci). Kdyby tak někdo uvedená čerpadla vlastnil a mohl se podělit o zkušenosti s hlukem čerpadla.
Expanzka: Fakt nevím, co bych tam dal. Ideální objem expanzky je ? Umístění klasické expanzky je lepší ve skříni či mimo ní. Musí být v okruhu blízko pumpy?
Díky za zkušenost Ondar, u pump je to jako u ventilátorů, mnoho výrobců tvrdí, že jejich výrobky jsou ultra tiché, ale většinou to není pravda. Zdroje to samé v bledě modrém... Ach jo!
Alphacool Support (1563)|26.7.2011 19:40
Dobrý den,

předem by to chtělo si ujasnit, zda tedy chcete opravdu pasivní systém, nebo zda nějaké ventilátory na radiátoru být mohou. Pokud například máte možnost protáhnout hadice od PC do další místnosti/sklepa/garáže a tam mít radiátor i s ventilátory (nebo třeba i s pumpou), je to dobré řešení. Opravdu bych tedy, než začneme navrhovat konkrétní komponenty, ujasnil toto.

Obecně lze ale říct, že pokud chcete opravdu pasivní systém, budete ty MO-RA 9x140mm LT potřebovat minimálně 2ks, pokud ten systém jede 24/7/365 na plno tak spíše 3ks. I kdyby jste zvolil variantu s nějakými ventilátory na jednom radiátoru, nelze uvažovat na jinou pumpou než nad 18W Laingem (popřípadě více kusy), protože žádná jiná pumpa není schopna celý okruh utáhnout. Určitě tedy ne ten AGB Station v odkaze v košíku.

Hadici bych vzal silnější, třeba 13-10mm je rozumný kompromis. Bloky bych vzal od Watercool, jsou komplet měděné, žádné plexi nebo něco jiného. Co se týká katody - s UV katodou a UV aktivní kapalinou to musí fungovat ;)
Ondar (187)|26.7.2011 21:43
Dneska jsem dělal experimenty s "hlučností" ventilátorů.

Noctua NF-S12B ULN 700rpm 120mm (zdroj):
- do 700 otáček prakticky neslyšná (10.5V), při 750 ot. (12V) už slyšet je, ale daleko méně než pumpa (měřeno subjektivně metr od odhlučněné bedny večer při tichu venku).

Noiseblocker Black Silent PRO-PK2 - 140mm (2 pod radiátorem přidělané zespodu k hornímu víku bedny, test s jedním vypnutým úplně):
- do 600 otáček prakticky neslyšná (5.2V), kolem 900 otáček (8.1V) je hluk cca srovnatelný s pumpou, při 1060 ot. (10V) hluk pumpu přehluší úplně
- při obou větrácích na 100% je hluk už slušný (ale stále bez problémů snesitelný), ale teplota vody klesá slušným tempem (za 5 min z 35 na 31 stupňů) :)
- při pasivním provozu stoupá teplota vody cca o 3 stupně za 5 minut (31 na 34 odhad podle grafu z Aquasuite 2012 napojeného na Aquaero 5 XT)
xmanex (14)|27.7.2011 00:05
Zdravíčko, když už se tu řeší mory, rád bych se přidal...Doplnil jsem vodní okruh o další komponenty a radiatory na přijatelné úrovni hluku přestaly stačit. 360mm radiator vestaveny v kandalf LCS a 240mm radiator z bigwater i745...nekamenujte mne,měl jsem to své doby za hubičku,ale TT radiatory nejsou vhodné pro pomaloběžné ventilátory,což jsem zjistil až později...ony by to utahly asi i teď ale potřeba zvyšovat otáčky ventilátorů se mi nelibíla...teď jedou na cca 850ot/min a teploty na kartach se v zátěži hrabou k 85 a procesor k 60°C. Sestava je následující 1055T@4GHz,6970 CF/časem možná bude třetí/ a deska,vše na vodě,EK bloky...mám v plánu to chladit pouze MOROU, ale nejsem si jisty jestli raději 9x120 nebo 4x180 nebo 9x140 a jaké konkretní ventilátory s ohledem na ticho(zatím nexusy (12V/1000ot) regulace na 7-9V). Ještě je otázka jak se s tím popere HPPS plus?! BTW,existuje nejaka expa přímo na pumpu na nasazení když bych chtěl dát pumpu nastojato?díky za rady :) A ještě jeden dotaz na koolance rychlospojky, víte někdo kde sehnat? abych tu moru mohl snadno rozpojit od skrine,zatim neni v planu ji sroubovat na bok kandalfa...
Alphacool Support (1563)|27.7.2011 12:34
Ta teplota grafik je teda dost brutální :notsure obvykle by měly být v zátěži kolem 50 stupňů. Teplota CPU je celkem ok. Nemáte ty bloky na kartách nějak špatně usazeny ? Kolik je teplota vody ? Podle mě by to ty radiátory, které píšete že máte, měly utáhnout vcelku bez problémů...jsou to jenom dvě grafiky a jeden CPU a chlazeno je to pěti 120mm ventilátory...nemáte nějakou bublinu v radiátoru, díky čemuž by to hůže chladilo ? Zkuste, zda jsou oba radiátory všude +- stejně teplé...
karpov2 (8)|27.7.2011 16:06
Díky za ozvání pane moderátore, u svojí sestavy chci pouze pasivní chlazení bez jakýchkoliv větráčků, tzn. 3 Mory. Naházel jsem něco do košíku bez čerpadla, expy a 2 GPU bloků.
http://www.alphacool.cz/Nakupni kosik?arg1=OTkzODoxfDE2ODk1OjF8ODU5OToxNnw0MzQ1OjZ8MTE1MTI6M3w%3d
Největší problém, kterého se fakt bojím (hrozně moc) je hlučnost čerpadla. Kdyby tak (ve snu) existovalo čerpadlo s hlučností Eheim Compact 300 ponořeného hluboko v kapalině, ale aby v pohodě utáhlo 3 Mory a 3 bloky. Neslyšitelné výkonné čerpadlo je mým snem. Mnoho výrobců se chlubí tichou pumpou, jenže 16db je na mě fakt dost a to jí říkají tichá. Další problém, aby čepadlo nevrnělo ve skříni. Osobně jsem skeptik k odhlučňovacím boxům (jakýchkoliv), zkoušel jsem jich pár na HDD a výsledek většinou nanic, disk byl stejně slyšet a jako bonus se i pěkně potil, tudíž životnost a spolehlivost disku v háji. Analogicky zavřít pumpu do odhlučňovacího boxu se rovná její brzké smrti (u výkonnějších modelů). Zkrátka z výběru čerpadla mám velkou obavu (uživatelé ani ty Laing nechválí zhlediska hluku), fakt nevím, jak to řešit. Mám full tower, čerpadlo bych dal dolu do skříně. Expu (s výběrem by se hodila pomoc, aby náhodou tlakem nepraskla) bych přidělal vzadu skříně zvenku, aby byl dobrý spád do pumpy. Snad mi pomůžete s výběrem pane moderátore.
xmanex (14)|28.7.2011 05:16
Tak jsem dneska opet prubnul furmark ma plne pecky a muzu rict ze oba radiatory jsou v cele plose zeber prohrate a dost slusne. Teplotu kapaliny jsem zkousel prstem v expe protoze zadny teplomer jsem nemel poruce.nevim jak kdo,ale ja jsem mel problem tam ten prst udrzet v te vode,takze klidne reknu ze mela 50+°C,takze bloky evidentne teplo vode odevzdaji ale na radiatorech to umre.dneska vyzkousim co to udela kdyz osadim 3500ot/min 38mm/120mm SUNON a uvidime co se stane s teplotou
Alphacool Support (1563)|28.7.2011 14:56
[quote=xmanex;463971]Tak jsem dneska opet prubnul furmark ma plne pecky a muzu rict ze oba radiatory jsou v cele plose zeber prohrate a dost slusne. Teplotu kapaliny jsem zkousel prstem v expe protoze zadny teplomer jsem nemel poruce.nevim jak kdo,ale ja jsem mel problem tam ten prst udrzet v te vode,takze klidne reknu ze mela 50+°C,takze bloky evidentne teplo vode odevzdaji ale na radiatorech to umre.dneska vyzkousim co to udela kdyz osadim 3500ot/min 38mm/120mm SUNON a uvidime co se stane s teplotou[/quote]

Tak pokud mate teplotu kapaliny vic nez 50 stupnu tak jsou ty radiatory jeste vetsi smejdy, nez jsem si myslel :mistake
Klidne bych se vsadil, ze jeden obycejny levny 360mm radiator (napriklad Alphacool PRO III) by dal s furmarkem a nejakymi slusnymi fany bez problemu teplotu vody max 40 stupnu...
Alphacool Support (1563)|28.7.2011 15:14
[quote=karpov2;463847]Díky za ozvání pane moderátore, u svojí sestavy chci pouze pasivní chlazení bez jakýchkoliv větráčků, tzn. 3 Mory. Naházel jsem něco do košíku bez čerpadla, expy a 2 GPU bloků.
http://www.alphacool.cz/Nakupni kosik?arg1=OTkzODoxfDE2ODk1OjF8ODU5OToxNnw0MzQ1OjZ8MTE1MTI6M3w%3d
Největší problém, kterého se fakt bojím (hrozně moc) je hlučnost čerpadla. Kdyby tak (ve snu) existovalo čerpadlo s hlučností Eheim Compact 300 ponořeného hluboko v kapalině, ale aby v pohodě utáhlo 3 Mory a 3 bloky. Neslyšitelné výkonné čerpadlo je mým snem. Mnoho výrobců se chlubí tichou pumpou, jenže 16db je na mě fakt dost a to jí říkají tichá. Další problém, aby čepadlo nevrnělo ve skříni. Osobně jsem skeptik k odhlučňovacím boxům (jakýchkoliv), zkoušel jsem jich pár na HDD a výsledek většinou nanic, disk byl stejně slyšet a jako bonus se i pěkně potil, tudíž životnost a spolehlivost disku v háji. Analogicky zavřít pumpu do odhlučňovacího boxu se rovná její brzké smrti (u výkonnějších modelů). Zkrátka z výběru čerpadla mám velkou obavu (uživatelé ani ty Laing nechválí zhlediska hluku), fakt nevím, jak to řešit. Mám full tower, čerpadlo bych dal dolu do skříně. Expu (s výběrem by se hodila pomoc, aby náhodou tlakem nepraskla) bych přidělal vzadu skříně zvenku, aby byl dobrý spád do pumpy. Snad mi pomůžete s výběrem pane moderátore.[/quote]

Jak daleko od PC chcete mít ty radiátory ? Pokud je pro Vás hlučnost absolutní prioritou, tak bych dal tu pumpu (resp při použití tří radiátorů to bude chtít ty Laingy dva) prostě a jednoduše co nejdál od PC...abyste ji neslyšel.

Co se týká výběru komponent - Koolance fitinky a blok na CPu jsem z nabídky vyřadil. Fitinky jsou nic moc a blok je tak restriktivní, až to hezké není.

Celková nabídka (plně pasivní) by pak vypadala takto:

http://www.alphacool.cz/Nakupni%20kosik?arg1=OTM0NDoxfDkxOTA6MTR8OTkzODoxfDc0MToyfDE0NjU1OjF8NDE0Njo2fDExNTEzOjJ8OTE0NjoxfDExNTEyOjN8NjA0NjoxfA%3d%3d ale cena je přes 30 tisíc...

Já bych doporučil spíš tuhle variantu:

http://www.alphacool.cz/Nakupni%20kosik?arg1=OTM0NDoxfDkxOTA6MTR8OTkzODoxfDc0MToyfDYxNTE6OXwxNDY1NToxfDQxNDY6NnwxMTUxMzoyfDkxNDY6MXwxMTUxMjoxfDYwNDY6MXw%3d kde se vejdeme do 25tis a když ty ventilátory ztlumíte na 7V tak je neuslyšíte...pokud teda doma nemáte absolutní ticho.
xmanex (14)|28.7.2011 19:10
Tak jelikoz je vymena radiatoru jedinou rozumnou volbou na snizeni teplot,tak se ptam:uchladila by to pasivne mora nebo jaky pocet cape cora pro by to zvladl?eventuelne by se na moru daly ventilatory,nejsem takovy extremista jako kolega a 700ot/min u 120/140mm ventilatoru je snesitelny "hluk" :D
Alphacool Support (1563)|28.7.2011 21:39
[quote=xmanex;464104]Tak jelikoz je vymena radiatoru jedinou rozumnou volbou na snizeni teplot,tak se ptam:uchladila by to pasivne mora nebo jaky pocet cape cora pro by to zvladl?eventuelne by se na moru daly ventilatory,nejsem takovy extremista jako kolega a 700ot/min u 120/140mm ventilatoru je snesitelny "hluk" :D[/quote]

Dvě 642 Cape Cora by to měly uchladit na lepší teploty, než máte teď. Ale je to hliník no...i když to Vaše nynější radiátory asi taky :idea
MORA je podle mě lepší řešení, pokud na ní dáte tři Noctua na ULNA tak budete mít teploty vody i HW jako normální "vodníci", tzn kolem 30 stupňů teplota vody, 40 - 50 stupňů teplota karet a 50 - 60 stupňů teplota CPU (vše v zátěži). Navíc MORA bude v budoucnu rozšiřitelná, když si koupíte žravější komponenty - ten radiátor je schopen se slušnými ventilátory vydat cca 3000W tepla...
xmanex (14)|28.7.2011 21:51
Takze je jasne ze to bude MORA,tomu hliniku precijen tolik neverim...Thermaltake radiatory jsou medene trubky a hlinik zebra,standard :),ikdyz maji i chladic z hliniku podobny reseratoru od zalmana :thumbdown...jeste bych potreboval pomoci s vyberem verze a ventilatoru,ma smysl misto 9x120mm vzit 4x180?jeste vzhledem k tomu ze to bude videt rad bych sladil vzhled se zbytkem sestavy a pouzil but cerne nebo cerno cervene ventilatory a rad bych nejakou radu,ktery vzhledem k radiatoru a regulaci na cca 700ot vzit. diky :)
Alphacool Support (1563)|28.7.2011 22:01
No záleží jak máte starou verzu kandalfu LCS a jak starý je ten Big Water 745 - taky byste mohl mít ty hodně staré verze, které byly komplet hliníkové, včetně trubek atd. Tzn děs a hrůza...

Podle mě nemá smysl uvažovat nad 9x120 nebo 4x180, ale spíše nad 9x120 nebo 9x140mm. Protože dobrých 180mm ventilátorů, které tu moru profouknou, je dost málo, spíš bych dokonce řekl, že jen jeden - Silverstone Air Penetrator. A i tak se to nevyrovná výkonu 120mm ventilátorů. A jestli 9x120 nebo 9x140 už záleží na Vás. 9x140 je větší a tedy i výkonnější, ale taky relativně o dost dražší...
xmanex (14)|28.7.2011 22:24
Vezmu tedy urcite 9x120 verzi...jen si stale nejsem jisty s ventilatory...nejde o to vylozene setrit a skudlit ale noctua se barevnym sladenim proste nehodi :thumbdown kdyby udelali celocernou verzi :idea a proto nad tim tak lamentuju,abych nesahl vedle a mel jistotu ze to "profoukne" i na nizke otacky...mam 3 adepty a prosim o radu: prvnim je Aerocool Shark Fan Devil Red Edition,druhym je Scythe Slip Stream 500 nebo 800rpm verze a posledni volbou je Scythe Gentle Typhoon (s tim ze bych casem striknul do barvy).a ted ktery:notsure
karpov2 (8)|28.7.2011 22:26
Díky za Váš příspěvek, pane moderátore, je vidět, že se fakt vyznáte. Super fórum pro vodníkáře!
K těm pasivům: budou za sebou max. kolem 2m od skříně, prostě klasika velký psací stůl s l=150 cm, na jedné straně tower na zemi, na druhé ty pasivy, možná jeden pod stolem. Teď k tomu Vašemu košíku, v podstatných věcech bez výhrad, o té expě jsem vůbec nevěděl, 2 Laing DDC 12V DDC-1T Plus + topík, nové fitinky EK Water Blocks EK-PSC Fitting 12mm - 1/4" Silver Nickel,Watercool Heatkiller GPU-X3 nVidia GTX570/580, perfect. Z mého pohledu akorát dám místo Tygon, hadice Masterkleer Classic 15.9/11.1mm Clear, mám je doma naprostá spokojenost, extrémní ohyby nedělám, cena dobrá, jsou good, Tygon jsem měl taky, takže můžu porovnávat.
U CPU bloku potřebuju univerzál (občas nějaké testíky jiného hardware), tak jsem do košíku hodil EK Water Blocks EK-Supreme HighFlow Universal - Full Nickle Plated, snad to nebude taková brzda jako ten Koolance CPU-360 Rev1.1 Universal CPU Waterblock.
Všechno je jasné, jenom ještě dotaz ke dvěma Laing DDC 12V DDC-1T Plus s tím dvojitým topem. Pokud by byla tichost v topu dobrá (pevně doufám), dal bych pumpy dolu do skříně, pokud ne, tak externě, jenže, jak řešit napájení z molexů? Tahat prodloužené dráty ze skříně není moc cool řešení, to se mi nelíbí, druhá věc je regulace napájení, pumpa už startuje od 9V, tak proč toho nevyužít z hlediska ztišení chodu. Nějaké typy na externí napajení molex s možností regulace? Nevím, kde hledat. Snad poslední košík mám tady bez GPU bloků: http://www.alphacool.cz/Nakupni kosik?arg1=OTM0NDoxfDkxOTA6MTR8ODQ5NToxfDk5Mzg6MXw3NDE6Mnw0MzQ1OjZ8MTE1MTI6M3w2MDQ2OjF8
Díky za pomoc pane moderátore, cením si Vašich nápadů.
Alphacool Support (1563)|29.7.2011 09:03
[quote=xmanex;464194]Vezmu tedy urcite 9x120 verzi...jen si stale nejsem jisty s ventilatory...nejde o to vylozene setrit a skudlit ale noctua se barevnym sladenim proste nehodi :thumbdown kdyby udelali celocernou verzi :idea a proto nad tim tak lamentuju,abych nesahl vedle a mel jistotu ze to "profoukne" i na nizke otacky...mam 3 adepty a prosim o radu: prvnim je Aerocool Shark Fan Devil Red Edition,druhym je Scythe Slip Stream 500 nebo 800rpm verze a posledni volbou je Scythe Gentle Typhoon (s tim ze bych casem striknul do barvy).a ted ktery:notsure[/quote]

Tak ten Gentle Typhoon je mnohem lepsi nez ty ostatni dva...bud bych zvolil ten Gentle Typhoon nebo ten Aerocool, ktery ma perfektni pomer cena/vykon. Nebo treba Yate Loon jsou dobre ventilatory. Nebo treba Enermax TB Silence.
Alphacool Support (1563)|29.7.2011 09:10
[quote=karpov2;464196]Díky za Váš příspěvek, pane moderátore, je vidět, že se fakt vyznáte. Super fórum pro vodníkáře!
K těm pasivům: budou za sebou max. kolem 2m od skříně, prostě klasika velký psací stůl s l=150 cm, na jedné straně tower na zemi, na druhé ty pasivy, možná jeden pod stolem. Teď k tomu Vašemu košíku, v podstatných věcech bez výhrad, o té expě jsem vůbec nevěděl, 2 Laing DDC 12V DDC-1T Plus + topík, nové fitinky EK Water Blocks EK-PSC Fitting 12mm - 1/4" Silver Nickel,Watercool Heatkiller GPU-X3 nVidia GTX570/580, perfect. Z mého pohledu akorát dám místo Tygon, hadice Masterkleer Classic 15.9/11.1mm Clear, mám je doma naprostá spokojenost, extrémní ohyby nedělám, cena dobrá, jsou good, Tygon jsem měl taky, takže můžu porovnávat.
U CPU bloku potřebuju univerzál (občas nějaké testíky jiného hardware), tak jsem do košíku hodil EK Water Blocks EK-Supreme HighFlow Universal - Full Nickle Plated, snad to nebude taková brzda jako ten Koolance CPU-360 Rev1.1 Universal CPU Waterblock.
Všechno je jasné, jenom ještě dotaz ke dvěma Laing DDC 12V DDC-1T Plus s tím dvojitým topem. Pokud by byla tichost v topu dobrá (pevně doufám), dal bych pumpy dolu do skříně, pokud ne, tak externě, jenže, jak řešit napájení z molexů? Tahat prodloužené dráty ze skříně není moc cool řešení, to se mi nelíbí, druhá věc je regulace napájení, pumpa už startuje od 9V, tak proč toho nevyužít z hlediska ztišení chodu. Nějaké typy na externí napajení molex s možností regulace? Nevím, kde hledat. Snad poslední košík mám tady bez GPU bloků: http://www.alphacool.cz/Nakupni kosik?arg1=OTM0NDoxfDkxOTA6MTR8ODQ5NToxfDk5Mzg6MXw3NDE6Mnw0MzQ1OjZ8MTE1MTI6M3w2MDQ2OjF8
Díky za pomoc pane moderátore, cením si Vašich nápadů.[/quote]

EKWB Supreme Full Nickle je dobrá volba. Co se týká košíku - chybí tam http://www.alphacool.cz/produkt/The_Feser_SLI-Crossfire_Connectors_-_1-2-3_Slots.html - jak propojíte ty dva VGA bloky ?

Co se týká regulace a napájení - napájet ty pumpy můžete pomocí http://www.alphacool.cz/produkt/Innovatek_External_PSU_12V_-_90W.html Regulace...já jsem dlouhodobý odpůrce regulace Laingů, protože to podle mě nemá smysl. Pokud je budete regulovat tak mně nenapadá jiný způsob, než ten kabel k nim od PC natáhnout, protože bezdrátovou regulaci ještě nikdo nevymyslel :-) Vzal bych třeba http://www.alphacool.cz/produkt/Aqua_Computer_Aquaero_5_LT_USB_Fan_Controller.html + pro jistotu http://www.alphacool.cz/produkt/Aqua_Computer_Waterblock_for_Aquaero_5.html + dvě fitinky.
karpov2 (8)|29.7.2011 15:23
Děkuji moderátorovi za jeho dobré rady, fakt jsem netušil, že dostanu takový servis. Ačkoliv nejsem s PC žádným zelenáčem, ve vodníkovi jsem měl značné mezery, díky za Vaši trpělivost. Nebýt této podpory, asi bych naflákal do košíku pěkné blbosti! Na zkušené vodníkáře člověk jen tak nenatrefí a metoda pokus, omyl, už mě příliš neláká. Ještě jednou díky za všechno, pěkný den.
Alphacool Support (1563)|30.7.2011 12:12
Není za co, Vám taky pěkný den...
xmanex (14)|1.8.2011 11:33
Tak mora se nakonec konat nebude,nejdriv jsem se pro to nadchnul,ale mam obavu ze sroubovani na skrin a z prenositelnosti takoveho "monstra". Poradte mi proto prosim vhodny 3x120 a 3*140 popripade 4x120 radiator kteremu by stacily ty aerocooly cervene viz minule...Mam v planu dat 2 radiatory a to but 3x120 dvakrat nebo 3x120 a 3x140 nebo 3x120 a 4x120. Diky za radu :angel
Alphacool Support (1563)|1.8.2011 20:58
[quote=xmanex;464812]Tak mora se nakonec konat nebude,nejdriv jsem se pro to nadchnul,ale mam obavu ze sroubovani na skrin a z prenositelnosti takoveho "monstra". Poradte mi proto prosim vhodny 3x120 a 3*140 popripade 4x120 radiator kteremu by stacily ty aerocooly cervene viz minule...Mam v planu dat 2 radiatory a to but 3x120 dvakrat nebo 3x120 a 3x140 nebo 3x120 a 4x120. Diky za radu :angel[/quote]

3x120 bych doporucill http://www.alphacool.cz/produkt/Alphacool_NexXxoS_Xtreme_III_rev2.html
4x120 bych doporucill http://www.alphacool.cz/produkt/Hardware_Labs_Black_ICE_Radiator_SR1_-_4x120mm.html
3x140 bych doporucil http://www.alphacool.cz/produkt/Hardware_Labs_Black_ICE_Radiator_SR1_-_3x140mm.html
xmanex (14)|1.8.2011 21:28
Diky za radu,po tech alphacoolech jsem taky koukal.co si myslite o Black ICE Radiator GT Stealth 360 X-Flow? co je X-Flow? nebude vzhledem k nizkootackovym ventilatorum lepsi tensi radiator?precejen ty aerocooly na 7V asi neudelaji takovy pruvan a minimalne na jednom z tech dvou radiatoru budou prave ony...daji se u vas sehnat koolance rychlospojky na hadice 13/10?precijen kdybych hodil rychlospojky na moru tak by prenositelnost nebyla problem,nemusela by na bocnici a vykon by byl peknejsi nez 2x360 radiator nemam pravdu?
Alphacool Support (1563)|1.8.2011 21:48
X-Flow urcite ne, ty maji dost spatny vykon. Kdyz uz tak klasicke GT Stealth...
xmanex (14)|1.8.2011 22:15
Aha,to jsem netusil,pokud bych resil radiatory a ne moru tak je u jednoho limit 75mm i s ventilatorem a u druheho je to jedno...jeste jsem po vasi odpovedi upravil prispevek z minule (nerefreshnul jsem si prohlizec a nevidel Vasi odpoved :mistake)...jste schopni sehnat koolance rychlospojky?za jakou cenu?dva pary eventuelne,co nejmene restriktivni...dual 360 proti MORA 3 asi neobstoji vykonove,ze?
Alphacool Support (1563)|2.8.2011 08:48
Pokud chcete neco do 75mm i s ventilatorem tak Alphacool PRO III nebo Swiftech MCR320...

Koolance rychlospojky dokazeme objednat a dodat, ale ani je nemame v nabidce z duvodu naprosto nerealne ceny - jedna rychlospojka vychazi na cca 700,- Kc, tzn za dva kusy date 1400,- Kc...to bych radeji vzal toto http://www.alphacool.cz/produkt/Rychlospojka_pro_10-8mm_hadici.html akorat ve verzi pro 13/10mm hadice. Bude to restriktivnejsi ale podstatne levnejsi...
xmanex (14)|2.8.2011 13:23
zdravim,posilam naplneny kosik http://www.alphacool.cz/Nakupni kosik?arg1=NzEwOjF8NzExOjF8MTAyNTE6OXwxODI1MjoxfDE4MjQ4OjF8MTgyMzc6MXwxNDA2MzoxfDE0NzYxOjJ8MTgwMDc6MXwxNDE0MToxfDk0Mzg6MXw0MDIwOjF8OTM3NjoxfDk0NTY6MXw5NDU3OjF8OTQ0NToxfA%3d%3d ,potrebuji ale jeste doplnit par rychlospojek (2samce a 2samice) na hadice 13/10 a nenasel jsem je na shopu. diky moc
Alphacool Support (1563)|2.8.2011 22:47
13/10mm rychlospojku jsme dnes pridali do nabidky http://www.alphacool.cz/Novinky ;)
xmanex (14)|2.8.2011 22:58
aaaaha,tak to proto,ja kosik delal vcera,uz je tam mam ;) jeste dotaz: http://www.alphacool.cz/produkt/Bitspower_G1-4-_Silver_Shining_Temperature_Sensor_Stop_Fitting.html?arg1=01060002 je kompatibilni s 2pin kontaktem na crosshair IV? a je v nabidce dlouhy crossfire mustek,schopny propojit karty v 1. a 5. slotu crosshairu(zatim jsem nepatral)?
Alphacool Support (1563)|2.8.2011 23:21
Ano, bez problémů.

edit: jaká je vzdálenost těch dvou slotů ?
xmanex (14)|2.8.2011 23:29
Vzdalenost presne nevim ale jde o prvni a paty slot desky takze bych rekl ze cca 9cm...uz netreba resit,spojim je jinak skrz kratke CF mustky
xmanex (14)|3.8.2011 11:33
Tak jsem si dneska objednal vse potrebne,kdyztak finalni sestavu vyfotim...diky za rady :)
Alphacool Support (1563)|3.8.2011 12:21
Neni za co...
Ondar (187)|17.8.2011 10:14
A taky se zmiňte jaká bude spokojenost s hlučností hlavně čerpadla. Já mám sestavu vcelku nenáročnou, takže s přehledem největší hluk dělá právě čerpadlo (viz můj předešlý příspěvek).