reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nejede wifi v notebooku

KkikinetT (3)|26.7.2011 11:34
Mám takový problém. Na naší domácí wifi jsem připojila pokaždé notebook bez problému. Pak jsme wifi zrušili a po roce aktivovali znova. Jenže teď se mi notebook nepřipojí na žádnou wifi, pouze přes kabel. Nebo přesněji - síť to najde, s dobrým signálem, připojí se, ale mám omezené nebo žádné připojení. Ostatní notebooky se připojily bez problému. V čem tedy může být háček? V připojení se opravdu vůbec nevyznám takže pokuď možno vysvětlit po lopatě. Budu ráda za každou odpoveď.
souteh (371)|26.7.2011 12:18
Občas se mi to taky stane.. Zkus nejdřív restartovat PC a pokud to nepomůže, potom i router (kompletně i vytáhnout ze sítě na půl minuty). Mně to vždy pomohlo...
dzandra (1368)|26.7.2011 12:28
Menší dotaz o jaky notebook + os jde a o jaky wifi router. Může být problem totiž v zabezpečení sítě. Některé nb mají třeba problém s připojením na wpa2, zobrazí ho, můžeš jsi zadat heslo, ale potom ti dělalo to co píšeš.
pancoo (125)|26.7.2011 12:32
Taky se mi to občas stávalo. Řešil jsem to restartem wifi-routeru, nebo přímo routeru od UPC. Pokud to nepomůže, můžeš skusit přeinstalovat ovladače na wifi v ntb pokud jsou třeba dostupné novější a taky podle instalačního CD k routeru znovu nastavit Wifi síť.
dzandra (1368)|26.7.2011 12:37
[quote=pancoo;463554]Taky se mi to občas stávalo. Řešil jsem to restartem wifi-routeru, nebo přímo routeru od UPC. Pokud to nepomůže, můžeš skusit přeinstalovat ovladače na wifi v ntb pokud jsou třeba dostupné novější a taky podle instalačního CD k routeru znovu nastavit Wifi síť.[/quote]

Restart routeru od UPC ji bude patrně úplně k ničemu, nemá problém s přístupem na net, jen s připoejním na wifi, viděl bych to opravdu na nastavení routeru. Ono by se to dalo manuálně eventuelně editovat na pc. Kolikrat se mi stalo že os ač bylo wpa-psk tkip, tak mi šifrování detekoval jako AES a tím pádem tě to neověřilo. Po přepnutí na tkip to už fungovalo.

Navíc pokud má třeba winxp a nenastalovala servispack 3(teda myslím že je to trojka) tak by ji třeba wpa2 nefungovalo vůbec.
forbidden (23)|26.7.2011 13:48
Zkus v notebooku vymazat všechny dřív nastavený WiFiny a připojit se znovu s novým zadáním hesla.
KkikinetT (3)|26.7.2011 16:21
Počítač jsem restartovala, i router to, toto nepomáhá.
OS je Vista a router momentálně nevím, ale podívám se hned co příjdu domů.
KkikinetT (3)|26.7.2011 21:21
Po vymazání všech uložených wifi sítí jsem znovu našla tu naši a zadala klíč. Připojilo se, ale napsalo, že: Pokud se připojujete k bezdrátovému hotsportu, bude pravděpodobné nutné ověřit webový prohlížeč, aby bylo možné připojení uskutečnit
forbidden (23)|26.7.2011 21:46
Zkoušela jsi ten noťas v nějaké jiné WiFině? Nebo to nefunguje pouze doma?
souteh (371)|26.7.2011 22:29
Zkus v nastavení routeru zrušit heslo k wifi, na NTB se od wifi odpojit a připojit se znovu, už bez nutnosti zadání hesla.