reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sestavy, notebooky a PDA: po připojení nabíjení zmizí data GPS...

Neregistrovaný (0)|2.8.2011 18:16
Tazatel: nnak

Znění dotazu: Dobrý den, vlastním ASUS A639, který používám takřka výhradně jako navigaci. Můj problém je ten, že pokud začnu nabíjet ( autonabíječka i kolébka u PC ) dojde ke ztrátě signálu GPS. Po odpojení nabíjení a provozu na baterii se vše vrátí během chvilky do normálu a PDA dál naviguje. Původně jsem si myslel že je to chyba navig. sofwaru, ale po vyzkoušení různých druhů jsem už takřka přesvědčen že chyba je v PDA.
iGO 8 - nelze připojit k nabíječce pouze během vyhledávání družic, po nalezení lze. Novější verze iGo nelze připojit vůbec. To samé jako AutoMapa.
Navigon - po prvotním přiložení nabíječky vše zkolabovalo a pomohl až hard reset. Do té doby navigoval v pohodě.
Sygic- ten nenalezne satelity pro jistotu vůbec.
AutoMapa 6.8.0 - absolutní spokojenost, ovšem pouze do doby než připojím nabíjení. Pak se stane výše uvedené.

Jsem už bezradný a budu vděčný za jakoukoliv radu, či postřeh. Předem díky !!! :-)

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: ASUS A639
ROM 1GB
RAM 64 MB
Windows Mobile 6 Classic ( OS CE 5.2.1239 )
procesor Intel PXA270
robky (3195)|2.8.2011 19:25
V prílohe je patch, ktorý rieši tvoj problém ...mimochodom, je zo stránok výrobcu :idea

LEN PRE WM6 !!!
Neregistrovaný (0)|2.8.2011 21:34
Děkuji ti moc. :-) Vůbec mě nenapadlo že by tohle mohl řešit nějaký patch. PDA jsem koupil před víc jak 3 lety a nikdy jsem se v něm nevrtal a ani nic neměnil. Jen naviguju. Jdu to zkusit opravit tvým patchem. Ještě jedna otázka - je jedno kam se instaluje, myslím složku ? Vím že se ptám jako blbec, ale pro jistotu... :-))
robky (3195)|2.8.2011 21:44
Ak máš v pda pamäťovú kartu, malo by stačiť skopírovať súbor *.cab na ňu a potom spustiť.

Ešte som si na linkovaných stránkach všimol firmware pre cz verziu (predpokladám, že máš CZ, sú tam aj iné jazykové verzie), ktorá takisto rieši aj tvoj problém:
4. SD build-in driver support IGO
5. Fix problem: if plug-in car charger then there is no GPS signal found.

To by som vyskúšal v prípade, že patch nepomôže
Neregistrovaný (0)|2.8.2011 22:28
ROBKY, díky moc. :-) Opravdu pomohl patch který jsi mi poslal. Vše je v pořádku a maká to jak má ! Jsi bůh. Díky. nnak