reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC Zamrzá po nastartování

shepp (2)|3.8.2011 13:51
Dobrý den, mám problém, můj počítač (WinXP 32 SP3 Proffesional)vždy po naběhnutí zamrzne - ale jako náhodně, někdy ještě než se naloaduje Windows, někdy při vybírání uživ. profilu, někdy po vybrání profilu, prostě pokaždé, když má dělat nějakou další operaci - nejdál sem se dostal až na mojí plochu, pokusil se otevřít Safari a zamrzlo to. Popis zamrznutí - všechno zamrzne, nemůžu nic dělat kromě hejbání myší - ale nikam klikat nemůžu. Zajimavý je, že ve Stavu nouze (s prací v síti) to funguje (právě teď to v něm píšu)
Jakej hardware/software se nespouští při stavu nouze?
Jedu na:
Windows XP SP3 32 bit, Proffesional verze 2002, Intel(R) Core(TM) DUO CPU E6750 @ 2.66hz, 2.67Ghz, 2.00 Gb RAM

Předem děkuji.
dzandra (1368)|3.8.2011 14:53
Nespouští se skoro nic. Antivir, ovladače a podobně. Zkus odinstalovat antivir a uvidíš.
Nemesid (27)|3.8.2011 14:56
Např se nezavádí všechny ovladače grafiky. Zkus je odinstalovat v nouzi a pak normálně naběhnout. Chyby v ovladačích dělají divy(např zamrzání :) ).

Jinak se nezavádí většina programů, ale to asi nebude mít vliv, když to mrzne i před přihlášením. Jestli se nezavádí i nějaké podpory úspory disků apod. to už netuším.
r34ktor (7477)|3.8.2011 15:14
Začal bych tím, že pomocí msconfig zakážeš programy po spuštění a nemicrosoftí služby.

Pokud zamrzání přetrvá, bude problém v nějakém ovladači.
shepp (2)|6.8.2011 11:48
No vyzkoušel jsem všechno co jste tady psali - Ale nefungovalo to... Tak jsem zkoušel ještě další věci... A puf! Najednou to fungoval, vážně nechápu, co jsem udělal jinak... Nicméně - teď mi nefunguje internet - a InstallShield, jako by se vypařil... Kde se dá sehnat prostě OBYČ InstallShield? Všude na netu jsou akorát ty devolperský, a to já nepotřebuju... Zkoušel jsem reinstalovat SP3 a to taky nepomohlo...
r34ktor (7477)|6.8.2011 12:07
Ověř integritu systémových souborů pomocí příkazu
[code]sfc /scannow[/code]