reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Záchrana dat

petrsovak (2)|3.8.2011 14:52
Omlouvám se, jestli už tu nějaká taková diskuze existuje, ale nenašel jsem čas ji hledat.

Polil jsem si notebook a nyní mi nejde spustit. Nejsem příliš počítačově zdatný, takže asi nemá cenu mi vysvětlovat, jak data obnovit pomocí nějakých programů. Proto se chci zeptat, jestli neznáte nějakou společnost, která se o obnovu dat stará. Na seznamu se mi ukázali společnosti jako je http://www.datahelp.cz/zachrana-dat/ nebo http://www.recoverycentrum.cz/prvni-pomoc/ , máte s nimi někdo zkušenosti nebo případně mi můžete doporučit jinou společnost? Předem díky za všechny odpovědi, nerad bych přišel o svá firemní data.
dzandra (1368)|3.8.2011 14:54
Nemáš někoho kdo by povolil na notebooku dva šroubky, vyndal harddisk a zkusil ho připojit k jinému pc, jestli náhodou ty data na něm nejsou. Potom bych vyzkoušel až to profesionální obnovování.
zsdx (2098)|3.8.2011 15:16
[quote=petrsovak]nerad bych přišel o svá firemní data.[/quote]

Firemni data jsou jiste nekde zalohovana :notsure
Resil bych to viz post #2. Jestli na to nikoho nemas (silne pochybuji u firemniho stroje), muzu ti pomoci klidne ja. Pokud jsi z Praglu
petrsovak (2)|4.8.2011 14:45
Omlouvám se, nevěděl jsem, že je to tak jednoduché. Zkusím se na to zeptat synovce, v počítačích se hrabe pořád, ale myslel jsem, že do notebooku můžou zasahovat jen profesionálové, ale pokud se opravdu jedná jen o vyšroubování nějaké krytky a zapojení k jinému pc, tak by to mohl synovec zvládnout.
Pracuji pro menší firmu, která data nezálohuje, notebooky používáme jen kvůli excelu a wordu, kam ukládáme důležité statistky a tak.

Děkuji za rady.
Nemesid (27)|4.8.2011 16:43
Jsou i notebooky, které disk vyndat normální cestou nedovolují(tj pár šroubků). Tam se musí obvykle rozebrat ntb skoro celý. A mám pocit, že ntb s ssd diskem tam taky nejde vyndat ne?

Kdyby s tím byl problém, tak sem stačí napsat typ ntb a nějaký způsob už se najde.
Speda (154)|5.8.2011 14:40
Většinou jde vyndat lehce taky ho mám pod krytem co drží jen 2 šroubky.například když sem rozebíral moje sony vaio našel sem si na youtube video a postupoval pomalu podle něho a žádný problém nenastal to jsem rozebíral notebook po prvé